Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kominka nie chcieliśmy,

wszyscy znajomi którzy mają kominek palą w nich ze 2 razy do roku albo rzadziej więc darowaliśmy sobie

 

No ja jeszcze w tym roku nie zdążyłem. Do końca jeszcze dużo miesięcy zostało. Pewnie rozpalę jeden raz na wigilię.

Mimo przegrzewania robi atmosferę. Gdybym miał jeszcze raz zrobić, roiłbym dla tego jednego wieczoru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
e tam...

zawsze można sobie jeszcze PC zafundować ...

I to przemawia za wodną podłogówką...

Przy kablach nie zafunduje sobie PC,nawet za kilka czy kilkanaście lat z emeryturą w ręku :)

Chyba nie było w założeniach?

Może teraz nie było w założeniach ale nikt nie wie co będzie w przyszłosci,mając kable jest się skazanym do momentu sprzedaży lub wyburzenia domu na ogrzewanie prądem z COP1.

Nie za ciekawa perspektywa,przynajmniej dla mnie by taką była.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
mam tak:

projekt już w starostwie na pnb czeka..

płyta fundamentowa, 20cm pod płytą, ocieplenie 20cm, WM z reku, parterówka 115 m2 z poddaszem nieużytkowym, okna 3 szybowe w warstwie ocieplenia

gazu nie ma i nie będzie, węgla itp. nie chcę, kominów i kominka brak.. kotłowni nie ma, pomieszczenie techniczne małe..

wszystko sterowane będzie z PLC

może być ;) ?

Powiem tak,kable to ryzyko,nawet jeśli dom będzie w wyliczeniach i w teorii energooszczędny to wykonanie może tą energooszczędność czy pasywnosć zgubić.

Przykłady mamy na forum,R&K ze względu na kable pozostanie ze swoimi rachunkami na dobre i złe,bitter swoje rachunki może zmniejszyć w kazdej chwili,malux zmniejszył rachunki do miniumum już na starcie.

Wodna podłogówka+Kospel i kable są praktycznie w tej samej cenie a więc nie ma się chyba nad czym zastanawiać ? No chyba,że masz darmowe 3000kWh jako pracownik energetyki ale też nie masz pewności,czy utrzymasz je przez długie lata...

Jest ryzyko,jest zabawa Ty wybierasz ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpoplaw, masz rację, mój błąd.

 

Powiem tak,kable to ryzyko,nawet jeśli dom będzie w wyliczeniach i w teorii energooszczędny to wykonanie może tą energooszczędność czy pasywnosć zgubić.

Przykłady mamy na forum,R&K ze względu na kable pozostanie ze swoimi rachunkami na dobre i złe,bitter swoje rachunki może zmniejszyć w kazdej chwili,malux zmniejszył rachunki do miniumum już na starcie.

Wodna podłogówka+Kospel i kable są praktycznie w tej samej cenie a więc nie ma się chyba nad czym zastanawiać ? No chyba,że masz darmowe 3000kWh jako pracownik energetyki ale też nie masz pewności,czy utrzymasz je przez długie lata...

Jest ryzyko,jest zabawa Ty wybierasz ;)

 

Teoretycznie tak, ale praktycznie kto dał za wodna podłogówkę + Kospel w granicach 7-8kPLN?

Alternatywne źródła en.el. to taka sama alternatywa na zmniejszenie kosztów jak wodna podłogówka i PCi, nawet lepsza bo pozwala oszczędzać 365 dni w roku , a nie tylko w czasie sezonu grzewczego. Więc nie traktujmy tylko źródeł ciepła jako mozliwość zmian, źródła en. el. są taka sama alternatywą.

Arturo72, grzeje pradem ale chodze pod prąd, juz niedługo tańsze (nie darmowe) będzie historią, szybciej niz bys sie spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ej co ty chcesz do zużycia R&K, jest na bardzo przyzwoitym poziomie, też bym takie chciał :)
Nie chodzi mi o ilość zużycia,bo to może być umowne ale o fakt,że z takim jak ma obecnie musi żyć przez lata bez możliwości zmiany na tańsze źródło ciepła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lobo ceny podłogówki są na rynku zawyżone.

ja przy rozstawie 10 cm płaciłem mniej więcej takie pieniądze jakie artur podawał .

przyznam się że kotłownię mam przygotowaną pod najzwyklejszy piec.

choć ja już teraz omijam wzrokiem kominek

przy marcowym słoncu mam średnio dobowe zużycie 3kwh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłady mamy na forum,R&K ze względu na kable pozostanie ze swoimi rachunkami na dobre i złe,bitter swoje rachunki może zmniejszyć w kazdej chwili,malux zmniejszył rachunki do miniumum już na starcie.

