Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kawał rury z wkręconymi grzałkami zamiast kociołka ...;)

popieram.ale to trzeba zobaczyć... he, he . cale to sterowanie kotła, bajery , a, ę , póżniej się okazuje że i tak nad wszystkim czuwa sterownik pokojowy który MUSI być.

wiec rura z grzalkami czyli mini bufor miast kotła. ale oczywiście mogę się mylić.

 

Malcolm

niestety nie mam jeszcze stopki. grzeje 170 mkw i podobne ocieplenie do Twojego, też silka itd i mam kocioł 12 kw.

IMHO wystarcza. ale teraz mamy temp -1 ,0 , 1 na zewnątrz, wiec mogę nie być wiarygodny.

Zreszta też uczę się tego domu , sterowania. Masę pytań .

Bardzo ważny jest sterownik pokojowy , wg mnie .

Kocioł ostatnio wlączył się u mnie o 5.58 więc ... mogł chodzic tylko 2 minuty. Nie rozpuszczam go w 1 taryfie bom "żyd" a poza tym nawet nie wiem czy by sie wlączył.Nie mam jeszcze podlicznika

Gdyby mój sterownik posiadał taką mozliwość grzebania w histerezie o określonych godzinach jak Jasiek71 zaproponował to byloby fajne rozwiązanie.

Jeśli dobrze zrozumialem

Edytowane przez noname2
przemyslenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragons

Powiedzcie , jak to u Was jest. Ostatnio wchodzę na dane Jaśka71 , podal temp u siebie w momencie rozpoczęcia grzania o 13.

Temp powietrza od startu 21,9 . Gdybym ja dociągnał do tylu ,( mam 19,3 temp powietrza ) to by mnie pogonili że jest za gorąco.

Co przeklamuje ?

Trzy termometry ?

Czy z nami jest coś nie tak ze taka temp jest odpowiednia. ?

Sterownik pokojowy Termo Line pokazuje odpowiednio temp pow 19,3 , temp podłogi 23. Start ogrzewania podlogowego 10 stycznia.

Przy rotametrach nic na razie nie grzebię. Temp w pomieszczeni na razie taka sama .

Jedyne co zrobiłem to zmniejszyłem nawiewy (wydatki) na piętrze bo mimo tych samych temp dół - gora na gorze bylo odczuwalnie "zimniej'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom parterowy Z91: 112m2, ściany zew. silka 24cm, wew. silka 12cm ocieplony 20cm styropianem grafitowym, w podłodze 20cm styropianu i 10cm wylewki, 40cm wełny na strop, okna 3szybowe o k = 0.7

 

Biorąc to wszystko pod uwagę to czy do wodnej podłogówki dać bufor 1000L czy zrezygnować z niego? Piec będzie (chyba) kospel ekco.mnz 15kw.

 

Co o tym sądzicie? Jaką instalacje byście zaproponowali?

 

Żadnego bufora. Ja mam prawie identyczny dom i grzeję z powodzeniem tylko w taniej taryfie. Zrób koniecznie 10cm wylewki, mnie to kosztowało 800zł więcej niż "normalna" 6cm i mam temperaturę bez wahań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekss

 

Witam. Bo sam chcę taką mieć. T.z. bardzo się zastanawiam.

Dom jak w opisie.

Zakładam wodną podłogówkę. Jako, że mam małą kotłownię, brak miejsca itd szukam alternaywy i stąd pomysł na elektryczny kocioł. Oczywiści najbardziej nteresują mnie wydatki związane z ogrzewaniem. Jstem wtrakcie robienia OZC.

 

to poczekaj na wyniki z OZC wtedy będziesz szacunkowo wiedział jakich wydatków się możesz spodziewać

co do kotła elektrycznego to jest o tyle wygodny że możesz go powiesić w dowolnym miejscu techniczno-sanitarnym :)

u siebie mam w garażu ogrzewanym, nie mam kotłowni.. projekt tego nie przewidywał

zakładali umieszczenie pieca (CO na gaz) w łazience na parterze, no ale szkoda mi było miejsca - nawet na ścianie na takie pudełko, więc powędrowało do garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogba, u mnie podłogówka wodna + zwykły kocioł Kospel (bez pogodówki). Sterowanie termostatem pokojowym.

