Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ogrzewanie za styczeń 208,3 kWh.

od początku sezonu grzewczego 529,8 kWh

 

Korys, jaka temp. utrzymujesz w srodku ?

 

Mozesz tak jakies rzuty, wyglad elewacji (pod katem okien).

 

Zamierzam budowac domek ok. 75 m2, wiec wszystko mnie interesuje co tam u siebie masz i jak :).

 

Kable masz podczepione do zbrojenia ?

 

Pozdrawiam

 

MD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniejszy dom tym łatwiej go opanować, a i zyski bytowe mają większe znaczenie. Ciekawi mnie cały rachunek za prąd.

 

 

Piszesz Waść bzdury.

Im mniejszy dom, TYM TRUDNIEJ GO OPANOWAĆ.

Stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury dla małych domów jest niekorzystny, tym trudniej jest uzyskać współczynnik pasywności,

Rachunek za prąd za poprzedni sezon 1678 zł + 6 butli gazowych po ok. 60 zł = około 360 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz Waść bzdury.

Im mniejszy dom, TYM TRUDNIEJ GO OPANOWAĆ.

Stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury dla małych domów jest niekorzystny, tym trudniej jest uzyskać współczynnik pasywności,

Rachunek za prąd za poprzedni sezon 1678 zł + 6 butli gazowych po ok. 60 zł = około 360 zł

 

Odpowiem pięknym za nadobne. Piszesz waść bzdury. Zamknij się w kostce styropianowej o wewnętrznych wymiarach 1m3 i grubości z 0,5m. Żadne ogrzewanie nie będzie ci do niczego potrzebne. Sam sobą się ogrzejesz

...jeśli się wcześniej nie udusisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem pięknym za nadobne. Piszesz waść bzdury. Zamknij się w kostce styropianowej o wewnętrznych wymiarach 1m3 i grubości z 0,5m. Żadne ogrzewanie nie będzie ci do niczego potrzebne. Sam sobą się ogrzejesz

...jeśli się wcześniej nie udusisz

 

 

Podtrzymuję swoją opinię.

Proponuję - zbuduj taki dom ( z oknami i drzwiami ) i pochwal się wynikami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz Waść bzdury.

Im mniejszy dom, TYM TRUDNIEJ GO OPANOWAĆ.

Stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury dla małych domów jest niekorzystny, tym trudniej jest uzyskać współczynnik pasywności,

Rachunek za prąd za poprzedni sezon 1678 zł + 6 butli gazowych po ok. 60 zł = około 360 zł

Ten stosunek jest gorszy, ale wieksze znaczenie ma znaczace zmniejsze apetytu na energie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zbuduj dom pasywny 500m2 dla rodziny 3 osobowej z jednym TV, jedną lodówką, pralką itd. W którym te zyski odegrają większą rolę, w twoim czy w tym dużym?

 

to może przedstaw taką symulację dla tych dwóch przypadków.

wyniki mogą być ciekawe, zobaczymy jaką rolę odegrają.

chyba że tak tylko piszesz co ci się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korys, jaka temp. utrzymujesz w srodku ?

 

Mozesz tak jakies rzuty, wyglad elewacji (pod katem okien).

 

Zamierzam budowac domek ok. 75 m2, wiec wszystko mnie interesuje co tam u siebie masz i jak :).

 

Kable masz podczepione do zbrojenia ?

 

Pozdrawiam

 

MD

 

 

21 - 22 oC

w kompie niestety nic nie mam.

kable podczepione do górnego zbrojenia.

Jeszcze jednego nie wykończyleś a już drugi chcesz budować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może przedstaw taką symulację dla tych dwóch przypadków.

wyniki mogą być ciekawe, zobaczymy jaką rolę odegrają.

chyba że tak tylko piszesz co ci się wydaje...

 

Wystarczy że znajdziesz mi projekt tak dużego pasywniaka dla rodziny 3 osobowej a pochylę czoła :p

Czas start.

 

W takim małym domu jaki masz, wystarczy włączyć plazmę i piekarnik a rachunki za CO mogą spać o połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jednego nie wykończyleś a już drugi chcesz budować?

 

A co :p

 

Mieszkamy od wrzesnia, ale pare rzeczy pozostalo do wykonczenia. Mam miejsce na dzialce i chce je optymalnie wykorzystac, przy okazji wykorzystac doswiadczenie z budowy obecnego domu, jako ze bardziej go budowalem niz "byl dla mnie zbudowany".

 

Forum mi duzo pomoglo i pomaga dalej, za to widze, ze w domu ok 75-80 m2 to juz tylko CWU warto rozpatrzyc bo grzanie czymkolwiek i za grosze mozna rozwiazac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że znajdziesz mi projekt tak dużego pasywniaka dla rodziny 3 osobowej a pochylę czoła :p

Czas start.

 

W takim małym domu jaki masz, wystarczy włączyć plazmę i piekarnik a rachunki za CO mogą spać o połowę.

 

 

widzę, że mylisz podstawowe pojęcia: niskie zużycie energii i dom pasywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co :p

 

Mieszkamy od wrzesnia, ale pare rzeczy pozostalo do wykonczenia. Mam miejsce na dzialce i chce je optymalnie wykorzystac, przy okazji wykorzystac doswiadczenie z budowy obecnego domu, jako ze bardziej go budowalem niz "byl dla mnie zbudowany".

 

Forum mi duzo pomoglo i pomaga dalej, za to widze, ze w domu ok 75-80 m2 to juz tylko CWU warto rozpatrzyc bo grzanie czymkolwiek i za grosze mozna rozwiazac.

 

 

 

podskórnie czuję, że chcesz zrobić skok na 50 tyś. dofinansowania.

ja po przeczytaniu pierwszej wersji warunków uzyskania tej dotacji zupełnie się wyleczyłem z takich pomysłów

Edytowane przez korys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...