Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
pakuj swoje doopsko do auta i przyjeżdżaj do mnie to zobaczysz ten "bunkier" z tą "bezwładnością"...:yes:

jak cały ten "skomplikowany" system reaguje na wszelakie zyski słoneczne czy bytowe ...

nigdy nie byłeś w takim domu a wielce porównujesz ...:eek:

Ale ty masz styropian od wewnątrz a nie znam dugiej takiej osoby na tym forum.

Z tego co widzę wiekszość buduje domy akumulacyjne z dużą bezwładnoscią,na płycie,z grubą wylewką,z silikatów.

Nie opowiadaj bzdur i nie mieszaj ludziom w mózgach,ze w takim domu można w pełni sterować kablami.Wylewka ma za zadanie nagrzać się i trzymać jednakową temperaturę w domu z niskimi wahaniami,rzędu 0,5st.C na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

co ty konkretnie zrobiłeś swojemu hydraulikowi że ci wszystko co tylko mógł zrobił na opak ??

 

PS mam nadzieję że w tym miejscu można już skończyć opowieści o dużej bezwładności podłogówki, skoro wyraźnie widać że przyczyną jest po prostu brak sterowania

 

mpoplaw co Ty za farmazony pieprzysz? Jaki brak sterowania? Mam w domu wszędzie temperaturę jaką chcę czyli w pokojach od 22-23 stopnie, w łazienkach 24-25 w salonie od 22-25 jak zaświeci słońce. Bez czujników w każdym pomieszczeniu, bez zaworów na rozdzielaczach bez innych niepotrzebnych głupot. Jedynie sterowanie pogodowe, które załatwia wszystko. Wiesz Ty w ogóle o czym ja piszę? Gdzie tu masz brak sterowania? Mam sobie założyć "sterowanie" po to aby sterować i napisać, że mam sterowanie czy po to żeby mieć temperaturę jaką chcę? Bo to drugie mam więc po jakiego grzyba mam coś zmieniać i co Ci tu nie gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malux, nie widze problemu w centralnym sterowaniu kablami, są i takie instalacje.

Arturo, nie każdy, ja mam sciany z BK400, strop drewniany, raptem 10mb działówek 12cm z silki

Jeśli jest mega słoneczny dzień, to nie ma znaczenia z czego masz dom i tak pomieszczenia od pd sporo przekroczą temp zadaną, tyle że u jednych będzie nadal ładowana wylewka a u innych nie.

Ja mam instalacje z jednymi z najdroższych sterowników 9x450zł jak je kupowałem 12,8kW w kablach, bo bałem sie że mocy braknie i zmieściłem się w 8900. Jak bym budował teraz to po doświadczeniu innych dałbym 7-8kW w kablach, no a sterowanie Devilink, eventualnie devitouch, bo lubie gadżety. Co zrobią inni to juz ich dylemat, pewne jest że ja bym kabli nie zamienił, a Liwko PCi. Tyle że ja mógłbym kable zamienić, a Liwko nie może zamienić PCi, bo by płacił 3xtyle, bynajmniej takim COPem się chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał aby dobrze policzyć ogrzewanie. Zrobiłem to. Kable - każde pomieszczenie osobno sterowane. OZC robione przez asolta - rzędu 4000kWh rocznie. Z założenia ogrzewanie tylko w II taryfie. Koszt instalacji - 4757zł( plus koszt przesyłki).

Nie mam za wiele pieniędzy. Żeby pójść w pompę ciepła z odwiertami pionowymi musiałbym brać kredyt. Huczącej jednostki zewnętrznej pompy powietrznej nie zdzierżyłbym. Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób wejście w pompy byłoby sensowne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobią inni to juz ich dylemat, pewne jest że ja bym kabli nie zamienił, a Liwko PCi. Tyle że ja mógłbym kable zamienić, a Liwko nie może zamienić PCi, bo by płacił 3xtyle, bynajmniej takim COPem się chwali.

 

ee co ty piszesz, Liwko by nie zmienił PC chyba że na inny model, bo o węglowca go nie posądzam żeby chciał mieć albo gazowca :)

a ty... na co mógłbyś zamienić kable teraz ? problem w tym że teraz to żaden z was nic nie zmieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym hukiem to bez przesady

u mnie był problem ponieważ kratka do kominka jest umieszczona z 1m od jedn zewn.

bezwładność wodnej- istnieje i ma się dobrze.

oczywiście każdy może wyciągać inne wnioski

lobo ja się wydurniłem z silnikami do rolet[sterowaniem] na pokój podobny koszt do twoich sterowników a np w salonie 4 silniki mam

i wiem że im więcej elektroniki tym większa szansa na awarię

a jak z tymi sterownikami?

producent daję z 10-15lat gwarancji?

mówienie że takie podzespoły są niezniszczalne po wieki to takie same mówienie że kraj nasz jest najpiękniejszym miejscem do życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób wejście w pompy byłoby sensowne?

 

przy takim zużyciu jeśli faktycznie się sprawdzi i przy niewielkich wahaniach cen energii elektrycznej to pójście w PC raczej nie ma sensu

choć znam takich "magików" dla których są ważne przede wszystkim koszty eksploatacyjne, nie cały bilans inwestycja+eksploatacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominka nie będzie. Klimakonwektor odpada. Obecnie posiadam 2 klimatyzatory z funkcją grzania. Irytuje mnie buczenie pracujących jednostek zewnętrznych (wiszą na ścianach i pomimo przekładek gumowych buczenie przenosi się po ścianach ). Używam w okresach przejściowych, ale nie wyobrażam sobie aby cały czas pracowała taka jednostka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główny problem u ciebie to te ściany

no ale u mnie na postumencie nie jest idealnie to fakt.

tak z ciekawości ostatmi tydzień to u mnie pompa zużywa 2,5 -3kwh przy copie 3 liczę to na około 8-10 kwh zapotrzebowania na dzień całego budynku

jak myslicie jakbym teoretycznie dla takiego budynku założył kolektory do cwu to przy okazji daloby się ogrzać dom

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Wybraliśmy działkę na której chcieliśmy zamieszkać.

