Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no zgadza się ale przy 35 wiele oddalbyś za manuala

no jeżeli manual jest taki zły to ustaw klimę bez automatu a następnie ją wyłaćz calkowicie

jestem pewien do jakich wniosków dojdziesz przy 35.

lobo odnośnie twojego wczesniejszego wpisu

ja zimą mam o wiele wiele bardziej zbliżone do waszych, przy + 4-8 to się rozjezdza na moją korzyść

ale wiadomo trzeba patrzeć po całym sezonie a najlepie 10 latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
spoko...:D

ale może jednak wróć do swoich koleżków z pompami do odpowiedniego wątku a nas zostaw w spokoju cobyśmy mogli w spokoju sobie o kabelkach pisać...:stirthepot:

Ogrzewanie elektryczne z COP1 to nie tylko kabelki,które są jedną z gorszych opcji ogrzewania elektrycznego,gorszą opcją są tylko maty grzewcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie elektryczne z COP1 to nie tylko kabelki,które są jedną z gorszych opcji ogrzewania elektrycznego,gorszą opcją są tylko maty grzewcze...

pędź do swoich bo tutaj to tylko bałagan robicie ...

macie PC to w odpowiednim wątku sobie piszcie, jak ktoś zechce się uświadamiać to sobie tam zajrzy ...:yes:

nie tobie to osądzać czy coś jest gorsze czy lepsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Co racja to racja. Ale zawsze to lepsze i tańsze rozwiązanie niż COP<1 z jakiejś wodnej podłogówki napędzanej prądem:)

Skoro tak uważasz,to nie dziwie się,że kable u ciebie są nr.1 ;)

A ile mniejszy od 1 będzie COP przy wodnej podłogówce napędzanej grzałką ?

Zapomniałem dodać, że nie znam innego ogrzewania elektrycznego z COP=1 niż kable... no bo dla pompki obiegowej przyjmuje się zużycie ca. 3% więc COP~0,97;)

I tu Cię boli ;)

Pompa obiegowa "wychładza" pomieszczenie z COP0,03,no cóż,może coś jeszcze dodasz ?

U kangurów wszystko jest możliwe...

 

Przy okazji zapomniałeś dodać,że sterowniki kabli pobierają ileś tam prądu *X sterowników,czyli też "chłodzą" zmniejszając COP kabli.

A może młotek potrzeba czy sam znajdziesz ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak uważasz,to nie dziwie się,że kable u ciebie są nr.1 ;)

A ile mniejszy od 1 będzie COP przy wodnej podłogówce napędzanej grzałką ?

to jest wątek o ogrzewaniu typowo elektrycznym, tutaj raczej mamy daleko w d... jakieś COP-y...

 

tak swoją drogą to ten wątek był swego czasu całkiem fajny ale rozp...cie go tymi swoimi prawdaniami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
tak swoją drogą to ten wątek był swego czasu całkiem fajny ale rozp...cie go tymi swoimi prawdaniami ...

Powtarzam,zapomniałeś,że ogrzewanie elektryczne to nie tylko kable grzewcze ale też piecyk elektryczny,grzejniki elektryczne konwektorowe,akumulacyjne itp.

Że sprzedajesz kable to nie znaczy,że muszę pisać,że one są najlepsze,bo nie są a wręcz dla mnie są najgorszą opcją ogrzewania elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że sprzedajesz kable to nie znaczy,że muszę pisać,że one są najlepsze,bo nie są a wręcz dla mnie są najgorszą opcją ogrzewania elektrycznego.

ciekawa teoria...

mam zamontowane u siebie w domu to znaczy że sprzedaje ...:cool:

jak już tak cię boli co robię ...

Blacharstwo lakiernictwo samochodowe, mechanika ogólna, w budowlance wszelakie prace wykończeniowe i instalacyjne ...

zależy na co mnie najdzie ochota...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo i inni ja myślę że skoro jest wątek dla PC to pisz tam, i nie próbuj nawracać mieczem na swoją ścieżkę, jak ktoś będzie rozważał jaki system ogrzewania ma wybrać to przeczyta kilka wątków nawet ten z ekogroszkiem. A tak tylko rozpier..cha na całego, nic nie można znaleźć w gąszczu tych pierdół. I tylko cały czas utarczki. Ja już coraz mniej tu zaglądam bo już mi się te bzdury znudziły i nie tylko mi (Patrz ostatnie kilka stron). Powtarzasz się X razy.

 

Żyj i daj żyć innym. ( na swoich wątkach. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo i inni ja myślę że skoro jest wątek dla PC to pisz tam,

Ale ja nie piszę o pompie ciepła,nie wiem czy zauważyłeś ?

Jestem zwolennikiem ogrzewania elektrycznego ale nie przez kable,przedstawiam wady tego rozwiązania i zalety ogrzewania elektrycznego przez wodną podłogówkę.

Zalet kabli w domu o dużej bezwładności,grzanym tylko w II taryfie nie widzę.

 

Z ciekawości,ile twoje kable kosztowały po całości ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklad na to ze sterowanie centralne nie radzi sobie z okresami przejsciowymi, ktore stanowia znaczna czesc okresu grzewczego.

