Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

tak przy okazji jak mocno trzeba mieć skopany dom żeby do każdego pokoju bawić się w sterowniki[to trochę zlośliwie i po prawdzie]

 

Wystarczy ze skopiesz go tak jak ja, wtedy jestes zmuszony do zainstalowania najgorszego zla jakim sa kable i sterowanie niecentralne. Musze z tym zyc, choc nie jest łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

lobo no spoko wasza instalacja tego wymaga i ok

jasiu napiszę tak - najperw robisz instalację która wymaga sterowników a potem obrażasz innych którzy zrobili za porównywalne ceny inną podlogówkę tylko dlatego że u nich tego niepotrzeba.

 

najpierw sobie pokomplikować instalację żeby się cieszyć że dzięki sterownikom mogę w miarę wygodnie tym sterować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakaś sensowna treść zagościła na forum, kable czy PC oto jest pytanie, ja projekt zamówiłem ( opis sygnatura) i dziś już poraz 30 mi się wmawia że jak założę kable to nie tyle będę miał lżej na emeryturze :D ale do niej nie dożyje bo zamarznę albo z powodu nie opłaconych olbrzymich rachunków za prąd się powieszę. Tak czy inaczej mój los jest przesądzony w obu przypadkach - kiepski. Czuję nosem że kable zrobię też dlatego ( jestem do ich przekonany obecnie na 95%) żeby wszystkim w okolicy kiedyś pokazać jakimi byli łosiami.

 

Poda ktoś mi z szanownych państwa jakie kable obecnie są najlepsze (cena do jakości) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego znowu pieprzysz głupoty?

Z lobo kiedyś liczyliśmy różnicę i wyszła 17000zł. Proszę cię jasiek...

no co proszę...

wywalam ze swojej chałupy kable za 7 K a zakładam PC za 50k...

 

tak tak wiem według was to pompy już prawie darmo dają ...:cool:

cofnij się teraz do 2001 roku i powiedz mi ile kosztowała kompletna instalacja w tamtym okresie ( o wiedzy na temat nawet nie wspomnę...)

 

od tamtego okresu moja posesja zużyła 77943kwh taniej taryfy i 22995kwh drogiej przy aktualnych stawkach daje nam to kwotę ok.41 tys. zł czyli jeszcze nawet nie zużyłem wartości instalacji z pompą ciepła a ona przecież przez te lata też nie chodzi na powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja bym jeszcze to postarał się zrozumieć, jakby chociaż raz ktoś postarał się wytłumaczyć wyższość tego układu nad kablami jeśli nie myślę o żadnej dywersyfikacji.

Poniżej masz odpowiedź,nie wiem jak można jeszcze prościej:

Bo kiedys mozna do takiej PC dojrzec i w przyszlosci miec... przy kablach drogo bedzie to zrealizowac :)

A jak wiemy czlowiek moze sie rozmyslec i z COP 1 zrezygnowac ;)

 

Jeśli ktoś buduje nowy dom na rok,dwa i nie przejmuje się ceną energii w przyszłości i ogólnie przyszłością,jeśli ktoś jest pewien,że wybuduje dom taki jak z OZC asolta to kable będą dla niego idealne.

 

mic81,artstarz,rzućcie swoje wyceny na kable,zobaczymy czy to naprawdę takie tanie jest jak się tu wmawia ludziom ;)

Mi kable Elektry wyszły 7tys.zł z 8 sterownikami,R&K zapłacił coś koło 9tys.zł,może wam uda się taniej ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
i porównywać jakąś najbardziej prymitywną z możliwych "druciarnię" zwaną szumnie podłogówka wodna z bardzo wygodnym w pełni sterowanym ogrzewaniem na kablach...:yes:

Albo jesteś naćpany albo jedziesz ostro papką marketingową dla naiwnych...

Wygodne i pełne sterowanie w domu bukrze z maksymalną bezwładnoscią,sprzedajesz kable,ze takie durnoty pleciesz ?

Przecież nawet świeżaki nie nabiorą się na te bzdury.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiu ty nie wyjeżdzaj z 19 wiecznymi historiami

u ciebie to logiczne wytłumaczenie

ale nie porównuj tej historii niestety z czasow hipolita cegielskiego z 21 wiekiem.

znam przypadki że pompa może być za 15 tyś zl

grntowe do malych domków to obecnie też w tych okolicach

 

ostatnio dwoje kolegów robiło wyceny pełniej instalacji pod PC pw jeden dostał za 14,4 kw 52 tyś drugi za 13 kw 48 tyś

 

edit :widzę post jaska poniżej i kwestii metrażu jeden 114 m drugi 108m

Edytowane przez mic81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mic81,artstarz,rzućcie swoje wyceny na kable,zobaczymy czy to naprawdę takie tanie jest jak się tu wmawia ludziom ;)

Mi kable Elektry wyszły 7tys.zł z 8 sterownikami,R&K zapłacił coś koło 9tys.zł,może wam uda się taniej ;)

 

chętnie to uczynię ale narazie walczę z PnB kable to śpiewka przyszłości

 

edit : jak uda mi się w cenie poniżej 10 tyś ze sterownikami to będę b. zadowolony

Edytowane przez mic81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
chętnie to uczynię ale narazie walczę z PnB kable to śpiewka przyszłości

No to zapewniam Cię,że jak dostaniesz wycenę na kablę i porównasz to sobie z wodną podłogówką to Twoje relacje procentowe co do pewności wyboru się zmienią i to diametralnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jesteś naćpany albo jedziesz ostro papką marketingową dla naiwnych...

Wygodne i pełne sterowanie w domu bukrze z maksymalną bezwładnoscią,sprzedajesz kable,ze takie durnoty pleciesz ?

Przecież nawet świeżaki nie nabiorą się na te bzdury.

pakuj swoje doopsko do auta i przyjeżdżaj do mnie to zobaczysz ten "bunkier" z tą "bezwładnością"...:yes:

jak cały ten "skomplikowany" system reaguje na wszelakie zyski słoneczne czy bytowe ...

nigdy nie byłeś w takim domu a wielce porównujesz ...:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0000 koledzy mają po 300m2 i okien pewnie zimą nie zamykają

 

u mnie taka prymitywna pompa [generalnie wnętrze to siemens] przewymiarowana z zasobnikiem 300l i podlogowką 10cm 120m2 z instalacją w 2 łazienkach i kuchni wody to około 24-25 tyś zl oczywiście kwota z wszelkimi materiałami

 

małe domki ale dopiero 3 który robił wycenę (ceny jeszcze nie dał ) powiedział że się podejmie ale muszą pozmieniać ocieplenie itp bo będą niezadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...