Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72

Ty x lat temu nasluchales sie o akumulacyjnosci i bezwladnosci i na tym opoerasz swoja wiedze na ktorej podstawie wyglaszasz osądy.

Od jakiegoś czasu grzeje 33cm betonu w podłodze a ściany mam z silikatu także co nieco zauważyłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ze sie nie zalacza to przyklad ze niecentralnosc po cos jest, bo jak napisalem nie w kazdym pomieszczeniu, w lazience raczej zawsze sie zalaczy w sypialni tez bo nie ma tam zyskow od slonca, a to ze bezwladnosc jest pomijalna swiadczy ze w jeden dzien o 13 sie zalaczy a w inny nie i to w tym samym pomieszczeniu, swiadczy to o pelnej sterowalnosci ukladu.

 

Arturo a kto ci kazal robic tony betonu, nie porownuj swojego domu do innych i nie radz ludzia w doborze ogrzewania tylko na swoim przykladzie, dajesz tony betonu i silki to nie dziw ze masz calkowicie bezwladny uklad, ale to juz twoja sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że w tym wątku jest wyjątkowo dużo osób których warto czytać

dlatego też wpadam.

ale siłą sieci jest wymiana opinii a nie zamykanie się we własnym gronie.

jasiu ja zawsze się będę tu odzywał jak będę widział że ktoś[najczęściej jednak ty] twierdzi że inne systemy są badziewne.

a wypychanie artura z jego wersją z elektryką na wodzie jest nieuczciwe.

pompy to jednak grzanie prądem a copy sropy to wspomagacz.

jasiu ja rozumię że wolisz grzać prądem w tanszej taryfie bo niby czemu masz płacić więcej

to proszę zrozum że ktoś inny też chcę grzać prądem innym sposobem.

sprzedawanie i montowanie jakiś systemów to żaden wstyd wręcz przeciwnie.

natomiast wypychanie innych z tego wątku z innymi pomysłami a jednocześnie robieniu kasy na tym co się chwali jest dwuznaczne

dlatego czy możesz jednoznacznie i stanowczo napisać że sprzedajesz lub nie kable.

jeśli nawet sprzedajesz to absolutnie żle o tobie świadczy wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybko policzyłem ile kosztuje podgrzanie wody piecykiem elektrycznym w taryfie nocnej - 15,22 zł brutto (12,38 netto) bez amortyzacji

porównując do innych pozycji wypada całkiem ładnie

dla PC podana kwota chyba jest zawyżona

 

a btw. to na ile ta tabela jest sensownie policzona to tylko jej autor wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że można mieć swoje rozwiązania ale nie rozumiem jak można bez żadnych argumentów twierdzić że jedno jest super a drugie beznadziejne, vel Arturo72 ale to sprzedawca jak piszesz więc jego pisanie można z automatu między bajki włożyć.

 

Tymczasem ciekawostka pod rozwagę:

 

woda_ciepla.gif

 

źródło: http://ladnydom.pl/budowa/1,106579,8898852,Podsumowanie_,,ga,,9.html

 

Szkoda, że nie ma bojlerka na prąd za <1000zł.

 

popatrzcie raczej na cenę po amortyzacji - jak koszt pompy zabija koszt podgrzanej wody;

 

w pierwszej kolumnie natomiast sprawnosc PC do grzania wody w stosunku do przepływki założono równiutko 2 :)

 

bojlerek z liroja z programatorkiem i tanią taryfą wymiótłby wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy był kiedyś poruszany taki o to temat? Chodzi o koszty związane z kociołkiem elektrycznym, który napędza wodną podłogówkę.

Otóż zakładają dwie opcje:

I wariant :rurki ułożone gęściej t.z. np co 15 cm /wyjdzie ich więcej a co za tym idzie będzie więcej wody w układzie do podgrzania/

II wariant :rurki ułożone rzadziej t.z. np co 25 cm /wyjdzie ich mniej a co za tym idzie będzie mniej wody w układzie do podgrzania/

 

który wariant jest bardziej ekonomiczny.

nie wiem czy to ma znaczenie ale wylewki betonowej będzie 5-7 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrzcie raczej na cenę po amortyzacji - jak koszt pompy zabija koszt podgrzanej wody;

 

w pierwszej kolumnie natomiast sprawnosc PC do grzania wody w stosunku do przepływki założono równiutko 2 :)

 

bojlerek z liroja z programatorkiem i tanią taryfą wymiótłby wszystko :)

 

PC zużywa mi rocznie około 4000kWh z czego około 1000 na CWU. Jak myślisz, jaką część kwoty, którą zapłaciłem za PC mam wyliczyć w amortyzacje CWU? 1/4? Jeżeli tak to jest to 6750zł. Teraz sama pobaw się w obliczenia i zobaczymy co tobie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który wariant jest bardziej ekonomiczny.

nie wiem czy to ma znaczenie ale wylewki betonowej będzie 5-7 cm.

 

przy 1 wariancie będziesz mógł dawać niższą temp zasilania względem wariantu 2

przy piecyku elektrycznym to nie ma tak dużego znaczenia jak przy PC (COP)

wszystko też zależy jak zostanie zaprojektowana podłogówka w tych 2 wariantach na jakie parametry pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrzcie raczej na cenę po amortyzacji - jak koszt pompy zabija koszt podgrzanej wody;

 

w pierwszej kolumnie natomiast sprawnosc PC do grzania wody w stosunku do przepływki założono równiutko 2 :)

 

bojlerek z liroja z programatorkiem i tanią taryfą wymiótłby wszystko :)

 

Jeżeli kupisz PC za 30 tys. zł tylko do cwu to tak wyjdzie. Jeżeli CWU jest tylko częścią pracy PC ( ok. 25-30% ) to wyjdzie niewiele ponad 10 zł/m3 z amortyzacją. Podgrzanie + straty zasobnika , instalacji i cyrkulacji to ok 8 zł /m3, natomiast samo podgrzanie nie więcej jak 6,5 zł/m3.

