Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak, tylko, że ja już mam te kominy... :(

 

Jak nie zamontowane to sprzedaj,a jak wymurowane to niestety w koszta wrzuć.

Jak dobrze ocieplisz dom uszczelnisz to przy went.graw. kwestią czasu jest wilgoć/grzyb.

Ja mam przykład z mieszkania mojej mamy,wen. graw. nie działała za dobrze,ale drewniane (15letnie) okna jej pomagały i dało się żyć.Po termo-modernizacji bloku i wymianie okien na nowe,po sezonie grzewczym jest tragedia.

W rezultacie 2 pomieszczeniach w grzybie całe ściany(zmiany można było zauważyć co dzień).

Naprawa went.graw = rozszczelnie okien poprzez tzw. nawiewniki.

Jaki był sens wymiany okien i termo-modernizacji bloku jak w rezultacie trzeba je rozszczelnić.

Cały zabieg to spłacanie kredytu za termo-modernizacje bloku która nie wniosła żadnych oszczędności dla mieszkańców.

W bloku takich mieszkań jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie można patrzyć na wentylację mechaniczną z reku jak na coś co ma się zwrócić,wszak wentylacja grawitacyjna się nie zwraca a wręcz przeciwnie,przynosi straty ;)

Wykonując wentylację mechaniczną z reku,rezygnujemy z wentylacji grawitacyjnej a co się z tym wiąze nie musimy kupować kominów ani kanałów wentylacyjnych co daje nam spore oszczędności.Jeśli ktoś nie planuje kominka i pieca na paliwa stałe to możemy wogóle zrezygnować z kominów i tutaj zdecydowanie rekuperator cenowo wygrywa już na starcie :)

 

Ja wlasnie tak zrobilem, poszedlem po calosci.

Brak kominow, wodnego CO, piece akumulacyjne DuoHeat Dimplexa. Cala instalacja elektryczna material 5800, robocizna 3500.

7 piecow 9500, reku Bartosz 11500 mat+rob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładamy,że grzejąc prądem mamy 100% podłogówki czyli zasilanie niskotemperaturowe (...)

Z cwu jest podobnie,wystarczy bojler 140l grzany lekko nad ranem i mocniej po południu.

 

Czy do zasilania 100% podłogówki i 140l bojlera zastosować elektryczny piec dwufunkcyjny, czy bojler ma być osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ja kupilem 7 grzejnikow, jako jedyne zrodlo ciepla tutaj:

http://www.energos.info.pl/promocja-piece-dimplex-duoheat-c-2_9.html

 

pytanie do ProStasia:

 

jezeli dobrze rozumiem, to majac oba moduly "na zegarze" sa one czasowo calkowicie pozbawione zasilania, czy w tym czasie nie nastepuje jakies rozkalibrowanie? pytam, bo podejrzewam, ze to inteligentne ladowanie (czyli nie do pelna, jezeli z poprzedniego cyklu zostala energia w module akumulacyjnym) opiera sie na jakiejs pamieci cykli historycznych i byc moze zegarze wewnetrznym urzadzenia, myslales nad tym?

 

Odnosnie doboru grzejnikow:

ocieplenie styro 25, podloga 20, dach 36 welny 0,033, okna 3 szybowe w warstwie ocieplenia, rekuperator Bartosz, brak wentylacji grawitacyjnej (kominow), dosc mala pow. przeszklenia

 

na poddaszu do pokojow ok. 10 m2 dalem 300i, do pokojow na parterze o powierzchni 13 m2 400i, do salonu+kuchnia+hole pow ok. 50 m2 dalem 2*500i z przygotowanym miejscem na trzeci jakby co.....

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodal jedna dla mnie wazna rzecz (poza tymi oczywistymi czyli prostota, higienicznosc), masz w przyszlosci duza elastycznosc zarowno po stronie zrodla zasilania (ja mam wejscie z pradem w garazu jako awaryjne do tego agregat diesla 6,5 kW) jak i po stronie grzejnikow. Te elementy bedzie mozna bez problemu wymieniac na nowsze technologicznie bez bolu, a ze postep bedzie szybki w tej dziedzinie to nie mam watpliwosci....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA!

 

Dobrze powiedziane ProStaś.

 

Ja od dawna sklaniam sie ku kablom, przez Henoka w gre weszla jeszcze wodna podlogowka + piec elektryczny... ale i Legalett jest w grze, poniewaz mozliwe ze dom powstanie z prefabrykatow, a firmy je oferujace maja w ofercie legalett.

Od poczatku bylem za kablami, w sumie nadal jestem tylko boje sie tego - obliczen i uszkodzenia podczas montazu w plycie.

Legalett ma plus taki ze firma sie zajmie obliczeniami i kompleksowa budowa, i jest z tego rozliczana.

Minus Legalettu ktory mnie najbardziej zniecheca (procz ceny) to to co sie dzieje w watku o nim, oraz przez wspomniane przez ProStasia "blogi" - nie wiadomo juz w co wierzyc, bo wiekszosc postow na TAK to zwykla reklama..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardzo dobrze powiedziane ProStaś.Dlatego kiedyś tam zabrałem głos bo od tych niby-dzienników budowy,pochwał jak to jest super od gości z jednym postem,podwójne nicki i różne inne to zwyczajnie rzygać się chciało i chce nadal, bo po moich i paru innych osób wątpliwościach to dopiero zjawiła się propaganda z jednym postem na forum ,fotorelacje,kamery,łamiące się łopaty w ferworze pracy ekipy Legalett i inne cuda na kiju.Zastanawiam się jakiemu debilowi Legalett chce wcisnąć takiej jakości i postaci marketing.Chyba żadna inna firma nie robi tu takich cudów.Stąd mam poważne wątpliwości czy Legalett jest dobrym i skutecznym sposobem ogrzewania czy też wynalazkiem sprzedawanym za potężną kasę ,który za 20lat okaże się absolutną porażką.Podobnie jak Praefa-marketing podobny,ale póki co nie aż tak kretyński.A moze na zachodzie Europy to najtansze systemy dla biedakow a u nas pod przykrywka nowoczesnosci sprzedawane za gore kasy.W ogole bym sie nie zdziwil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze sposób 4 - grubsza warstwa akumulacyjna w posadzce

 

Który z poniższych sposobów jest lepszy w ogrzewaniu akumulacyjnym:

1) 10 cm styro i 10 cm wylewka, czy

2) 8 sm styro i 12 cm wylewka?

Chodzi mi o to, żeby temperatura jak najmniej się wahała i nagrzanie wylewki w nocy wystarczyło na utrzymanie jej temp. w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...