Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanko o luxfery. Bo w sumie wygląd to fajnie Tylko jak to wygląda odnoś nie przenikania ciepełka?

 

Masz rację o Tobie, gdy to pisałem zapomniałem :(. Ale wiedziałem, że sam się upomnisz ;).

A domek wyszedł chyba niebrzydki :

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=58625&d=1306757912

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanko o luxfery. Bo w sumie wygląd to fajnie Tylko jak to wygląda odnoś nie przenikania ciepełka?

 

miałem u siebie robić luksfery w garażu, takie 2 okienka 120x60cm, i taniej mi wyszły fix-y 3-szybowe z U ok 1,0 :)

dorzuciłem mleczną szybkę i jest ok, 3m od granicy działki może być, sąsiad się nie przyczepi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o co biega? :)

 

przepisy p.pożarowe. Sam zawsze myślałem że chodzi o to żeby sąsiadowi nie zaglądać do garnka (zbyt blisko granicy okno). Kilka lat temu ktoś mnie uświadomił (nie wiem czy nie HanoK), że chodzi o przepisy p.pożarowe. w razie pożaru, ta odległość jest jakimś tam gwarantem bezpieczeństwa sąsiednich posesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Jak wygląda sprawa ogrzewania elektrycznego w mieszkaniu, nie domu? Mam tak:

 

- mieszkanie w starym budownictwie, 75m kwadratowych,

- zwykłe kaloryfery, stary piec na węgiel, stary bojler w łazience,

 

chciałbym wymienić piec na przepływowy, elektryczny ogrzewacz wody. Niestety w sieci jest sam spam, ciężko znaleźć konkretne informacje. Czy ktoś ma

tego typu ogrzewanie w mieszkaniu? Jakie musi być urządzenie do takiego małego metrażu i jak z kosztami?

 

czy taki kocioł by wystarczył?

http://www.cieplotech.pl/Katalog2/10-Kotly-stalopalne/GIALIX-6C.html

Edytowane przez Gryl
errata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tak pisaliście o tym hałasie i ile to jest dB? Bo jak mam sąsiada 8m od mojego domu i będzie miał tam okno to chyba nie zniósł by tego ;-)

 

Ale to tylko sąsiad,dla mnie mniej istotna jednostka od mojej rodziny ;)

U mnie od agregatu zewnętrznego do granicy jest 4m a od granicy do okien sąsiada też 4,5m.

Wg papierów głośność jednostki zewnętrznej to 48dB.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...