Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Doradzi mi ktoś?

 

- mieszkanie w starym budownictwie, 75m kwadratowych,

- zwykłe kaloryfery, stary piec na węgiel, stary bojler w łazience,

 

chciałbym wymienić piec na przepływowy, elektryczny ogrzewacz wody. Niestety w sieci jest sam spam, ciężko znaleźć konkretne informacje. Czy ktoś ma

tego typu ogrzewanie w mieszkaniu? Jakie musi być urządzenie do takiego małego metrażu i jak z kosztami?

 

czy taki kocioł by wystarczył?

http://www.cieplotech.pl/Katalog2/10...GIALIX-6C.html

 

Najlepiej by był najmniejszy, musi być 230V. Nie wiem jaki to musi być typ, kiedyś widziałem mały przepływacz ogrzewający do 150m ale w tym googlowym syfie nie potrafię już tej strony odszukać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Doradzi mi ktoś?

 

- mieszkanie w starym budownictwie, 75m kwadratowych,

- zwykłe kaloryfery, stary piec na węgiel, stary bojler w łazience,

 

chciałbym wymienić piec na przepływowy, elektryczny ogrzewacz wody. Niestety w sieci jest sam spam, ciężko znaleźć konkretne informacje. Czy ktoś ma

tego typu ogrzewanie w mieszkaniu? Jakie musi być urządzenie do takiego małego metrażu i jak z kosztami?

 

czy taki kocioł by wystarczył?

http://www.cieplotech.pl/Katalog2/10...GIALIX-6C.html

 

Najlepiej by był najmniejszy, musi być 230V. Nie wiem jaki to musi być typ, kiedyś widziałem mały przepływacz ogrzewający do 150m ale w tym googlowym syfie nie potrafię już tej strony odszukać :(

Szanuj piec który masz bo taniej miał nie będziesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływowe mają dużą moc,trzeba najpierw sprawdzić jakiej wielkości są bezpieczniki,czy masz jedną fazę,czy trzy?

 

Mam jedną fazę, potrzebuję coś własnie małej mocy i takie pasujące wydajnościowo do mieszkania (75m). Chciałbym tym zasilać kaloryfery i boiler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P

Mam jedną fazę, potrzebuję coś własnie małej mocy i takie pasujące wydajnościowo do mieszkania (75m). Chciałbym tym zasilać kaloryfery i boiler.

 

Policz ile masz zamontowanych wszystkich żeberek w mieszkaniu,pomnóż przez 120W ,wynik będzie przybliżoną mocą zainstalowaną dla parametrów wody 70/50 st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną fazę, potrzebuję coś własnie małej mocy i takie pasujące wydajnościowo do mieszkania (75m). Chciałbym tym zasilać kaloryfery i boiler.

jak masz jedną fazę, to prądem raczej nie ogrzejesz tego mieszkania ... zapewne będzie za mała moc przyłącza. Podaj jakie masz zabezpieczenie przedlicznikowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz ile masz zamontowanych wszystkich żeberek w mieszkaniu,pomnóż przez 120W ,wynik będzie przybliżoną mocą zainstalowaną dla parametrów wody 70/50 st.C

 

No i to są konkrety :)

Czyli jak na przykład tamten kocioł z linku ma zakres mocy 700-6000[W] to może obsłużyć maksymalnie 50 żeberek, dobrze rozumiem?

Tylko mi jeszcze wytłumacz bo jestem zielony - jak mam "policzyć żeberka"? Mam kaloryfery tego typu:

 

http://www.radio90.pl/files/2012/09/kaloryfer-300x250.jpg

 

z góry dziękuję.

Jakbyś znał jakiś konkretny godny uwagi produkt to chętnie bym sprawdził. :yes:

 

1igor1 - no właśnie niczego nie mogę sprawdzić obecnie bo mnie tam nie ma.

Edytowane przez Gryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to są konkrety :)

Czyli jak na przykład tamten kocioł z linku ma zakres mocy 700-6000[W] to może obsłużyć maksymalnie 50 żeberek, dobrze rozumiem?

Tylko mi jeszcze wytłumacz bo jestem zielony - jak mam "policzyć żeberka"? Mam kaloryfery tego typu:

 

http://www.radio90.pl/files/2012/09/kaloryfer-300x250.jpg

 

z góry dziękuję.

