Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja nikomu się nie muszę tłumaczyć. Mam miło, tanio i przyjemnie.

 

Ps.

Dlaczego Marcinku C. drwisz z PC i CO w swojej stopce? Leczysz swoje kompleksy czy co?...

Najlepsza odpowiedz, wiec skoro jest ci milo to chociaz innym kitow nie wciskaj. Fakty to podstawa, a jak za duzo mieszasz faktami to sie potem gubisz.

 

Hehehe, nikogo jie obrazam, to jest w zwiazku z OC, ktore uzylem mowiac o odkurzaczu centralnym, a ktore zmylilo jednego z Forumowiczow. Z WM i CWU htez drwie, a sam jej mam, wg twojego toku myslenia.

 

żona kazała mnapisać że dla naszego domu było elektryczne najlepsze- ale mi zabrakło jaj

lobo ja z zasobnikiem płaciłem i robocizną 16,5-17 za pompę

za 30 tyś to z faktyrą ci zrobią

niżej to opowieści forumowe

Malux, cena powala, ale twoje zuzycie tez dlatego mysle ze po roku bedzie mozna cos podsumowac i moze nawet mimo takiej ceny okazac sie ze kable+bojler wyszlyby lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że ja zużywam 4000kWh rocznie na CO i CWU, a ty w tym swoim "bunkrze" 6000kWh. I to mi wystarczy do szczęścia :D

 

Jakos dziwnie tylko Ty twierdzisz ze mam bunkier, no ale jesli to ci poprawia humor to ok.

Jakie masz okna w pokojach, skoro na pokoj 14 m2 okno 2x1,5 to standard w bunkrach, to fakt mieszkam w bunkrze.

Zauwaz jakimi argumentami Ty dyskutujesz... Wszedzie cie pelno tylko tresci malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie zużycie kurta76 - ma bardzo dobrej firmy pompę, ocieplenie więcej niż dobre. A wychodzi mu 30kWh/m2. Daikin twierdzi że COP pomiędzy 5 a 3.Czyli krakowskim targiem 4, a więc normalnie byłoby 120kWh/m2. Trochę ten wynik zadziwia. Albo dom niestarannie wykonany( w co jakoś niespecjalnie wierzę) albo z tym COP-em coś nie tak?

Kurt dzięki za zobrazowanie zużycia. Ile zużywacie ciepłej wody na miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze inaczej... dla 4 osobowej rodziny ( nie wiem dla ilu te 2000kWh na CWU ) 2000kWh znaczylo by ze przy COP 2,8 potrzebowalbym 714kWh

na ogrzanie CWU... a wiec jakies 60kWh/mies. Wiem ze zuzywam to x 2... Reszte sie mozna domyslec.

 

A wiec OK... przy minimalnym zapotrzebowaniu na CWU i bardzo cieplym domu gdzie mozna sie zmiescic w 4000-5000kWh rocznie za CO i CWU...

PC P/W lub G/W bedzie sie dlugo zwracala. Co nieznaczy ze nie mozna obnizyc kosztow ogrzewania... miec wczesniejszy zwrot inwestycji

Zalozmy 2000 CWU + 3000kWh CO... Wezmy G12 i mieszana konsumpcje pradu.. 0,52:- 2000 x 0,5 = 1040:- jest jak jest...

Ale PC P/P 3000kWh i SCOP 3 to juz tylko 1000kWh i 520:- PLN zamiast 1560:- 1040:- mniej . A wiec calkiem dobra P/P sie zwroci w 5 lat.

 

Zaraz bedzie ze komfort, ze nadmuch... OK, nie kazdemu pasi... ale nie znaczy ze bezposredni prad jest rozwiazaniem optymalnym pod katem kosztow.

Potem mozna dyskutowac poprawnosc polityczna zakladania z gory ogrzewania bezposrednim pradem :D ;)

 

Rodzina 3os

Co to pompa p/p? Jaka pompa do co i cwu kosztuje 5 tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie zużycie kurta76 - ma bardzo dobrej firmy pompę, ocieplenie więcej niż dobre. A wychodzi mu 30kWh/m2. Daikin twierdzi że COP pomiędzy 5 a 3.Czyli krakowskim targiem 4, a więc normalnie byłoby 120kWh/m2. Trochę ten wynik zadziwia. Albo dom niestarannie wykonany( w co jakoś niespecjalnie wierzę) albo z tym COP-em coś nie tak?

Kurt dzięki za zobrazowanie zużycia. Ile zużywacie ciepłej wody na miesiąc?

 

Kurt podal przyklad innej osoby, sam ma piece akumulacyjne na en. el. I bojler jesli dobrze pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że ja zużywam 4000kWh rocznie na CO i CWU, a ty w tym swoim "bunkrze" 6000kWh. I to mi wystarczy do szczęścia :D

 

4000kWh pomnożone przez COP gruntowej 4, czyli gdybyś Liwko grzał czystym prądem, a nie tuningowanym wyszło by 16.000kWh w twoim przypadku. Ciepłomierz by tu wiele zweryfikował.

