Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A nie uczyli w szkole: nigdy nie mów nigdy?

No to może przypomnimy sobie obliczenia u R&K bo tam współczynnik był jeszcze niższy wpisany jedynie na nieuzasadnioną prośbę inwestora.

A jak to wyjdzie w rzeczywistości dla jego ozc to pokaże dopiero koniec zimy, więc poczekajmy cierpliwie.

 

wspolczynnik oraz temperatura, ktora zostala ustalona przez inwestora na poziomie 20stC (tak, pamietam, normowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tylko mu się wydaje, że wygrzał.

Typowy program wygrzewania jastrychu (posadzki z podłogówką) wygląda tak :

1 dzień - 25 °C

2 dzień - 35 °C

3 dzień - 45 °C

4 dzień - 40 °C

5 dzień - 35 °C

6 dzień - 30 °C

7 – 13 dzień - 10 °C (przerwa w grzaniu)

14 dzień - 25 °C

15 dzień - 30 °C

16 dzień - 35 °C

17 dzień - 40 °C

18 – 24 dzień - 45 °C

25 dzień - 40 °C

26 dzień - 35 °C

27 dzień - 30 °C

28 dzień - 25 °C

 

Dopiero wtedy można uznać, że w posadzce nie ma wilgoci technologicznej i naprężeń.

Właśnie pozbycie się wilgoci pochłania największą ilość energii.

 

Lato nie zakończy wygrzewania, co najwyżej wspomoże (będzie potrzeba mniejszej ilości energii).

 

hmm... na płycie to bym zrobił 3x takie cykle... wiesz jakie tam będą naprężenia nawet jak płyta zbrojona?? śmiem stwierdzić że kafelki będą strzelać że szok !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
obliczenia nie uzwględniają I i II sezonu grzewczego,

No to ciekawostka ;)

Wyliczenia OZC są obowiązujące dopiero po trzech latach od zamieszkania ;)

Dochodzi do tego pomyłka +-10% i coż więcej dodać ?

Na ch...mam płacić za wyliczenia skoro jest to jedna wielka niewiadoma obowiązująca dopiero za kilka lat.

 

Ktoś tu mówił o złych wyliczaniach bittera w stosunku do aktualnego zużycia ale widać ten ktoś jest prorokiem skoro wiedział ile bitter będzie zużywał energii na ogrzewanie za 3 lata.

Żenada dla mnie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawostka ;)

Wyliczenia OZC są obowiązujące dopiero po dwóch latach od zamieszkania ;)

 

Wszystkich chcesz pouczać, przez pewien czas byłeś doradcą i nagle zapomniałeś ze nowe domy zawierają wilgoć technologiczną do której usuniecia konieczna jest energia która nie jest uwzgledniona w obliczeniach ozc. A moze ty o tym nie wiedziałeś, w sumie mnie to nie dziwi bo twoja znajomośc obliczen ozc tez jest mizerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za OT ale nie wiem gdzie powinienem zapytać. ( dom zamierzam ogrzewać prądem :)) Działka kupiona już dawno projekt wybrany - parterówka. I teraz pierwszy z licznych problemów. Urzędasy zrobiły miejscowy plan, w którym są nie domówienia i jest problem. Plan zakłada cyt punkt 3. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy: 1) wysokość budynku mieszkalnego – 2 kondygnacje nadziemne i nie wyższa niż 9,0m;" Cóż za bzdura I teraz na parterówkę kręcą nosem. Na poddaszu co prawda mam ponad 50 m2 nieużytkowego poddasza ale nie mam zamiaru go użytkować. I teraz pytanie bo prawdopodobnie występując o PnB będę musiał zakombinować że to będzie poddasze użytkowe (parodia) jak to jest z połączeniem parteru i poddasza. Czy połączenie to nazwijmy je domyślnie "schodami" musi mieć charakter stały czy może być jakimś rodzajem włazu z schodkami chowanym w suficie. Nie mam zamiaru stawiać schodów których nie będę użytkował. A może ktoś ma inny pomysł ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wszystkich chcesz pouczać, przez pewien czas byłeś doradcą i nagle zapomniałeś ze nowe domy zawierają wilgoć technologiczną do której usuniecia konieczna jest energia która nie jest uwzgledniona w obliczeniach ozc. A moze ty o tym nie wiedziałeś, w sumie mnie to nie dziwi bo twoja znajomośc obliczen ozc tez jest mizerna.

 

 

Na jakiej podstawie napisałeś poniższy tekst na temat wyliczeń bittera i jego aktualnego zużycia energii ?

Wg mnie obliczenia ozc które sam liczyłeś są zaniżone i nie o 40% a raczej o więcej.

