Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie można patrzyć na wentylację mechaniczną z reku jak na coś co ma się zwrócić,wszak wentylacja grawitacyjna się nie zwraca a wręcz przeciwnie,przynosi straty ;)

Wykonując wentylację mechaniczną z reku,rezygnujemy z wentylacji grawitacyjnej a co się z tym wiąze nie musimy kupować kominów ani kanałów wentylacyjnych co daje nam spore oszczędności.Jeśli ktoś nie planuje kominka i pieca na paliwa stałe to możemy wogóle zrezygnować z kominów i tutaj zdecydowanie rekuperator cenowo wygrywa już na starcie :)

 

No właśnie, a kiedy ci się zwrócą kominy? Nigdy, bo to nie o to chodzi. Ale jak kupisz ciepłe okna itp to grawitacyjna po prostu nie będzie działać. Skądś fizycznie te powietrze które jest wypuszczane z domu musi do niego wlecieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez wstępnie sie dołączam do elektryków. Plan jest taki, domek ok 300m2 + garaż 50m. Chciałbym sobie zrobić wszystko w matach grzejnych, na razie mam oko na elektrę. Zastanawiam się jakie przyłącze zamówić w zakładzie energetycznym. Teoretycznie mogę brać 25kW i wtedy wpadam w przedział 25-29kW i bezpiecznik 40A.

Słyszałem tez o jakichś przekaźnikach które w razie zbyt dużego poboru wyłączają np garaż. Np jak chcemy coś ugotować na płycie grzejnej w kuchni. Jestem dość świeży wiec każdą radę chętnie wysłucham.

 

Autorus

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Zgłupiałeś?Myślisz ,że na jakieś stado debili tu trafiłeś?Spadaj stąd z tą kretyńską reklamą.Ja rozumiem jakieś próby zaowalowane ale to to jakieś ,nawet nie wiem jak to nazwać.A w łysinkę cię ładnie palą te słoneczka?W łysinkę pali a z boku czuć chłód...

 

To chyba do mnie, więc odpowiadam - moje pytanie nie byly żadną reklama tylko pytania kogoś kto nigdy tym się nie interesowal. Ostatecznie wybralem ogrzewanie "olejakami" - zobacze jak się bedzie dom zachowywal i mój rachunek. Promienniki podczerwieni to cieakwy temat ale za malo ludzi z doświdczeniami i torchę sie boje wydac tyle kasy. Więc sam sobie odpowiedz na zadne pytania:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Moze to juz bylo, ale napiszcie Wy, co pradem grzeja ile wam wyszlo przez ostatni sezon zuzycie pradu na ogrzewanie?

 

01.10.2009 - 30.09.2010

 

Parterówka 135 m2 (Silka 18cm, Ocieplona: 12cm podłoga, 15 cm ściana, 25 cm wełny sufit)

4 osoby dorosłe - żywe tzn. korzystające z żarówek (energooszczędnych), telewizora, komputerów 2 + 2 laptopy, pralka, lodówka, płyta indukcyjna i takie tam ...

 

Ogrzewanie elektryczne podłogowe akumulacyjne DEVI (kable DTIP18 - zalane w 9cm posadzce + sterowniki 750/754) - uruchamiane wyłącznie w taniej taryfie

 

CWU: Bojler 2,6 kW - 200l - pod prysznic (tylko) i kraniki (3h grzania dziennie) - grzanie tylko w taryfie nocnej (zegar)

CWU Kuchnia: 2,0 kW - 15l - podłączony bez zegara czyli dzień/noc

 

Dwie taryfy: G12 - ENEA od 27.01.2009 - Dzień: 0,6042; Noc: 0,2612 - cena 1 kWh - doliczono koszty stałe po rozbiciu na zużycie.

 

Zużycie:

- Dzień - 3059 kWh - 1848 zł

- Noc - 14560 kWh - 3803 zł

Proszę doliczyć 2 m3 drewna kominkowego. Kominek rozpalany okazjonalnie w weekendy i dla rozpusty termicznej.

 

Temperatura wewnętrzna: 21-22 oC

Edytowane przez ZaKontyK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
01.10.2009 - 30.09.2010

Zużycie:

- Dzień - 3059 kWh - 1848 zł

- Noc - 14560 kWh - 3803 zł

Proszę doliczyć 2 m3 drewna kominkowego. Kominek rozpalany okazjonalnie w weekendy i dla rozpusty termicznej.

 

Temperatura wewnętrzna: 21-22 oC

Niezły wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01.10.2009 - 30.09.2010

 

Parterówka 135 m2 (Silka 18cm, Ocieplona: 12cm podłoga, 15 cm ściana, 25 cm wełny sufit)

4 osoby dorosłe - żywe tzn. korzystające z żarówek (energooszczędnych), telewizora, komputerów 2 + 2 laptopy, pralka, lodówka, płyta indukcyjna i takie tam ...