Ale patrząc na to z innej strony, skoro możesz rocznie zaoszczędzić 12.000kWh prądu na CO i CWU, bo PC bierze 4000kWh, inwestycja szybciej ci się zwróci.

W przypadku Lobo, raczej by to się zwracało do usra...ej śmierci.

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa jest zawsze, tyle ze w dzisiejszych czasach czekanie latami na zwrot to sprawa niepewna, wynika to chocby z coraz to powszechnego procederu "postarzania produktow", w uproszczeniu chodzi o to zeby sie psulo bo inaczej firmy padna. Najlepszym tego przykladem sa zarowki wolframowe, ktore to po tajnej zmowie ustalily ze ich zywotnisc to max 1000h, w sklad znowy wchodzily takie firmy jak osram philips malo tego za wylamanie sie placily kare innym zmowa ta wyszla na jaw kilka lat temu. Dowodem na to ze zarowki moga swiecic sie latami jest to ze sa i takie ktore do dzi swieca sie juz dziesiatki lat,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4000kWh pomnożone przez COP gruntowej 4, czyli gdybyś Liwko grzał czystym prądem, a nie tuningowanym wyszło by 16.000kWh w twoim przypadku. Ciepłomierz by tu wiele zweryfikował.

Ale patrząc na to z innej strony, skoro możesz rocznie zaoszczędzić 12.000kWh prądu na CO i CWU, bo PC bierze 4000kWh, inwestycja szybciej ci się zwróci.

W przypadku Lobo, raczej by to się zwracało do usra...ej śmierci.

 

Naprawde posiadacze PCi zyja w bajce, zyzycie cwu ponad 5000kWh, COP ich pomp 4. Jak potrzeba innych danych do dyskusji to nagle zuzycie 3000kWh na CWU.

nieliczni posiadacze PCi mowia prawde, ale gro ma problem ze spojnoscia danych i lata w chmurach.

Niech kazdy z posiadaczy PCi wpisze w stopce koszt swojej PCi i jesli ktos go zapyta gdzie i kto mu zamontowal za tyle to niech z dobrego serca poleci a nie sciemnia ze nie moze. Wtedy kazdy bedzie mial PCi w cenie kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie zużycie kurta76 - ma bardzo dobrej firmy pompę, ocieplenie więcej niż dobre. A wychodzi mu 30kWh/m2. Daikin twierdzi że COP pomiędzy 5 a 3.Czyli krakowskim targiem 4, a więc normalnie byłoby 120kWh/m2. Trochę ten wynik zadziwia. Albo dom niestarannie wykonany( w co jakoś niespecjalnie wierzę) albo z tym COP-em coś nie tak?

Kurt dzięki za zobrazowanie zużycia. Ile zużywacie ciepłej wody na miesiąc?

 

Tam jest podane zużycie na CO i CWU.

 

Nie mamy informacji ile idzie na CWU, a nawet ile osób zamieszkuje.

 

To jest powietrzna więc COP poniżej 3. Z tego wynika tylko tyle że grzejąc czystym prądem zapłaciłby nie mniej jak 3500zł.

 

Jeśli cwu zużywają ok7-8m3/miesięcznie to jak na pompę powietrzna dobry wynik. To niecałe 2 t ekogroszku/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde posiadacze PCi zyja w bajce, zyzycie cwu ponad 5000kWh, COP ich pomp 4. Jak potrzeba innych danych do dyskusji to nagle zuzycie 3000kWh na CWU.

nieliczni posiadacze PCi mowia prawde, ale gro ma problem ze spojnoscia danych i lata w chmurach.

Niech kazdy z posiadaczy PCi wpisze w stopce koszt swojej PCi i jesli ktos go zapyta gdzie i kto mu zamontowal za tyle to niech z dobrego serca poleci a nie sciemnia ze nie moze. Wtedy kazdy bedzie mial PCi w cenie kabli

 

Nie żebym komuś wytykał ale policzmy:

 

1825kWh/365 dni=5kWh dziennie

 

Z tego straty zbiornika i instalacji min 1 kWh/d to zostaje 4 kWh/d.

 

Z tej ilości kWh możemy podgrzać niecałe 100 litrów wody o ok.40*.

 

Wnioski każdy wyciągnąć może sam.

 

Jeśli byś miał zużycie CWU przybliżone do mojego to zużyłbyś ok. 4500kWh na samo CWU.

 

Tak że nie traktuj innych tak jak by nie umieli liczyć. Wpakowałeś się w czysty prąd a terasz chcesz wszystkim udowadniać że to jedyne słuszne źródło ogrzewania, a ci co wybrali inne to nieuki i debile dający się wyzyskiwać.

U mnie najpierw miał być węgiel, później prąd jednak poszedłem w PC bo dla mnie było to najlepsze rozwiązanie i inwestycyjnie i eksploatacyjnie. Dziś zrobiłbym tak samo. Nie muszę oszczędzać na wodzie, temp w domu mam taką jaką chcę, a rachunki mniejsze jak za telefon i TV. Dom jest dla mnie a nie ja dla domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze mowisz tylko o nowych bardzo cieplych domach i ludzi z malym zuzyciem CWU....

