Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mi za listopad-grudzien[70dni] wyszło 960 zl[1500kwh] w jednej taryfie temp w domu 20-22

w tym grzanie 620 kwh[i 0,5m3 drewna]

a rachunek jest za dwa domy-jeden licznik

20 styczen-20 marzec 980 kwh [315kwh grzanie] i w mocnym zaokrągleniu 0,5m3 drewna-temp w domu raczej 22-24

w starym 2 rodziny a w nowym to dużo używalem pił przy parkiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dwudziesty i Enea przysłała rachunki no to czas na podliczenia.

 

Tania - 3 437 kWh

Droga - 830kWh

 

Rachunek na kwotę 1600 zł.

 

Po podliczeniu mniej więcej wychodzi 500 zł za miesiąc w tym jest ogrzewanie, pranie, zmywarka i ciepła woda do kąpieli no i wszystko co tam w nocy działa czyli lodówk i wszystkie urządzenia na "standbaju". W domu temperatury w pokojach 23-24 stopnie w łazienkach 24-25. Żadnego grzania kominkiem bo drewno się skończyło ;-(

Dom 106m2 parter.

 

Dużo?

 

U mnie od 01.09.12 do teraz 3053 PLN na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek zwrócił mi uwagę na zużycie w drogiej i rzeczywiście schodzi mi 1kW na godzinę. Dziś posprawdzałem licznik mniej więcej co godzinę i jak na razie tak wychodzi cholera. Rano zaczął w drogiej chodzić chwilę bojler bo zacząłem majstrować z ustawieniami więc to trochę zafałszuje. Później od 10 chodził piekarnik więc też niemiarodajne ale od 6 rano do 10 tylko na kilkanaście minut ruszył bojler i nic więcej. Po 13 będę mierzył dalej. Jak na razie od 6 do 13 zużyte 8,5kWh. Coś mi cholera zżera ten prąd....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........Po 13 będę mierzył dalej. Jak na razie od 6 do 13 zużyte 8,5kWh. Coś mi cholera zżera ten prąd....

 

Niedziela jest kiepskim dniem do dokonywania pomiarów ...

wiadomo wiecej sie piecze, gotuje, zmywa itp...

najlepsza jest srednia przynajmniej tygodniowa,

ale badaj moze faktycznie jakies urzadzenie pochlania wiecej energii niz powinno.

 

Ja mam inny problem ale musi poczekac na cieplejsze dni :)

listwy_startowe.jpg

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Przymierzam się do budowy i jak mówię ludziom że chcę grzać prądem to pukają się w głowę - dlaczego ?

dom ZNANY, z poprawkami na materiałach. Ni chcę Centralnego Opętania, na PC mnie nie stać. Działka na takim zadupiu że gaz najwyżej mogę sobie wybić z głowy. Czytam i szukam jakie kable najlepsze, jaka firma się zna. Ale jest trochę stron do studiowania.Od prądu odwiedzie mnie tylko sponsor strategiczny na PC. Pozdrawiam "elektryków" i ELO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Przymierzam się do budowy i jak mówię ludziom że chcę grzać prądem to pukają się w głowę - dlaczego ?

dom ZNANY, z poprawkami na materiałach. Ni chcę Centralnego Opętania, na PC mnie nie stać. Działka na takim zadupiu że gaz najwyżej mogę sobie wybić z głowy. Czytam i szukam jakie kable najlepsze, jaka firma się zna. Ale jest trochę stron do studiowania.Od prądu odwiedzie mnie tylko sponsor strategiczny na PC. Pozdrawiam "elektryków" i ELO

 

prądem czyli kablami czy wodną podłogówką i kotłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taka aplikacja na windows phone - zobacz sobie w marketplace

 

przestancie sie wyglupiac ..... profesional Flir ThermaCAM P65

 

http://cfnewsads.thomasnet.com/images/large/454/454135.jpg

chcecie zobaczyć jak swiaca kaloryfery przez sciane z cegly 40 cm !!!! to popatrzcie

ostatnie piętro.....

kalafiory.jpg

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz pokazac miejsce połaczenia styro ze sciany z ociepleniem poddasza - tam, gdzie murłata? ciekawi mnie, czy masz ciąg pod styropianem - bo jak wlatuje nieszczelnościami zimne powietrze, to powinno wylatywać ogrzane górą

 

niestety takiej fotki nie mam .... (osobiscie tam docieplalem = władowalem z 10 szt pianek z puszki)

a to co wlatuje nieszczelnosciami z dolu wylatuje mi niestety gniazdkami wewnątrz znajdujacymi sie na scianach zewnetrznychi .... to czuc jak cholera.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Przymierzam się do budowy i jak mówię ludziom że chcę grzać prądem to pukają się w głowę - dlaczego ?

dom ZNANY, z poprawkami na materiałach. Ni chcę Centralnego Opętania, na PC mnie nie stać. Działka na takim zadupiu że gaz najwyżej mogę sobie wybić z głowy. Czytam i szukam jakie kable najlepsze, jaka firma się zna. Ale jest trochę stron do studiowania.Od prądu odwiedzie mnie tylko sponsor strategiczny na PC. Pozdrawiam "elektryków" i ELO

Mam to samo kiedy ruszasz ja w wakacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety takiej fotki nie mam .... (osobiscie tam docieplalem = władowalem z 10 szt pianek z puszki)

a to co wlatuje nieszczelnosciami z dolu wylatuje mi niestety gniazdkami wewnątrz znajdujacymi sie na scianach zewnetrznychi .... to czuc jak cholera.:(

 

a czy to się tam wszystko nie zakisi czasem od zmian temperatury przy takim szczelnym zamknięciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od początku zimna zastanawiałem się co się dzieje, że jeden z pokoi niedogrzany. Najpierw woda w podłogówce nie chciała lecieć pełną mocą i okazało się, że rotametr był skręcony czego nie wiedziałem ;-). Wczoraj poszedłem na strych szukając kabla do zasilania numeru domu i .... znalazłem braki w ociepleniu. Wieniec na narożniku na długości ok 1,5 metra KOMPLETNIE nieocieplony! Zupełnie o tym zapomniałem. To miejsce miało zostać poprawione i zostało ... ale niepoprawione ;-) Ciekawe ile w bilansie energetycznym pokoju zeżarło kWh ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...