Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
nareszcie!j jasko przeszedl metamorfozę i teraz bedzie Pogromca Mitów tego wątku!

 

Ale jakich mitów ? Że grzanie z COP1 kablami jest praktyczniejsze od grzania z COP1 wodną podlogowka ? Tego mitu nie uda mu się potwierdzić bo nie jest to prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale jakich mitów ? Że grzanie z COP1 kablami jest praktyczniejsze od grzania z COP1 wodną podlogowka ? Tego mitu nie uda mu się potwierdzić bo nie jest to prawdą.

ale wytłumacz nam proszę dlaczego jak chcemy grzać prądem to musimy mieć wodną podłogówkę, jakieś rozdzielacze, pompki itp...?

robię chałupę na prąd to chyba wiem co się z tym wiążę i nie muszę na siłę udowadniać wszystkim dookoła że jeszcze dywersyfikacja mi potrzebna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotne są kWh, a te jakość u Liwko nie są jakieś znacznie mniejsze niż u mnie czy R&K, więc to że ma PCi dużo nie zmienia. Selektywne załaczanie całkowicie problem eliminuje.

 

u każdego z nas to inaczej wychodzi.

przyznam się że jak mam jakieś ogniwka zakładać to oleje to i zaloże piec taki za 2 tyś.

i nie będę się zastanawiać nad awaryjnością , stopą zwrotu.

te 2 metry drewna jakoś się zawsze załatwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, ale dobrze wiesz, że podłogówka wodna wcale droższa nie musi być.

Trochę liczenia i własnej roboty tu potrzeba, ale jak się zaczyna od "taniego" kospela, za grubo ponad 2k to... hm lepiej kable.

a teraz będziemy udowadniać sobie że jakiś układ można o 500zł zrobić taniej czy drożej ...???

i porównywać jakąś najbardziej prymitywną z możliwych "druciarnię" zwaną szumnie podłogówka wodna z bardzo wygodnym w pełni sterowanym ogrzewaniem na kablach...:yes:

czy tak ciężko zrozumieć co niektórym że nie wszyscy chcą mieć te rury, rozdzielacze, skrzynki, pompki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie jestem pewien podłogówka elektryczna nadaję się pod deskę 15mm?

żona mi zapowiedziała że mi jaja urwie jeśli założę np. w pokoju córki kafle

W obu przypadkach jest to mozliwe, w obu utrudni oddawanie ciepła z posadzki, bo jeden i drugi to systemy ciskotemperaturowe, wiec co to za roznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiu trudno ci zrozumieć że podlogówka wodna jest prymitywnie prosta , z regulacją temp nie ma absolutnie ŻADNYCH problemów

ja nie mam zamiaru się licytować co kto komu bardziej dogryzie.

 

tak przy okazji - co z tym drewnem da siE?

jasiu zachowalbym się niegrzecznie jeślibym napisal że fachowcy[a nie użytkownicy] zwracają uwagę że w cenach kabli nie bez powodu są znaczne róznice w kosztach a przy okazji z ich trwałością przede wszystkim.

pewnie to jest taki sam belkot jak taki mity o wodnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze to postarał się zrozumieć, jakby chociaż raz ktoś postarał się wytłumaczyć wyższość tego układu nad kablami jeśli nie myślę o żadnej dywersyfikacji. Do tej pory wszystkie odpowiedzi "znafcóf" oscylowały wokół jedynej słusznej "bo tak"! Z tym, że do mnie to nie dociera:)

Pokusi się więc może któryś i w końcu łopatologicznie wyłoży o co chodzi i obali mit?;)

 

Jeżeli ktoś nie jest ograniczony myśleniem o samym CO, to podłogówka wodna jest jednym z elementów np. układu z pompą ciepła. Podłogówka wodna+PC=tanie CO i CWU

Ale to wymaga szerszego myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiu zachowalbym się niegrzecznie jeślibym napisal że fachowcy[a nie użytkownicy] zwracają uwagę że w cenach kabli nie bez powodu są znaczne róznice w kosztach a przy okazji z ich trwałością przede wszystkim.

pewnie to jest taki sam belkot jak taki mity o wodnej

no popatrz ty się jakoś moja elektra za 5,5k grzeje już osiem lat i jakoś się nie zepsuła ...:)

 

naprawdę już mi się flaki przewracają jak słyszę kolejne wywody fachowców ...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się spłaci to będziemy 2 razy dziennie się kąpać czego i tobie życzę

naprawdę nie możecie sobie wyobrazić że woda jest bezawaryjnym i najłatwiejszym sterowaniem

?

ja wam wierze że nie macie kabli -choć po waszych wpisach widzę że jakieś kombinację drobne robicie , korekty, podbicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa...

a kiedy będzie tanie...?

jak się kredycik spłaci...?:cool:

 

Zaraz zaraz, czyli co, mam zakładać kable i płacić trzy razy wyższe rachunki? Czy mam dołożyć do ocieplenia domu by rachunki spadły? No ale to nadal samo CO, a co z CWU? Nie każdy chce mieć blachę na dachu i chęć realizacji twoich wynalazków.

Liczyliśmy to kiedyś z Budowlanym Laikiem, czas zwrotu PC w moim przypadku to pięć lat, za rok się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, czyli co, mam zakładać kable i płacić trzy razy wyższe rachunki? Czy mam dołożyć do ocieplenia domu by rachunki spadły? No ale to nadal samo CO, a co z CWU? Nie każdy chce mieć blachę na dachu i chęć realizacji twoich wynalazków.

Liczyliśmy to kiedyś z Budowlanym Laikiem, czas zwrotu PC w moim przypadku to pięć lat, za rok się odezwę.

ale co liczysz ...?

instalacja na kablach za 7 k w kredycie kontra PC za 50k też w kredycie ...?:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jasiu nie wyjeżdzaj z tekstami o gównianej wodnej, jakimś drutowaniu

naklej sobie tego posta na lustro.

ja szanuję wiele twoich wniosków , ale nie muszę się z tobą zgadzać żebyś tylko mnie nie tykał i innych

 

tak przy okazji jak mocno trzeba mieć skopany dom żeby do każdego pokoju bawić się w sterowniki[to trochę zlośliwie i po prawdzie]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...