 

Jak ci od węgla się dowiedzą że ich system jest 2,5 razy droższy od peletu to dopiero będzie jadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ci od węgla się dowiedzą że ich system jest 2,5 razy droższy od peletu to dopiero będzie jadka.

 

Ale tu chodzi o tradycyjny zasypowy kocioł na węgiel i drewno, a nie o automatyczny. W tradycyjnym ciężko z góry wymierzyć potrzebną dawkę do zasypania na potrzeby podgrzania samego bojlera CWU.

W automatycznym to co innego, kocioł sam dobiera potrzebne ilości.

W tej tabelce nie uwzględnili automatycznego kotła na węgiel typu groszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast wypychanie innych z tego wątku z innymi pomysłami a jednocześnie robieniu kasy na tym co się chwali jest dwuznaczne

dlatego czy możesz jednoznacznie i stanowczo napisać że sprzedajesz lub nie kable.

jeśli nawet sprzedajesz to absolutnie żle o tobie świadczy wręcz przeciwnie.

he he he...

NIE nie sprzedaję kabli ale czasem je montuje tak jak maty, wodne podłogówki, grzejniki, kotły, rozdzielacze, zasobniki, bojlery, wentylacje mechaniczne, instalacje kanalizacyjne, ciepłej i zimnej wody,...

czy zakres usług związanych z wykończeniówką też mam ci rozpisać...?

usługi związane z motoryzacją też...???

 

robię to co potrafię...

a uwierz mi potrafię wiele ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o tradycyjny zasypowy kocioł na węgiel i drewno, a nie o automatyczny. W tradycyjnym ciężko z góry wymierzyć potrzebną dawkę do zasypania na potrzeby podgrzania samego bojlera CWU.

W automatycznym to co innego, kocioł sam dobiera potrzebne ilości.

W tej tabelce nie uwzględnili automatycznego kotła na węgiel typu groszek.

 

Bez przesady, jak ktoś ma taki kocioł to wie ile zużywa w przybliżeniu cwu dziennie i ile musi wrzucić opału do kotła, ewentualnie zostanie więcej cwu w zbiorniku na drugi dzień jak wrzucisz o jeden patyk za dużo.

Już widzę właścicieli kominków jak latem w salonie grzeją cwu bo przecież taniej niż w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy był kiedyś poruszany taki o to temat? Chodzi o koszty związane z kociołkiem elektrycznym, który napędza wodną podłogówkę.

Otóż zakładają dwie opcje:

I wariant :rurki ułożone gęściej t.z. np co 15 cm /wyjdzie ich więcej a co za tym idzie będzie więcej wody w układzie do podgrzania/

II wariant :rurki ułożone rzadziej t.z. np co 25 cm /wyjdzie ich mniej a co za tym idzie będzie mniej wody w układzie do podgrzania/

 

który wariant jest bardziej ekonomiczny.

nie wiem czy to ma znaczenie ale wylewki betonowej będzie 5-7 cm.

 

W kwestii zużycia energii nie ma to absolutnie żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publikacja publiczna, możesz poprosić o wyjaśnienie, argumentować i wytykać błędy. Ba, nawet możesz przygotować i próbować, jak ktoś to zechce, opublikować w branżowym czasopiśmie/portalu swoje analizy.

Poczytamy, podyskutujemy bo jak na razie to jakoś za wiele nie prezentujesz.

 

Podałem kwotę części mojej instalacji PC, którą można amortyzować CWU. Jestem ciekaw również twoich wniosków, bo jak na razie oprócz wklejenia tabelki z kosmosu za wiele nie prezentujesz :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC zużywa mi rocznie około 4000kWh z czego około 1000 na CWU. Jak myślisz, jaką część kwoty, którą zapłaciłem za PC mam wyliczyć w amortyzacje CWU? 1/4? Jeżeli tak to jest to 6750zł. Teraz sama pobaw się w obliczenia i zobaczymy co tobie wyjdzie.

 

Więc mam 6030PLN na starcie na rachunki za CWU, zakładając że obaj kupiliśmy za gotówkę.Przy moim zużyciu to jakieś 10 lat. No ale Ty przez te 10 lat. zakładając że jednak będę płacił więcej 1000PLN/rok, a ty 350zł to i tak 650zł rocznie mam w kieszeni więc dopiero po 10 latach wyjdzie na zero. Ale to tylko teoria, bo zakup był za kredyt i przez 10lat wszystko się może stać z twoją PCi jak i moim bojlerem. Mimo tego wolę mieć tą świadomość że jak się zepsuje wczesniej niż za 10lat to nie będzie to PCi, tylko bojler. Zakładając jeszcze że PCi chodzi tylko w II taryfie, a tak nie zawsze jak jak kiedys mówiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, te zużycia CWU grzejących prądem zaczynają być wręcz legendarne. A później wychodzi, że co drugi dzień kąpiel na mieście :p

Nawet niektórzy się poobrażali strasznie jak z nich to wydusiłem

1000PLN to mało? to na dzień dzisiejszy ok 3000kWh/rok. Ty napisałeś że na CWU zużywasz 1000kWh, uwzględniając COP=3 to 3000kWh. Więc w czym problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...