Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ostatnie 28 dni (10.02-10.03) średnia dobowa to 31,78 kWh taniej taryfy, temp. wewnętrzna 21-22*

 

Jak Wy to robicie? Mam bardzo zbliżone parametry ocieplenia, powierzchnię 60% tego co Ty i 50% większe zużycie ... nie kumam. Styropian sam sprawdzałem każd płytę, uszczelniałem pianką połączenia, wełna w dwóch warstwach na stropie (2x20 cm) ... Chyba mnie ta termowizja nie ominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... u mnie wszystko idzie zgodnie z OZC, a u Ciebie jest jakis feler.... z nowych teorii: ściany zewnetrzne ze Silki, duza akumulacja, a z drugiej strony przeciagi pod styropianem wentyluja ci konwekcyjnie scian

e 24 h/doba.... nie zauwazyles czegos dziwnego w strefie rynna/podbitka? Jakies zaskakujaco szybkie topnienie warstwy sniegu, etc?

 

Jak miales klejony styro?

 

No i bryla inna.... ja mam typowy bunkier:

 

http://dom.projektoskop.pl/projekt-6772.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... u mnie wszystko idzie zgodnie z OZC, a u Ciebie jest jakis feler.... z nowych teorii: ściany zewnetrzne ze Silki, duza akumulacja, a z drugiej strony przeciagi pod styropianem wentyluja ci konwekcyjnie scian

e 24 h/doba.... nie zauwazyles czegos dziwnego w strefie rynna/podbitka? Jakies zaskakujaco szybkie topnienie warstwy sniegu, etc?

 

Jak miales klejony styro?

 

No i bryla inna.... ja mam typowy bunkier:

 

http://dom.projektoskop.pl/projekt-6772.htm

 

Styro klejone na wianki więc raczej nie powinno przewiewać. Styro wychodzi ponad wieniec ok 20cm i do niego dochodzi wełna ze stropu. Jedyny mostek jaki został to nadproża nad tarasem z tyłu domu i wejściem. Może to tak wychładza ścianę? To w sumie bardzo niewielki mostek bo w sumie można to porównać do tego jakbym zostawił 1m2 ściany bez styropianu. Choć może to ma wielkie znaczenie mimo, że tylko 1m2?

 

Termowizja poczeka do przyszłej zimy. Teraz jeszcze sporo pilnych prac w ogrodzie czeka na zrobienie, żeby po błocie nie chodzić. A ogród to jak wiadomo kopalnia pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styro klejone na wianki więc raczej nie powinno przewiewać. Styro wychodzi ponad wieniec ok 20cm i do niego dochodzi wełna ze stropu. Jedyny mostek jaki został to nadproża nad tarasem z tyłu domu i wejściem. Może to tak wychładza ścianę? To w sumie bardzo niewielki mostek bo w sumie można to porównać do tego jakbym zostawił 1m2 ściany bez styropianu. Choć może to ma wielkie znaczenie mimo, że tylko 1m2?

 

Termowizja poczeka do przyszłej zimy. Teraz jeszcze sporo pilnych prac w ogrodzie czeka na zrobienie, żeby po błocie nie chodzić. A ogród to jak wiadomo kopalnia pieniędzy.

Wydaje mi się że u Ciebie duże straty generują ściany silikatowe postawione bezpośrednio na ścinie fundamentowej i chudziaku,policz jaką masz ich powierzchnię,.współczynnik przenikania ciepła dla przegrody z silikatu 25cm to ok 2W/m2*K, przy kilkunastu stopniach różnicy temperatur wylewki akumulacyjnej i gruntu będzie duża strata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że u Ciebie duże straty generują ściany silikatowe postawione bezpośrednio na ścinie fundamentowej i chudziaku,policz jaką masz ich powierzchnię,.współczynnik przenikania ciepła dla przegrody z silikatu 25cm to ok 2W/m2*K, przy kilkunastu stopniach różnicy temperatur wylewki akumulacyjnej i gruntu będzie duża strata

 