A jeśli chodzi o sporo mijające się zużycie z Twoimi wyliczeniami w domu u Konrada skomentowałeś tak:

Uwzgledniając brak niektórych izolacji i wilgoć technologiczną u R&K obliczenia ozc są poprawne. Nastepne sezony będą bardziej miarodajne, po zakonczeniu wszystkich prac izolacyjnych i wysuszeniu budynku

 

Słowo klucz na czerwono ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawostka ;)

Wyliczenia OZC są obowiązujące dopiero po trzech latach od zamieszkania ;)

Dochodzi do tego pomyłka +-10% i coż więcej dodać ?

Na ch...mam płacić za wyliczenia skoro jest to jedna wielka niewiadoma obowiązująca dopiero za kilka lat.

 

Ktoś tu mówił o złych wyliczaniach bittera w stosunku do aktualnego zużycia ale widać ten ktoś jest prorokiem skoro wiedział ile bitter będzie zużywał energii na ogrzewanie za 3 lata.

Żenada dla mnie.

 

Kiedy Ty Arturo w końcu zmądrzejesz??? 2 lata temu, robiłeś wszystko wg, wyliczeń a OZC był wyrocznią, w zeszłym roku OZC kazałeś liczyć wszystkim na forum, w tym roku już jako doradca liczyłeś sam... a teraz co?

Na ch...mam płacić za wyliczenia skoro jest to jedna wielka niewiadoma obowiązująca dopiero za kilka lat.

.

 

ehhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie napisałeś poniższy tekst na temat wyliczeń bittera i jego aktualnego zużycia energii ?

 

A jeśli chodzi o sporo mijające się zużycie z Twoimi wyliczeniami w domu u Konrada skomentowałeś tak:

 

 

Słowo klucz na czerwono ;)

 

Na podstawie analizy wielu obliczen wykonywanych przez amatorów jak i słów samego bittera o 50 % rozbieżności.

Podaj jaka jest rozbieżność dla domu Konrada, przypominam ze zapotrzebowanie na ciepło to ok 4600 kWh, dla 20 oC , jutro przeliczę i podam zapotrzebowanie dla temp 21,5 oC bo taką faktycznie Konrad utrzymuje w swoim domu więc te 4600 jeszcze wzrośnie. Podaj mail przesle Ci plik zrodłowy z obliczeniami domu Konrada i oczekuję pełnej analizy błedów w tych obliczeniach, zenadą ale dla Ciebie bedzie gdy nie znajdziesz ani jednego. Nie zapomnij o wilgoci technologicznej, jestes w tym specjalistą jak mało kto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Kiedy Ty Arturo w końcu zmądrzejesz??? 2 lata temu, robiłeś wszystko wg, wyliczeń a OZC był wyrocznią, w zeszłym roku OZC kazałeś liczyć wszystkim na forum, w tym roku już jako doradca liczyłeś sam... a teraz co?

ehhhh

I dalej robię wg wyliczeń i uważam,ze OZC jest warte zrobienia,uważam również,że darmowy akrusz kbab-a jest bardzo wiarygodny jeśli chodzi o poznanie naszego przyszłego zużycia energii na ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
asolt zrób inaczej :) niech Arturo policzy i poda :) a z wilgocią technologiczną -sam zobaczy za 2-3 lata :)

No nie mów,że chcesz grzać prądem i tak to Cię interesuje,dla Ciebie OZC nic nie da i samo wyliczenie nie pomoże ograniczyć zużycia węgla...

Tutaj zużycie podaje się w dostarczonych kWh a nie w przerzuconych kg :D

przypominam ze zapotrzebowanie na ciepło to ok 4600 kWh.

Obiło mi się coś o oczy zużycie 18kWh/m2/rok...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi się coś o oczy zużycie 18kWh/m2/rok...

 

Szkoda tylko ze się obiło, te 18 a dokładniej 18,9 kWh/m2*a to była nadinterpretacja Konrada na co zwróciłem Mu uwagę, nie mozna podawać jako oficjalne wyniki obliczeń ozc dla 0,4 wymiany a tylko dla normowej, druga kwestia to powierzchnia domu, zawsze liczę po podłogach w przypadku skosów zniekształca to wsp na m2, całosciowe wyniki są prawidłowe. Uwzględniając powyższe wsp. nie bedzie równy 18,9 a wiecej, ile ?, to trzeba obliczyc powierzchnię srednią dla normalne wysokosci kondygnacji, nie liczyłem tego bo nie było takiej potrzeby.

Reasumując twierdzenia o niewiarygodnosci obliczen trzeba poprzec konkretnymi dowodami inaczej jest to zenada jak to kolokwialnie ujałes ale w tym przypadku dla kwestionującego.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Reasumując twierdzenia o niewiarygodnosci obliczen trzeba poprzec konkretnymi dowodami inaczej jest to zenada jak to kolokwialnie ujałes ale w tym przypadku dla kwestionującego.

Czyli jednym słowem-żenada...dla kwestionującego:

Wg mnie obliczenia ozc które sam liczyłeś są zaniżone i nie o 40% a raczej o więcej.
Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mów,że chcesz grzać prądem i tak to Cię interesuje,dla Ciebie OZC nic nie da i samo wyliczenie nie pomoże ograniczyć zużycia węgla...

