Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy to prawda że ludzie potrafili w kaflaki wkładać grzałki elektryczne[pewnie to było w czasach kiedy6/5 ludzi miała obejscia przy licznikach]

Prawda:(

Smutne jest to, że wkładali również grzałki w piece węglowe bez szczelnego zamknięcia komina. Straty pewnie z 50%

 

Ale jeszcze bardziej smutne jest to, jak kilka lat temu (5-6) wpadła niezależna firma kontrolująca z Torunia do samych pracowników energetyki, zdaje się z rejonu Chojnic lub Tucholi (gazety lokalne się rozpisywały) i złapali 80 % pracowników na kradzieżach. Te 20% których nie złapali to..........żon nie było w domu i nie miał kto drzwi otworzyć:lol2:

Edytowane przez piotrmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę o zaopiniowanie kotła używki

Kocioł Kospel EPCO 12 KW

 

http://img802.imageshack.us/img802/5317/avatar12845510.gif

ten logotyp jest rekomendacją, że jest to produkt godny uwagi i lubiany przez konsumentów - taki Złoty Otis

 

generalnie sprawdzony model w tysiącach kanadyjskich domów, cena korzystna - więc dlaczego nie ?

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konserwacja polega na trzymaniu pustego kotła w suchym pomieszczeniu ewentualnie podłączonego do instalacji ale zalanego na 100% wodą.

Innego sposobu nie ma.

Przecież nie zamalujesz go bitexem:)

:offtopic:

Jak masz psa to schować, bo wiadomo, nogę podnosi na wszystkie opce zapachy i przedmioty. Nie ma skutecznej konserwacji na czworonoga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dwudziesty i Enea przysłała rachunki no to czas na podliczenia.

 

Tania - 3 437 kWh

Droga - 830kWh

 

Rachunek na kwotę 1600 zł.

 

Po podliczeniu mniej więcej wychodzi 500 zł za miesiąc w tym jest ogrzewanie, pranie, zmywarka i ciepła woda do kąpieli no i wszystko co tam w nocy działa czyli lodówk i wszystkie urządzenia na "standbaju". W domu temperatury w pokojach 23-24 stopnie w łazienkach 24-25. Żadnego grzania kominkiem bo drewno się skończyło ;-(

Dom 106m2 parter.

 

Dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dwudziesty i Enea przysłała rachunki no to czas na podliczenia.

 

Tania - 3 437 kWh

Droga - 830kWh

 

Rachunek na kwotę 1600 zł.

 

Po podliczeniu mniej więcej wychodzi 500 zł za miesiąc w tym jest ogrzewanie, pranie, zmywarka i ciepła woda do kąpieli no i wszystko co tam w nocy działa czyli lodówk i wszystkie urządzenia na "standbaju". W domu temperatury w pokojach 23-24 stopnie w łazienkach 24-25. Żadnego grzania kominkiem bo drewno się skończyło ;-(

Dom 106m2 parter.

 

Dużo?

 

dwudziesty ...... ale co dwudziesty dzień grzania ??? :) jak tak to dużo na dwadzieścia dni a jesli inaczej to napisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo dwudziestego dostaję fakturę :):):)

 

1600 zł na dwa miesiące. 500zł wychodzi za miesiąc jak wyżej pisałem na cele "grzewczo-sanitarne" ;-)

 

II tar OK ~ 57/dobe, ale I tar = DROGA prawie 14 kWh (13,83) to wg mnie troche duzo jak na dobe ... chyba ze dogrzewales w drogiej.

Ja przy kablach na cala elektryke (bojler 200L, indukcja, zmywarka, prarlka i inne duperele) mam średnią DROGA 2,5kWh tania 64 kWh - grzane ~ 115m2 do 22*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie sporo nie spojrzałem na to pod kątem zużycia dziennego. Cholera ogromnie dużo. Ze trzy razy zdarzyło się dogrzać mi w drogiej. Pewnie trochę ciągnie bojler choć ustawiony na 70 stopni w taniej i 45 w drogiej. Według podlicznika w piecu zużywam ok 1350kWh miesięcznie więc powinno być 2700 na dwa miesiące. Wychodziło by więc, że na pozostałe rzeczy zeszło ok 700kWh. Nie mam podlicznika na bojlerze, cholera gdzieś zgubiłem i nie mogę znaleźć, trzeba kupić nowy i będzie wiadomo. Krzysiek a bojler nie włącza Ci się w drogiej? Ja mam 120l i niestety najczęściej kąpiemy się rano więc już po kąpieli mojej córki temperatura na bojlerze schodzi do 35 stopni i już musi dogrzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie koszty 800zł/mies. to dużo.

Płacę teraz ~500zł za gaz do CO, CWU i gotowania (latem poniżej ~100zł) plus ~100zł za prąd w ~80cio letnim, nie ocieplonym i nieszczelnym mieszkaniu >80m2 rozkładowym na 4 strony świata.

 

Ja w ogóle jestem prądożercą. W mieszkaniach zawsze miałem ok 200 zł za miesiąc nawet bez kuchenek elektrycznych i zmywarek.

 

Pytałeś czy dużo to odp. co o tym sądzę:)

Oczywiście! Ale dla mnie punktem odniesienia jest podobnych wymiarów domek j-j-a.

 

Ale u mnie nie zamarza sok w szklankach jak u niektórych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ Krzysiek a bojler nie włącza Ci się w drogiej? Ja mam 120l i niestety najczęściej kąpiemy się rano więc już po kąpieli mojej córki temperatura na bojlerze schodzi do 35 stopni i już musi dogrzać.

 

mam na zegarze tylko II tar 200L i grzałke w gównianym miejscu (srodek bojlera) wiec grzeje 130-150 L i przy czterech odobach 2+2 (13,16) jeszcze nie bylo momentu aby braklo (prysznic + wanna [dzieci sobota lub niedziela ]) ....... ale 14 w drogiej troche dużo

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter Piszesz dwuznacznie.

Raz piszesz że 500zł na miesiąc za CO i CWU, a raz że 1350kwh na miesiąc za Co. Sprecyzuj.

 

Nie rozumiem ... a czy jedno wyklucza drugie? 1350kWh licząc po 32 grosze daje 432 zł co oznacza, że reszta (CWU, gotowanie, zmywarka i pralka) wychodzi mniej więcej za 70pln. Nie jestem w stanie oszacować tego dokładnie. 500zł wyszło licząc z rachunku za tanią taryfę. 1350kWh mam z podlicznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ... a czy jedno wyklucza drugie? 1350kWh licząc po 32 grosze daje 432 zł co oznacza, że reszta (CWU, gotowanie, zmywarka i pralka) wychodzi mniej więcej za 70pln. Nie jestem w stanie oszacować tego dokładnie. 500zł wyszło licząc z rachunku za tanią taryfę. 1350kWh mam z podlicznika.

 

Dzięki.

Właśnie tego potrzebowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...