 

jakoś mi to nie przeszkadza, jaskowi i marcinowi też nie ... każdy gdy będzie budował 2x - jakoś dziwnie wybrałby 2x kable ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja do PC będę potrzebował panele o sprawności 2kW a ty? Nie dość że sporo większe koszta, to i może być problem z umiejscowieniem tych paneli.

 

każdy z was ma rację

ale ten argument liwka jest nie do zbicia

 

najważniejsze że każdy z nas jest zadowolony ze swoich instalacji

 

Istotne są kWh, a te jakość u Liwko nie są jakieś znacznie mniejsze niż u mnie czy R&K, więc to że ma PCi dużo nie zmienia. Selektywne załaczanie całkowicie problem eliminuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o ilość zużycia,bo to może być umowne ale o fakt,że z takim jak ma obecnie musi żyć przez lata bez możliwości zmiany na tańsze źródło ciepła.

!@#$%^& pompiarze ...:cool:

dalibyście sobie "fujarę"ze skóry obskrobać aby tylko postawić na swoim i udowadniać że to wasze jest najlepsze i jedyne słuszne ...:stirthepot:

a kto powiedział że nie mogę zmienić kabli na inne...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasio, zmiescisz sie w 8,5kkWh za samo Co w tym sezonie, przyjmując marzec analogicznie, jak rok wcześniej?

jak by się sezon teraz skończył to tak ...:cool:

trochę się przekroczy bo w chałupie cieplej niż w tamtym sezonie i kominek nie palony ...

jest też jakaś awaria związana z ociepleniem jednego pokoju na poddaszu, w tym sezonie wykazuje o 120% większe zużycie...( zamoczona wełna:bash: )

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!@#$%^& pompiarze ...:cool:

dalibyście sobie "fujarę"ze skóry obskrobać aby tylko postawić na swoim i udowadniać że to wasze jest najlepsze i jedyne słuszne ...:stirthepot:

a kto powiedział że nie mogę zmienić kabli na inne...???

 

hahahahaha...

no tak.. co do zużycia itp. to ja jakbym miał pewność że będę miał u mnie takie zużycie jak R&K to kable biorę w ciemno..

i nie, nie pracuję w energetyce i nie mam 3000kWh miesięcznie za darmo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitter, Na jaką temp masz nastawiony sterownik?

 

Lobo to pytanie na które nie ma odpowiedzi ;-) Bo mam ustawiony na 23 stopnie ale to ma się nijak do temperatury rzeczywistej w domu. Bo ustawienie temperatury w sterowniku pieca ze sterowaniem pogodowym bez czujnika wewnątrz powoduje, że te 23 stopnie ustawiane są "na słowo". Pewnie wiesz co to krzywa grzania. Ustawiłem sobie jakąś tam krzywą dla której np. przy 23 stopniach w domu zerze na dworze temperatura zasilania podłogi według wykresu ma być powiedzmy 35 stopni. I tyle a czy to da w rezultacie te 23 stopnie to zależy czy trafiłem z krzywą, jak wyregulowałem przepływy na rozdzielaczu itp ;-) Pierwsze miesiące to było badanie domu i znalezienie optymalnej krzywej. Dziś już ją mam i nie zmieniam. Różnice temperatur pomiedzy pomieszczeniami jakie chciałem osiągnąć zrobiłem sterujac przepływem wody w konkretnym pomieszczeniu.

 

hahahahaha...

no tak.. co do zużycia itp. to ja jakbym miał pewność że będę miał u mnie takie zużycie jak R&K to kable biorę w ciemno..

i nie, nie pracuję w energetyce i nie mam 3000kWh miesięcznie za darmo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahaha...

no tak.. co do zużycia itp. to ja jakbym miał pewność że będę miał u mnie takie zużycie jak R&K to kable biorę w ciemno..

i nie, nie pracuję w energetyce i nie mam 3000kWh miesięcznie za darmo..

Spokojnie, domu nie masz duzego, a znizka to nie byl powod montowania kabli, tymbardziej ze jej dni są już policzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...