 

Ogrzewanie elektryczne podłogowe akumulacyjne DEVI (kable DTIP18 - zalane w 9cm posadzce + sterowniki 750/754) - uruchamiane wyłącznie w taniej taryfie

 

CWU: Bojler 2,6 kW - 200l - pod prysznic (tylko) i kraniki (3h grzania dziennie) - grzanie tylko w taryfie nocnej (zegar)

CWU Kuchnia: 2,0 kW - 15l - podłączony bez zegara czyli dzień/noc

 

Dwie taryfy: G12 - ENEA od 27.01.2009 - Dzień: 0,6042; Noc: 0,2612 - cena 1 kWh - doliczono koszty stałe po rozbiciu na zużycie.

 

Zużycie:

- Dzień - 3059 kWh - 1848 zł

- Noc - 14560 kWh - 3803 zł

Proszę doliczyć 2 m3 drewna kominkowego. Kominek rozpalany okazjonalnie w weekendy i dla rozpusty termicznej.

 

Temperatura wewnętrzna: 21-22 oC

 

To kwota za prad calkowity? do ogrzewania i tzw bytowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwota za prad calkowity? do ogrzewania i tzw bytowy?

 

Cały.

 

Ogrzewanie i Bojler 200l - działają tylko w nocnej taryfie.

Reszta, jak to w życiu, czasami gotuje się, pierze itd. w taniej czasami w drogiej.

Namawiam żonę by np. włączała/programowała zmywarkę/pralkę na tanią taryfę, ale nie robimy z tego sensacji.

Dom jest wyłącznie "elektryczny" (o kominku pisałem wcześniej, ale i ten ma turbinkę)

Edytowane przez ZaKontyK
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01.10.2009 - 30.09.2010

 

Parterówka 135 m2 (Silka 18cm, Ocieplona: 12cm podłoga, 15 cm ściana, 25 cm wełny sufit)

4 osoby dorosłe - żywe tzn. korzystające z żarówek (energooszczędnych), telewizora, komputerów 2 + 2 laptopy, pralka, lodówka, płyta indukcyjna i takie tam ...

 

Ogrzewanie elektryczne podłogowe akumulacyjne DEVI (kable DTIP18 - zalane w 9cm posadzce + sterowniki 750/754) - uruchamiane wyłącznie w taniej taryfie

 

CWU: Bojler 2,6 kW - 200l - pod prysznic (tylko) i kraniki (3h grzania dziennie) - grzanie tylko w taryfie nocnej (zegar)

CWU Kuchnia: 2,0 kW - 15l - podłączony bez zegara czyli dzień/noc

 

Dwie taryfy: G12 - ENEA od 27.01.2009 - Dzień: 0,6042; Noc: 0,2612 - cena 1 kWh - doliczono koszty stałe po rozbiciu na zużycie.

 

Zużycie:

- Dzień - 3059 kWh - 1848 zł

- Noc - 14560 kWh - 3803 zł

Proszę doliczyć 2 m3 drewna kominkowego. Kominek rozpalany okazjonalnie w weekendy i dla rozpusty termicznej.

 

Temperatura wewnętrzna: 21-22 oC

 

Kolejny pokrzepiajacy przyklad. To jednak ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

01.10.2009 - 30.09.2010

 

Piętrowy domek 160m2 (ytong 24, ocieplenie 16cm podłoga, 25cm ściana, 40cm wełna dach, rekuperator.)

 

2 osoby dorosłe i 1 dziecko - żarówki w więkości diodowe lub enegrooszczędne, telewizor rzadko włączany, 2 komputery, radio działające cały dzień, lodówka, płyta indukcyjna, zmywarka, itd.

 

Ogrzewanie elektryczne podłogowe akumulacyjne na parterze i piętrze - Legalett.

Rurki z powietrzem zasilane agregatami z grzałkami zalane w 20 cm betonu. 3 agregaty po 5kW. Zasilane wyłącznie w taryfie nocnej.

 

CWU Bojler ~2kW - 200l - do wszystkiego grzanie w taryfie nocnej.

 

Taryfa G12W Enea Dzień: 0,6052; Noc: 0,249 - cena 1 kWh (w 2009 cena była 0,236)

Większość urządzeń działa wieczorem, z opóźnieniem lub żona stara się wieczorem wykonywać prace domowe.

 

Zużycie za cały okres:

Dzień - 991 kWh - 618 PLN

Noc - 13473 kWh - 3262 PLN

 

Zużycie tylko na ogrzewanie:

Ogrzewanie - 8800 kWh - 2120 PLN

 

Temperatura wewnętrzna około 21 stopni.

Edytowane przez avatar25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...