Jak pisze poprzednik, czekaj na wynik OZC.

 

U mnie: rocznie na CO 3700 kWh*0,29 zł/kWh=1073 zł (100% tania taryfa)

3700 kWh/110 m2=34 kWh/m2*rok

 

wstaw jesli to mozliwe w stopke kubature budynku i podaj rowniez zuzycie za poprzedni sezon w przeliczeniu na 1m3

koszt calego sezonu wg mnie i np jaska powinno podawać się wg sredniej ceny kwh z FV , u mnie np jest to ok 40 gr - co z tego ze jest tania i droga taryfa jak srednio placimy tyle czy tyle .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogba, u mnie podłogówka wodna + zwykły kocioł Kospel (bez pogodówki). Sterowanie termostatem pokojowym.

Jak pisze poprzednik, czekaj na wynik OZC.

 

U mnie: rocznie na CO 3700 kWh*0,29 zł/kWh=1073 zł (100% tania taryfa)

3700 kWh/110 m2=34 kWh/m2*rok

 

 

Właśnie. Wstaw opis domu lub sam go opisz. Koszty bardzo fajne jeżeli chodzi o C.O.

Jak musiałbym sterować podłogówką aby w momencie rozpalenia kominka aby odciąć salon a nie odciąć np. łazienki czy innych pomieszczeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogba, u mnie podłogówka wodna + zwykły kocioł kospel (bez pogodówki). Sterowanie termostatem pokojowym.

Jak pisze poprzednik, czekaj na wynik ozc.

 

U mnie: Rocznie na co 3700 kwh*0,29 zł/kwh=1073 zł (100% tania taryfa)

3700 kwh/110 m2=34 kwh/m2*rok

 

u mnie w sezonie grzewczym za 2011/2012 średnia cena kwh za cały prąd w domku to też 0,40 zł. Teraz chyba uda mi się zejść niżej, bo mam taryfę g12r.

Wg twojego liczenia: 3700 kwh*0,4 zł/kwh=1480 zł

 

 

- - - - - -

 

właśnie. Wstaw opis domu lub sam go opisz.

 

 

Run, Forest, run!

 

- - - - - -

do Drogba: widzisz: ten dom jest, ale nikt go nie widział :p coś jak Yeti :)

i nie chcą go za chiny pokazac - ani właściciel, ani kierbud :)

a wynik jest zacny :) no chyba, że zobaczymy zdjęcie faktury :)

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipka - nie prowokuj , bo kolejny forumowicz zniknie ;)

 

ja wierzę w życie po życiu, czego przykładem HenoK :)

Piczman w czyśccu jeszcze za WM u maluxa :)

 

mnie też nie zależy :)

 

jak Tobie nie zależy, to mnie tym bardziej :p ale dla potomnych, ktorzy dopiero startują ta wiedza może być przydatna :)

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wierzę w życie po życiu, czego przykładem HenoK :)

Piczman w czyśccu jeszcze za WM u maluxa :)

 

 

coś TY - malux takiej reklamy mu narobił że chłopak nie może się z robotą obgonić mimo ostrej zimy (antyreklama to też reklama , mówiłem to już kiedyś gdzieś ), dlatego mało co jest na FM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś TY - malux takiej reklamy mu narobił że chłopak nie może się z robotą obgonić mimo ostrej zimy (antyreklama to też reklama , mówiłem to już kiedyś gdzieś ), dlatego mało co jest na FM

 

tak, tak - w chlewni :)

 

idąc TWOIM tokiem myślenia panu HenoKu właśnie się skończyła robota :) a pisał coś zgoła odwrotnego :)

 

jak tam zużycie w letnim lutym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dom jest, ale nikt go nie widział :p coś jak Yeti :)

i nie chcą go za chiny pokazac - ani właściciel, ani kierbud :)

Jeżeli chodzi Ci od dom budowlanego_laika, to wykonywałem jego adaptację do warunków miejscowych, przeprojektowując go przy tym gruntownie (posadowienie na płycie fundamentowej, inny układ okien, lepsza izolacja ścian i stropu, oddzielenie termiczne garażu od budynku mieszkalnego, projekt ogrzewania podłogowego i wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła). Punktem wyjścia był projekt Z91GP z pracowni Z500.

