Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dom parterowy Z91: 112m2, ściany zew. silka 24cm, wew. silka 12cm ocieplony 20cm styropianem grafitowym, w podłodze 20cm styropianu i 10cm wylewki, 40cm wełny na strop, okna 3szybowe o k = 0.7

 

Biorąc to wszystko pod uwagę to czy do wodnej podłogówki dać bufor 1000L czy zrezygnować z niego? Piec będzie (chyba) kospel ekco.mnz 15kw.

 

Co o tym sądzicie? Jaką instalacje byście zaproponowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "czysty" rozumiesz jako kable to nie ma wyższości. Jeśli jednak jako podłogówka plus PPC plus solary, kolektory i inne cuda to ma wyższość nad małym kociołkiem.

nie porównujemy układów rozbudowanych ( dywersyfikacja...)

wylewki z kablami kontra wylewki z rurkami i bufor z grzałkami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, tylko nie mogę zrozumieć asolta , bo też nie widzę tej wyższości nad porządną podłogówką:(

 

Ja nigdy nie twierdziłem że moje jest lepsze ,jest inne i daje mi możliwośc podłączenie wszystkiego co sobie wymyśle . nie jest droższe w utrzymaniu od innych rozwiązań ,

mam stałą temp. przez całą dobe i oto mi chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, tylko nie mogę zrozumieć asolta , bo też nie widzę tej wyższości nad porządną podłogówką:(

 

Są rózne przypadki i nie jednej objawionej prawdy w budownictwie oczywiście oprócz prawd TB. Czasami nie ma mozliwości zrobić porządnej wylewki (10 i wiecej cm) bo :

jest za mała wysokość kondygnacji, okna zamówione i trzeba zmniejszyc grubość styropianu, bo czasami jest strop drewniany i nie moze być obciązony i jest konieczny suchy jastrych o gruboścci 3 cm, bo ktoś nie chce przewymiarowanej podłogówki, itd. Spotykam się z róznymi wymaganiami i staram sie do kazdego z nich dopasować.

Poza tym bufor nie musi miec 1600 l bo to faktycznie za dużo, ale wystarcza 500-600l. Koszt instalacji praktycznie taki sam jak z kociołkiem, to nie wiem w czym problem.

Jest już kilka działajacych takich instalacji i i nikt nie narzeka, a stopien wykorzystania II taryfy wynosi dokładnie 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są rózne przypadki i nie jednej objawionej prawdy w budownictwie oczywiście oprócz prawd TB. Czasami nie ma mozliwości zrobić porządnej wylewki (10 i wiecej cm) bo :

jest za mała wysokość kondygnacji, okna zamówione i trzeba zmniejszyc grubość styropianu, bo czasami jest strop drewniany i nie moze być obciązony i jest konieczny suchy jastrych o gruboścci 3 cm, bo ktoś nie chce przewymiarowanej podłogówki, itd. Spotykam się z róznymi wymaganiami i staram sie do kazdego z nich dopasować.

Poza tym bufor nie musi miec 1600 l bo to faktycznie za dużo, ale wystarcza 500-600l. Koszt instalacji praktycznie taki sam jak z kociołkiem, to nie wiem w czym problem.

Jest już kilka działajacych takich instalacji i i nikt nie narzeka, a stopien wykorzystania II taryfy wynosi dokładnie 100%

USPRAWIEDLIWIENIE

1600L BO TAKI SIĘ ZBIORNIK TRAFIŁ (ale nie trzeba grzać przecież całego);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekss

 

Witam. Bo sam chcę taką mieć. T.z. bardzo się zastanawiam.

Dom jak w opisie.

Zakładam wodną podłogówkę. Jako, że mam małą kotłownię, brak miejsca itd szukam alternaywy i stąd pomysł na elektryczny kocioł. Oczywiści najbardziej nteresują mnie wydatki związane z ogrzewaniem. Jstem wtrakcie robienia OZC.

Edytowane przez Drogba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom parterowy Z91: 112m2, ściany zew. silka 24cm, wew. silka 12cm ocieplony 20cm styropianem grafitowym, w podłodze 20cm styropianu i 10cm wylewki, 40cm wełny na strop, okna 3szybowe o k = 0.7

Biorąc to wszystko pod uwagę to czy do wodnej podłogówki dać bufor 1000L czy zrezygnować z niego? Piec będzie (chyba) kospel ekco.mnz 15kw.

Co o tym sądzicie? Jaką instalacje byście zaproponowali?

 

wg mnie przy takim ociepleniu bufor zbędny, chyba że bardziej regularnie chcesz grzać, czyli ładować bufor w II taryfie a grzać i w czasie I i II taryfy

a co do pieca, 15kW na taki domek, można.. np do wygrzewania domu .... bo potrzeb takich nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...