Tutaj zużycie podaje się w dostarczonych kWh a nie w przerzuconych kg :D

 

.

 

hehe Ty, to jednak BUC jesteś :yes: moja instalacja przyjmie wiele,włacznie z kotłem na prąd zużycie mam ok 18000kw/rok . więc moze sie na starość skusze na prąd, gaz, pc a może wyjdzie jakaś nowa technologia??? nie mam klapek na oczach jak Ty !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jezeli to słowo jest dla Ciebie jakims wyznacznikiem to faktycznie zenada, ale jakie za to bogate w argumenty

Dokładnie,tym bardziej,że nadinterpretacja Konrada wyglądała tak:

z mojego OZC

Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 3266 kWh/rok

Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 173 m2

Kubatura ogrzewana budynku VH: 419,8 m3

Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 18,9 kWh/(m2·rok)

Zapewne to sam inwestor sobie to wyliczył a asolt tylko wydrukował lub pod groźbą karalną,szantażowany przystawił nawet swoją pieczatkę ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... na płycie to bym zrobił 3x takie cykle... wiesz jakie tam będą naprężenia nawet jak płyta zbrojona?? śmiem stwierdzić że kafelki będą strzelać że szok !!

 

możesz rozwinąć? będę miał plytę i chętnie poczytam jak i przez ile wygrzewać..

i czmu kafelki mają aż strzelać? aż takich naprężeń trzeba sie spodziewać?

HenoK i czy przy rurkach w wylewce 8cm na płycie fundamentowej 20cm mogą robic się takie rzeczy jak "strzelanie" kafelków czy takie rzeczy jak pękanie ścian u kogoś z forum (chyba u BUdowlanego_Laika) co chyba było rezultatem (przynajmniej tak pisaleś) ułożenia rurek do ogrzewania za nisko wpłycie chyba i przez to pracy płyty (odkształcenia) na krawędziach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,tym bardziej,że nadinterpretacja Konrada wyglądała tak:

 

Zapewne to sam inwestor sobie to wyliczył a asolt tylko wydrukował ;)

 

To są wyniki obliczen dla 0,4 wymiany i powierzchni po podłogach, jak mam to udowodnić ? Pozostaje napisać do Konrada bo Ty zarzucasz mi nieprawdę.

Podaj mi maila przeslę pliki zródłowe na podstawie których wygenerujesz wydruki, bedziesz miał wtedy odwagę odwołac publicznie pomówienia ?

Postaram sie jutro wkleic wydruk podsumowania obliczeń.

Arturo nie kazdy jest kłamcą, ale skoro moje wyjasnienia nie trafiają do Ciebie, to trudno, nie sądz wszystkich swoją miarą.

Mogłbys nie edytowac post factum, moze lepiej napisać nowy post

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To są wyniki obliczen dla 0,4 wymiany i powierzchni po podłogach, jak mam to udowodnić ?

 

Nie no spoko,rozumiem,że Konrad teraz wentyluje non stop nie 0,4 wymiany czyli ok.160m3/h jak w "słabszych" obliczeniach tylko 1 wymianę czyli 419m3/h ?

No to wentylację ma fajną,rozumiem,dlatego takie rozbieżności i duże zużycie ;)

 

Kiedyś gdzieś chyba na tym wątku wątpiłem w takie zużycie i stawiałem ok.30-35kWh/m2/rok.

Przy takim dużym domu zejść do 18kWh/m2/rok to sztuka i kawałek.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko,rozumiem,że Konrad teraz wentyluje non stop nie 0,4 wymiany czyli ok.160m3/h jak w "słabszych" obliczeniach tylko 1 wymianę czyli 419m3/h ?

No to wentylację ma fajną,rozumiem,dlatego takie rozbieżności i duże zużycie ;)

 

Obliczenia wykonuje sie dla wymiany normowej, on wentyluje z mniejszą a zuzycie nie jest mniejsze bo :

są niedoróbki izolacyjne,

ma 21,5 oC anie 20 oC

dom jest nowy ma wilgoć

To wszystko opisał Konrad w swoim DB trzeba czytac dokładnie, tak jak wczsniej pisałem kwestionując trzeba miec dowody.

Ponawiam prosbę o nie edytowanie post factum, moze lepiej napisać nowy post, zmienia to sens pozniejszej odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posumowując dzisiejszą z Tobą polemikę mozna stwierdzić:

1) niezaleznie od argumentów strony przeciwnej rację ma zawsze Arturo

2) gdy ozc wykonuje Arturo jest ono zawsze prawidłowo wykonane i On z niego bez oporów korzysta, gdy ozc zrobi asolt to w nim są przekłamania, błedy i jest całkowicie

niewiarygodne

 

i to by było na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...