Jakbyś znał jakiś konkretny godny uwagi produkt to chętnie bym sprawdził. :yes:

 

1igor1 - no właśnie niczego nie mogę sprawdzić obecnie bo mnie tam nie ma.

Może jest logo producenta,i poszukać w jego katalogach,alternatywą jest policzenie strat ciepła przez przenikanie i zapotrzebowanie do ogrzania powietrza wentylowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalizbi

 

Sposób na wzięcie pod uwagę ilość żeberek kaloryferów jest w mojej sytuacji najprostszy. A skąd masz takie obliczenia?

Tylko nie wiem jak "wyszczególnić" w takim standardowym kaloryferze żeberka:

 

http://www.sklepzgrzejnikami.pl/grzejniki-pokojowe/purmo/purmo-typ22

 

Producentów jest dużo, ale konstrukcja jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalizbi

 

Sposób na wzięcie pod uwagę ilość żeberek kaloryferów jest w mojej sytuacji najprostszy. A skąd masz takie obliczenia?

Tylko nie wiem jak "wyszczególnić" w takim standardowym kaloryferze żeberka:

 

http://www.sklepzgrzejnikami.pl/grzejniki-pokojowe/purmo/purmo-typ22

 

Producentów jest dużo, ale konstrukcja jest taka sama.

 

Napisałeś że stary dom i zwykłe kaloryfery,dla grzejnika składającego się z żeberek można w przybliżeniu przyjąć jak napisałem,dla grzejnika płytowego nie jest to już takie oczywiste, było wielu producentów i każdy miał inne parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kaloryfery nowe nie są ale "przedpotopowe" też nie. A nie wiesz może jak takie obliczenia zastosować dla kaloryfera płytowego? Parametry różnych producentów aż tak bardzo nie powinny się różnić, one są wszystkie bardzo podobne i mają malutką ilość wody.

 

A co powiesz o tym kotle:

 

http://www.cieplotech.pl/Technika-grzewcza-i-klimatyzacyjna/Katalog2/10-Kotly-stalopalne/GIALIX-6C.html

 

Moc:

0,7 - 6 kW

chyba powinien starczyć. W sumie od tej firmy jednofazowy jest też mocniejszy Moc:

6 - 12 kW, może lepiej taki wziąć na wszelki wypadek.

Edytowane przez Gryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kaloryfery nowe nie są ale "przedpotopowe" też nie. A nie wiesz może jak takie obliczenia zastosować dla kaloryfera płytowego? Parametry różnych producentów aż tak bardzo nie powinny się różnić, one są wszystkie bardzo podobne i mają malutką ilość wody.

 

Można spróbować tak jak piszesz, trzeba zwrócić uwagę na powierzchnię grzejną,sprawdź czy twój kaloryfer nie jest zbudowany z dwóch płyt grzejnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplaw

"PS PPCi to się wiesza na ścianie całkowicie niezależnie od kaloryferów, i pracuje to sobie całkowicie niezależnie, poproś 1igor1 o zdjęcia, to sobie popatrzysz w szczegółach jak to wygląda"

 

A więc ci chodzi o zwykłą klimę, każde takie urządzenie w każdym z pomieszczeń? Myślałem że klima w jednym miejscu i doprowadzane powietrze instalacją po całym mieszkaniu czy coś w tym stylu. Chyba faktycznie się nie rozumiemy, poszperałem w sieci i widzę własnie same wielkie pudła na ścianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS PPCi to się wiesza na ścianie całkowicie niezależnie od kaloryferów, i pracuje to sobie całkowicie niezależnie, poproś 1igor1 o zdjęcia, to sobie popatrzysz w szczegółach jak to wygląda

Tylko że ja mam klimatyzator centralny, i rozprowadzenie do każdego pokoju, ale spokojnie by mógł zrobić multisplita, wyjdzie może trochę drożej niż kociołek, ale ogrzeje i ochłodzi latem mieszkanie. a koszty ogrzewania będą o około 3 raza mniejsze niż przy kociołku, nie mówiąc już o instalacji elektrycznej, która raczej nie jest przygotowana na moce powyżej 6kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...