W naszym przypadku CO i CWU bezposrednim pradem to ca 22000kWh a jest 7300kWh

 

I kazdy swoje racje broni ale chyba nie mozna sie uprzec ze przy zapotrzebowaniu 5000 czy 6000kWh rocznie nie moze wyjsc taniej

i sie zwrocic w rozsadnym czasie... Bo teraz co, jest argument ze 4-5 lat to dlugo bo sie zepsuje?

Czy podobna filozofia sie kierujecie przy zakupie AGD i samochodu?

 

Jak ktos jest zadowolony z tego co ma i ma to swiadomie to fajnie...

Ale to nie znaczy ze nie mozna inaczej... i wcale nie gorzej ;)

Masz racje, wolnosc Tomku w swoim domku.

Tyle ze podaj mi konkretne rozwiazanie dla domu 4000CO i 2000CWU ktore bedzie alternatywa dla kabli i bojlera i zwroci sie w nie wiecej niz 10 lat. Pamietaj ze nie mowimy o sprzecie marketowym, bo i ja nie mam kabli z marketu cietych na mb, wiec bez firm anslut ze szwedzkich marketow, bo szwed takich pomp nie kupuje, wnioskujac po twoim nicku cos o tym kraju wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1825kWh/365 dni=5kWh dziennie

 

Z tego straty zbiornika i instalacji min 1 kWh/d to zostaje 4 kWh/d.

 

Z tej ilości kWh możemy podgrzać niecałe 100 litrów wody o ok.40*.

 

 

u mnie czteroosobowa od 10,05,2012 do dzisiaj wylała 14118 L ciepłej wody podgrzanej do 60*

w tym okresie licznik energii bojlera elektrycznego ( Galmet 80L ) nakręcił 953,63kwh ...

czyli przez ok. 300 dni mam średnio 47 L i 3,18kwh na dobę...

 

widzę że muszę zainstalować PC najlepiej z odwiertami bo nie wyrobię ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Värmepumpsägare, w gąszczu tresci ciężko było znaleźć twój post...

 

4000 dla 140-150 m2 jest osiagalne bez pasywnosci, choc na pograniczu.

Mozna by z rekuperacja, tyle ze wtedy to posadzka odczuwalna bedzie jako zimna i nie bedzie to przyjemne.

Poza tym przy porownaniu kosztow trzeba byc brac koszt calosci, a nie tylko elementow glownych.

Cyba moj post wycielo, wiec powtorze 8900 co 720-750 musialbym sprawdzic cwu to koszty calkowite, tyle ze mozna by takiej bo sterowniki mialem drogie 450zl/szt. Teraz osoby z tego tematu kupuja calosc w granicach 5-6 a niektorzy nawet takiej, markowe kable i sterowniki. Moja instalacje przeplacilem tyle ze w porownaniu do osob co przeplacily za PCi to i tak nie duzo. Wiec jesli ktos by budowal nowy dom o zuzyciu 6000-6500kWh rocznie na CO CWU i za kable ze sterownikami da 6000 tys to bedzie problem zeby zastapic to systemem podlogowym w rozsadnej cenie.

Poczekajmy malux i Arturo maja PCi w domach o teoretycznie, choc u maluxa to widac juz ze i praktycznie malym zapotrzebowaniu. Arturo upiera sie ze na cwu duzo mu pojdzie. Wiec za rok beda faktyczne wyniki i wtedy ocenimy.

No ale jak ktos faktycznie zuzywa 20000kWh to nie ma o czym dyskutowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jakos o prostej klimie tu wszyscy zapomnieli. Kbab testuje, Zielony Ogrod tez, a to przeciez jest argument nie do podwazenia dla kablowcow, kazdy z nich wstawiajac do siebie klime bije na glowe dowolna pompe wykonana za dowolnie niewiarygodnie niska cene. Ja w kolejnym budynku bede mial kable, klime i grzalke kanalowa w WM. Za 7-8 tysi bedzie srednio COP 2 super hiper sterowalne i dajace blyskawiczny efekt.

 

Poza tym nigdy nie zrozumiem fenomenu nienawisci dla grzejacych kablami. No chyba, ze to takie nasze narodowe zachowanie, skoro im tak zle to trzeba pokazac, jak sie inni z tego bardzo ciesza.

 

Juz kiedys pisalem, ze jak cena pradu poszybuje w gore, to Ci z pompa nie dozyja zwrotu z inwestycji, a Ci z kablami wstawia sobie klima za 3-4 tys. i beda grzec wtedy kiedy trzeba i tam gdzie potrzeba.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Juz kiedys pisalem, ze jak cena pradu poszybuje w gore, to Ci z pompa nie dozyja zwrotu z inwestycji, a Ci z kablami wstawia sobie klima za 3-4 tys. i beda grzec wtedy kiedy trzeba i tam gdzie potrzeba.

 

Pozdrawiam

 

Tym z pompami inwestycja wtedy zwróci się dużo szybciej a tych z kablami już nie będzie stać na żadne klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...