Faktycznie to może być coś na rzeczy. Z tego co pamiętam 70 metrów nośnych o grubości 18cm i ok 20 m działowych o grubości 12 cm. W sumie to 15m2. Zakładając że grunt będzie miał .. ile? powiedzmy w przybliżeniu 5 stopni a w domu 23 to mamy różnicę 18 stopni razy 15 m2 to mamy 540W? Dobrze liczę? Czyli oznaczało by to straty na poziomie 12kWh na dobę? Jeżeli tak jest to ciekawe czy w następnym roku będzie lepiej, w końcu podobno grunt się nagrzewa. Choć biorąc pod uwagę, że woda teraz stoi u mnie na poziomie 1,2m to całe ciepło z gruntu pewno sobie tą rzeczką ucieknie. Licząc 200 dni grzewczych w roku wyszło by to ok 800zł strat rocznie. Stosując materiały izolacyjne w stylu pustaków jakie ma malux (nie pamiętam nazwy) ich zwrot nastąpił by po 12 latach licząc koszt kredytu .... hmmm jeżeli teoria zbiegła by się z praktyką to trzeba było wydać te kilka tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter

jak mi chlopaki od ocieplen pierwszą warstwę styro na xpsie fundamentowym

poziomowali i to zobaczylem to zacisnolem żęby i na te 18cm xps dodalem 4cm nastepnego- tak żeby zakryć ten styk klejowy

fakt że sąsiedzi mieli ubaw jak na kolanach go doklejałem.

isomury mnie wyszly na caly domek z dzialowymi okolo 3 tys

bitter za luksus trzeb placić hs- ma próg taki jaki ma ucieka tam lekko z 300-500kwh

 

tak przy okazji chętnie takie isomury i inne wynalazki zastąpilbym sloncem zimą

 

a może inni podają samo co a ty co z cwu?

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter

jak mi chlopaki od ocieplen pierwszą warstwę styro na xpsie fundamentowym

poziomowali i to zobaczylem to zacisnolem żęby i na te 18cm xps dodalem 4cm nastepnego- tak żeby zakryć ten styk klejowy

fakt że sąsiedzi mieli ubaw jak na kolanach go doklejałem.

isomury mnie wyszly na caly domek z dzialowymi okolo 3 tys

bitter za luksus trzeb placić hs- ma próg taki jaki ma ucieka tam lekko z 300-500kwh

 

tak przy okazji chętnie takie isomury i inne wynalazki zastąpilbym sloncem zimą

 

a może inni podają samo co a ty co z cwu?

 

Ja podaje samo ogrzewanie. Pod CWU nie mam podlicznika. Styropian też sam poprawiałem. Jak według ciebie ucieka ciepło przez próg hs. U mnie to okno stoi na styropianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiu, a żytko podaje jakies odczyty czy nic w tym roku?

żytko przestał "nadawać" w tamtym roku ...

tak samo jak swiki ...

z tego co pamiętam to w tamtym sezonie miał bardzo podobne do tych moich z tego, ja w tamtym miałem nieco niższe bo trochę przepalałem w kominku...

w tym sezonie kominek nie używany a zużycie mam do dnia dzisiejszego o 1590,65kwh wyższe niż w ubiegłym a nastawy temp. w pomieszczeniach mam wyższe o 1* niż w tamtym roku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żytko przestał "nadawać" w tamtym roku ...

tak samo jak swiki ...

z tego co pamiętam to w tamtym sezonie miał bardzo podobne do tych moich z tego, ja w tamtym miałem nieco niższe bo trochę przepalałem w kominku...

w tym sezonie kominek nie używany a zużycie mam do dnia dzisiejszego o 1590,65kwh wyższe niż w ubiegłym a nastawy temp. w pomieszczeniach mam wyższe o 1* niż w tamtym roku ...

 

Czyli nie opłaca się palić w kominku, tyle zachodu podpałki, rąbanie, układanie, rozpalanie, czyszczenie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, jaka zima byla rok temu, bo moze tutaj jest pies pogrzebany

inny jest rozkład temperatur w poszczególnych miesiącach ale cały sezon grzewczy to bez zmian, nawet temperatury gruntu i wymiennika gruntowego maja takie same temperatury w tych samych okresach ...:cool:

w tym sezonie było znacznie mniej dni słonecznych ...:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...