Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzięki, cały czas się zastanawiam czy kable czy rurki...

ciężka decyzja..

trzeba by zacząć od samej chałupy...

ogrzewanie to już wisienka na torcie ...:cool:

nie wiem jak u innych się sprawuje ale jak dla mnie kable są nie do przebicia pod względem komfortu, jak bym dzisiaj miał budować nowy dom na moje potrzeby to raczej na 99% tez byłyby kable...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wypadek braku możliwości osiągnięcia zakładanej temp. tylko w taniej taryfie przy nieprzewymiarowanym ogrzewaniu.

 

bez sensu...

sam koszt tego bufora powali ten pomysł a o cenie pomieszczenia w którym to monstrum postawimy to już nawet nie wspomnę ...

ile masz takich dni w roku że brakuje ci godzin taniej i o ile zużyjesz więcej tych kwh z drogiej, przecież to tylko różnica w cenie...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy co masz na myśli "zacząć od chałupy" ?

 

jak projektujesz pod prądy to na starcie żadnych kominów, pomieszczeń typu kotłownia, jak najmniejsza ilość pomieszczeń bo to zaraz wiąże się z dodatkowym obwodem grzewczym ze sterownikiem itp.

ogólnie wyrzucasz z projektu wszystko co jest zbędne a przez to redukujesz koszt całej inwestycji a dzięki temu zmniejszysz kredyt bo nie czarujmy się praktycznie wszystkie domy są na krechę...

mniejszy kredyt to mniej odsetek a to czym grzejesz schodzi na dalszy plan ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak:

projekt już w starostwie na pnb czeka..

płyta fundamentowa, 20cm pod płytą, ocieplenie 20cm, WM z reku, parterówka 115 m2 z poddaszem nieużytkowym, okna 3 szybowe w warstwie ocieplenia

gazu nie ma i nie będzie, węgla itp. nie chcę, kominów i kominka brak.. kotłowni nie ma, pomieszczenie techniczne małe..

wszystko sterowane będzie z PLC

może być ;) ?

Edytowane przez _artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak projektujesz pod prądy to na starcie żadnych kominów, pomieszczeń typu kotłownia, jak najmniejsza ilość pomieszczeń bo to zaraz wiąże się z dodatkowym obwodem grzewczym ze sterownikiem itp.

ogólnie wyrzucasz z projektu wszystko co jest zbędne a przez to redukujesz koszt całej inwestycji a dzięki temu zmniejszysz kredyt bo nie czarujmy się praktycznie wszystkie domy są na krechę...

mniejszy kredyt to mniej odsetek a to czym grzejesz schodzi na dalszy plan ...

 

Dobre:)

Jak bym wywalił z 400 użytkowej z 15 na kotłownię?

Pralkę do salonu, pranie w korytarzu:)

Normalnie git:)

Fakt, że nie projektowałem pod prąd. Mam jeszcze "luksusowy" kominek z kominem:P

Edit:literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...