-Wybraliśmy projekt domu, który sobie wymarzyliśmy

-Zbudowaliśmy bez zawracania sobie głowy dużymi oknami od północy jak i drzwiami (front domu)

-Nie mamy wiatrołapu

-Wiedząc o tym, zdecydowaliśmy się na PC i do tego dobraliśmy optymalną grubość ocieplenia i okna trzyszybowe.

-Mamy dom taki jaki chcieliśmy a nie taki jaki musieliśmy i niskie rachunki na poziomie domu pasywnego.

Szczerze, to mam w dupie co myślicie o PC, ale nie pytajcie mnie co ja myślę o tych waszych domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości ostatmi tydzień to u mnie pompa zużywa 2,5 -3kwh przy copie 3 liczę to na około 8-10 kwh zapotrzebowania na dzień całego budynku

jak myslicie jakbym teoretycznie dla takiego budynku założył kolektory do cwu to przy okazji daloby się ogrzać dom

?

 

no to idzie ci rewelacyjnie mało energii

co do kolektorów to przy takim zużyciu sobie daruj, bo nigdy ci się nie zwróci, chyba że zrobisz je samodzielnie z kaloryferów :) i sam zmontujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee co ty piszesz, Liwko by nie zmienił PC chyba że na inny model, bo o węglowca go nie posądzam żeby chciał mieć albo gazowca :)

a ty... na co mógłbyś zamienić kable teraz ? problem w tym że teraz to żaden z was nic nie zmieni :)

 

a jak z tymi sterownikami?

producent daję z 10-15lat gwarancji?

mówienie że takie podzespoły są niezniszczalne po wieki to takie same mówienie że kraj nasz jest najpiękniejszym miejscem do życia.

jak padna sterowniki to bedę miał powód żeby dać devitouch albo devilink;-)

jednak liwko ma pole manewru-ja u siebie jakby co kupię sobie wypasiony piec za 2 tyś-który mi oprócz grzania troszkę obniży cwu]

przy kablach to te ogniwa-ciekawy jestem kosztów zimą [szczeg w taką jak w tym roku]

Jakie Liwko ma pole manewru, skoro mając PCi ma zuzycie tylko nieznacznie mniejsze niż ja? On nie zamontuje nic bardziej oszczędnego bo juz ma, a ja moge zmienić na tańsze, chociażby PCi pow-pow. Nie jest on jedynym uzytkownikiem PCi który ma rachunki na poziomie nie odbiegajacym od co poniektórych kablarzy, różnica jest tylko w bzdurnym rozumowaniu, że Pci ma alternatywe, a kable nie. Nas straszy się wzrostem cen en. el. a ich nie. Tu jest pies pogrzebany.

Co innego Ty, twoje zużycie miażdży mnie totalnie i chwała Ci za to masz więcej kasy na dobrą "rudą mysz", a tej nigdy za wiele ;-)

Nie piszcie tylko że zamontujecie reaktory jądrowo-plazmowe bo to takie samo teoretyzowanie bzdurne jak bym ja napisał ze zamontuje takie same reaktory tyle że do produkcji en. el. a nie ciepła. Dywersyfikacja ma wiele imion, a w ostatnich, latach to w temacie produkcji en. el. na domowe potrzeby wiele się zmieniło i wiele się zmieni i stanie się to na pewno szybciej niż wprowadzenie na rynek tańszej alternatywy niż PCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko ma jeszcze taką alternatywę jak wszyscy pozostali, może zrobić termorenowację za n lat :) dorzuci z 15cm styro, albo innego super materiału i będzie zużywał 2 razy mniej ;)

 

Więcej by mi dało wywalenie kilku okien (dojście do ilości m2 okien np Lobo), ale ja nie chcę!!! Mój dom wyglądał by okropnie, a ja czułbym się w nim jak w bunkrze!

Miłe jest też łechtanie przez postronne osoby, jak ładnie nasz dom z daleka prezentuje się wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej by mi dało wywalenie kilku okien (dojście do ilości m2 okien np Lobo), ale ja nie chcę!!! Mój dom wyglądał by okropnie, a ja czułbym się w nim jak w bunkrze!

Miłe jest też łechtanie przez postronne osoby, jak ładnie nasz dom z daleka prezentuje się wieczorem.

 

hehehe, cóż za skromność, a ile m2 okien masz? Ja 27m2, poza tym pierwsze słysze żeby budowanie parterówki było kompromisem wynikającym z zastosowania kabli. Nie zaczynaj tematu czyj dom jest ładniejszy, bo dla jednych dwu spadowy to przykład piekna, dla innych buda dla psa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko ma jeszcze taką alternatywę jak wszyscy pozostali, może zrobić termorenowację za n lat :) dorzuci z 15cm styro, albo innego super materiału i będzie zużywał 2 razy mniej ;)

 

Iście tanie posunięcie, na pewno wpłynie ono pozytywnie na jakość izolacji i spowoduje kolosalne oszczędności a juz na pewno obniży koszt ogrzewania 2x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...