U mnie tez w nocy jest minus, a w dzien sporo na plusie i jakos nie zauwazam by ogrzewanie mialo z tym problem, bo nawet jesli nie zalaczy sie 13-16 to jesli temp o 5 bedzie za niska to spokojnie na 7 bedzie ok.

Czy ktos z Was po tym jak mial auto z dwustefowa klimą, kolejne kupił z jednostefowa, albo wogole manualna?

 

Nie będę z tym polemizował bo nie to pierwszy sezon. Jak na razie nie poradziło sobie jednego dnia w części dziennej nasłonecznionej. Jak już wspomniałem wcześniej dotyczy to otwartej części domu czyli kuchni, jadalni i salonu. W pokojach sprawuje się znakomicie. Prawdopodobnie trzeba będzie zamontować czujnik temperatury w salonie i odcinać pętle ogrzewania dla tej części domu. Wymaga to prostego sterownika i trzech elektrozaworów. Być może to w ogóle jest dobre rozwiązanie na przyszłość bo w przypadku napalenia w kominku ogrzewanie również zostanie odcięte w tej części. Łączny koszt takiego rozwiązania to 200zł plus kabelek i problem z głowy. Prawdopodobnie sobie coś takiego zamontuję jak znajdę czas.

 

Lobo masz rację, że sterowanie każdym pomieszczeniem będzie miało większy sens niż centralne ale przy wodnej podłogówce to ogromne koszty i sterowalność jak dla mnie chyba teoretyczna bo z tego co pamiętam to Ty ze względu na profesję nie przejmujesz się taryfami i grzejesz całodobowo czy tak? U mnie przy dwóch taryfach i 14 godzinnej przewie w dostawie ciepła trzeba jakoś przewidywać ile tego ciepła dostarczyć w zależności od temperatury na dworze i tu sterowanie pogodowe się sprawdza.

 

to jest wątek o ogrzewaniu typowo elektrycznym, tutaj raczej mamy daleko w d... jakieś COP-y...

 

Nie wiem czy wiecie, że w poznańskim "cop" mówi się na coś zepsutego, jakiś badziew, tandetę czy inną chińszczyznę ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobo masz rację, że sterowanie każdym pomieszczeniem będzie miało większy sens niż centralne ale przy wodnej podłogówce to ogromne koszty i sterowalność jak dla mnie chyba teoretyczna bo z tego co pamiętam to Ty ze względu na profesję nie przejmujesz się taryfami i grzejesz całodobowo czy tak? U mnie przy dwóch taryfach i 14 godzinnej przewie w dostawie ciepła trzeba jakoś przewidywać ile tego ciepła dostarczyć w zależności od temperatury na dworze i tu sterowanie pogodowe się sprawdza.

 

W 2011 w grudniu jechalem tez w drogiej, caly 2012 100% II taryfy na NCO i CWU, miesiac/dwa temu mowilem jak teraz mam ustawione sterowniki 5-7 13-16 a w pokoju syna i lazience dodatkowo 22-23/24 wahania temp w dni standardowe, tzn bez mega zyskow slonecznych na poziomie 0,5*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie piszę o pompie ciepła,nie wiem czy zauważyłeś ?

Jestem zwolennikiem ogrzewania elektrycznego ale nie przez kable,przedstawiam wady tego rozwiązania i zalety ogrzewania elektrycznego przez wodną podłogówkę.

Zalet kabli w domu o dużej bezwładności,grzanym tylko w II taryfie nie widzę.

Tzw, stronniczosc, wybiurczosc i brak obiektywizmu.

Co to jest duza bezwladnosc? Jesli ma sie klapki na oczach to wielu zeczy sie nie widzi.

X razy bylo tlumaczone na przykladach, a nie teorii!

Jesli o 13:00 nie zalaczaja sie wszystkie obwody, a w okresach przejsciowych nawet wiekszosc to znaczy ze nco dziala i to znaczy ze bezwladnosc jest teoria!

Dlatego swoje mity zachowaj dla siebie

To samo tyczy sie akumulacyjnosci i wahan temperatury o ktorej praktycy- uzytkownicy nie raz wspominali.

Ty x lat temu nasluchales sie o akumulacyjnosci i bezwladnosci i na tym opoerasz swoja wiedze na ktorej podstawie wyglaszasz osądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest duza bezwladnosc? Jesli ma sie klapki na oczach to wielu zeczy sie nie widzi.

X razy bylo tlumaczone na przykladach, a nie teorii!

Jesli o 13:00 nie zalaczaja sie wszystkie obwody, a w okresach przejsciowych nawet wiekszosc to znaczy ze nco dziala i to znaczy ze bezwladnosc jest teoria!

 

 

no własnie to jest bezwładność, ze się nie załączy

 

Tzw, stronniczosc, wybiurczosc i brak obiektywizmu.

Co to jest duza bezwladnosc? Jesli ma sie klapki na oczach to wielu zeczy sie nie widzi.

 

doinstaluj sobie, kolego, słownik, bo oczy bolą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...