Budowlany_laik ceni sobie prywatność i dlatego nie chce publikować zdjęć swojego domu, a mnie do tego także nie upoważnił.

Nie musi także nikomu nic udowadniać. Nie chcesz wierzyć w to co pisze, nie musisz.

Jak poszukasz jego posty możesz dowiesz się o wielu szczegółach jego domu.

Przez pewien czas miał w swojej stopce jego parametry.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć, to drugim domem, którego budowę nadzorowałem jest dom korysa, którego wyniki są moim zdaniem rewelacyjne.

Jego domu nie projektowałem, zadbałem tylko o to, żeby nie popełnił podstawowych błędów budowlanych i doradzałem mu pewne rozwiązania.

Jednak większość rozwiązań w jego domu jest jego pomysłem. Zresztą prawie cały dom wykonał samodzielnie - fachowców potrzebował jedynie przy więźbie dachowej i instalacjach elektrycznych.

 

Robota mi się nie skończyła. Wręcz przeciwnie. W pewnym okresie było jej zbyt dużo i musiałem ograniczyć swoją aktywność.

W ostatnim czasie realizowałem kilka sporych inwestycji, które zajmowały mi więcej czasu niż poprzednio i dlatego zniknąłem z FM.

Każda kolejna inwestycja to nowe doświadczenie (zdarza się też, że negatywne :(, jednak ten się nie myli, kto nic nie robi, albo tylko powiela istniejące schematy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wiedzieć, to drugim domem, którego budowę nadzorowałem jest dom korysa, którego wyniki są moim zdaniem rewelacyjne.

Jego domu nie projektowałem, zadbałem tylko o to, żeby nie popełnił podstawowych błędów budowlanych i doradzałem mu pewne rozwiązania.

Jednak większość rozwiązań w jego domu jest jego pomysłem. Zresztą prawie cały dom wykonał samodzielnie - fachowców potrzebował jedynie przy więźbie dachowej i instalacjach elektrycznych.

 

a trzecim domem którego w budowie doradzałeś .....

 

dziękujemy wszystkim za gratulacje , ale przede wszystkim za obecność przez ostatni rok, dobre słowa, rady, opinie i komentarze

szczególne podziękowania dla:

- j-j za jego dziennik oraz rady w korespondencji PRV

- Lobo_M - za jego dziennik (inspiracje kablowo-boilerowo-kuchenną) oraz dobór kabli

- HenoK'owi za konsultacje techniczne i wszelkie rady dotyczące eliminacji mostków cieplnych

- asolt'owi za OZC

- Piczman'owi za pomoc z WM i GGWC - bo jak pisałem w jednym z 1 postów był to dla mnie na początku czarna magia

- jasiek71 za kolektor, sterownik , bicie piany i ładnie położone tapety ;)

- jareko za pomoc w wyborze okien i drzwi oraz wszelkie konsultacje - mimo że okien u niego nie kupiłem mogę polecić z czystym sumieniem !!!

- FlashBack - za konsultacje dotyczące poprawnej izolacji poddasza

- jewrioszka - za OC i wszelkie konsultacje związane z jego instalacją i wyrzutnią w takim domu jak nasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w końcu typ na projekt Z-287 z Z500 ( prawie 5 miesięcy poszukiwań kolejno Cztery Kąty, Ivo A, Hania, Marlon III, EX 8 G2, Andrea G1, Lucjan G1 i myśle ze w końcu padło na Z287 )

http://img707.imageshack.us/img707/4839/z287zmiany1.jpg

 

Czy warto dokonać jakiś zmian - wszystkie sensowne uwagi mile widziane.

( w sumie 146 m2, dach płaski prefabrykowany dwu-spadowy, płyta fundamentowa do zaprojektowania, grzanie prądem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a trzecim domem którego w budowie doradzałeś .....

Oj, tam ...

Takich domów, w których budowie brałem taki udział jak u Ciebie, to znalazłoby się wiele :).

Z domów w których mój udział był znacznie większy mogę jeszcze wymienić dom, który wybudował lulukasz (energooszczędny dom wyposażony z moją pomocą w pompę ciepła i wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła + glikolowe GWC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...