Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ilością dni mroźnych a co to oznacza dla zużycia to widać po Konradowych danych.

Zeszłej zimy +5stc w dzień czyli od kiedy mogłem murować zaczęło się dopiero od 28.02 :)

ja tam nie widzę żadnych większych różnic...

co roku każdy miesiąc jest powtarzalny ...

 

tak na szybko

styczeń tego roku 2171kwh

styczeń tamtego 1914kwh

w tamtym roku było średnio o 1* mniej w chałupie ( obecny sezon "cieplejsze" ustawienia sterowników...) i kilka razy przepalone w kominku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hipcia dla twojej wiadomości - przeczytaj co przed chwilą napisałem w pom. pow

zakładam cop w styczniu 2-2,5 .

jutro sprawdzę podlicznik może on ma w sobie jakiś cop.

brak brykietu to pewnie dodatkowo 120-150kwh ale chyba przesadzam

 

chyba, że ta perforowana WM by piczman odzyskuje energie z kosmosu:)

 

a tak na marginesie wpisz w stopkę, czym ogrzewasz i wszystko będzie jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do tej pory mialem tak jak Jasiek mi polecil 1,5 roku temu, grzanie 22-24, 2h rano u mnie to 5-7 i w dzien 13-16.

 

e tam, e tam...

nigdzie nie pisałem że masz grzać od 22...

moje przeciętne ustawienia wyglądają tak ...

6:00 22*

13:00 23*

13:05 22,5*

17:00 22*

3:00 23*

3:05 22,5*

 

takie ustawienia pozwalają mi na maksa wykorzystać możliwości układu i nie dopuszczają do spadku temperatury pomimo dziurawej chałupy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, e tam...

nigdzie nie pisałem że masz grzać od 22...

moje przeciętne ustawienia wyglądają tak ...

6:00 22*

13:00 23*

13:05 22,5*

17:00 22*

3:00 23*

3:05 22,5*

 

takie ustawienia pozwalają mi na maksa wykorzystać możliwości układu i nie dopuszczają do spadku temperatury pomimo dziurawej chałupy ...

 

Cwane z tym 5 minutowym pyknięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie to dokładnie można policzyć

brykiet dąbexu pakowany po 10 kg-stąd wiem ile dokładnie idzie

hipcia -przyznam się ci w tajemnicy palę wunglem [ekogroszek ] nie mów tego nikomu

zresztą były u mnie już osoby z forum to widziały piec .

jeśli chodzi o moją pierwotną instalację to znajomy ją chcę zabrać - w chlewie chcę prosiaczkom poprawić wymianę

ja się truję plajstykowymi uniflexami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he...

a wiesz czego ...:cool:

 

Zeby wymusic zalaczenie poprzez nastawe 23, a potem dajesz faktyczna nastawe jaka oczekujesz, a histereza spowoduje ze za szybko sie nie wylaczy i na pewno podloga sie naladuje, nawet jak w domu jest 22,5 o tej 13:05

 

Co do ustawien, to nie kowiles doslownie o 22, ale radziles zeby ladowac z 2h wieczorem, zeby nie wychladzac wylewki. Nie mowie ze do tego nie wroce, to zalezy od tego czy faktycznie zuzycie bedzie mneijsze a komfort co naljmniej taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby wymusic zalaczenie poprzez nastawe 23, a potem dajesz faktyczna nastawe jaka oczekujesz, a histereza spowoduje ze za szybko sie nie wylaczy i na pewno podloga sie naladuje, nawet jak w domu jest 22,5 o tej 13:05

 

dokładnie...

zawsze jest doładowane do 23* i nie ma możliwości ominięcia żadnego cyklu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory mialem tak jak Jasiek mi polecil 1,5 roku temu, grzanie 22-24, 2h rano u mnie to 5-7 i w dzien 13-16.

Stiwerdzilem jednak ze skoro dom jest dobrze zaizolowany i nie wychladza sie szybko to moze bez sensu jest grzanie 22-24, przeciez to ladowanie spowoduje ze cieplej bedzie w nocy kiedy spimy, ogrzewanie u mnie jest typowo niskotemperaturowe

 

a bardzo masz kable przewymiarowane? tzn. ile masz mocy na m2? bo 6h w ciągu doby to całkiem fajnie wychodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...