Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wystarczy włączyć plazmę z kinem domowym na cały dzień od rana i tylko tu masz 0,5kWh na godzinę. Aaa i jeszcze, im lepsze i droższe kino domowe, lepsze większe głośniki, tym więcej prądu zużywa. Coś za coś.

 

no to Ci powiem tak mam plazme ciagnie średnio godzinowo (jak znasz zasade dzialania plazmy) 130W zmierzone dokladnie z licznikiem posiadajacym czasookresy próbkowania 5 / 15 / 60 min do tego stary poczciwy sprzet technics + 2x mildton (160W moc głosników)

i Ci powiem ze calosc niebierze wiecej jak 200W = 0,2kWh x 10 godzin i masz 2kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A robił ktoś termowizję okien na kotwach lub wysuniętych chodź. deko vs osadzonych klasycznie??? Nie ma różnicy??? Mozna wysunąc okna ka kotwach homemade i samemu zamontować i jeszcze na tym zarobić?? Nie mówicie mi ze montaż na samą piankę to szczyt wiedzy technologicznej.... - bo tak najtaniej....?? A co z nieszczelnościami bardzo ważnymi w przypadku WM i REKU??

 

PS. Ja nie żałuję- mam parterówkę 105mkw i zużyłem do dziś tylko 8205kWh. W przyszłym sezonie będzie - 30% bo miałem bardzo duzo wilgoci - wprowadziłem się po 6 miesiącach od wbicia łopaty... ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robił ktoś termowizję okien na kotwach lub wysuniętych chodź. deko vs osadzonych klasycznie??? Nie ma różnicy??? Mozna wysunąc okna ka kotwach homemade i samemu zamontować i jeszcze na tym zarobić?? Nie mówicie mi ze montaż na samą piankę to szczyt wiedzy technologicznej.... - bo tak najtaniej....?? A co z nieszczelnościami bardzo ważnymi w przypadku WM i REKU???????????????????????????????????????????????????

 

PS. Ja nie żałuję- mam montaż w warstwie i mam parterówkę 105mkw i zużyłem do dziś tylko 8205kWh prądem w II taryfie. W przyszłym sezonie będzie - 30% bo miałem bardzo duzo wilgoci - wprowadziłem się po 6 miesiącach od wbicia łopaty... ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-mowy za te 100zł/m.b. to się nie zwróci. Pisałem wszem i wobec, że ramy ukryłem bo mi się tak podoba a okna odsunąłem od 18cm silki w 30cm styro z tych samych powodów co Ty. Montaż przez f-mę był tańszy na moich kotwach niż w świetle okna o mniej więcej moją pracę więc o co się spierać?

Normalny człowiek to zrozumie ale nie czepialska, która przecież musi mieć jakiś temat do kłapania.

 

ojtam czepialska, ojtam czepialska.

 

Poprostu przeliczyłam Twoją myśl techniczną i wyszło mi 5pln/ miesiąc czyli jedno DOBRE piwo :)

mistrzem racjonalizacji wydatków więc nie bedziesz ale w oczach Szkotów* będziesz miszczem oszczedności :)

 

* u Szkotów to 1 funciak miesięcznie :p

 

F-mowy za te 100zł/m.b. to się nie zwróci. Pisałem wszem i wobec, że ramy ukryłem bo mi się tak podoba

 

 

arturo też kupił PC, bo mu się podoba :) argumentów panu nie staje, proszę pana :) [ATTACH=CONFIG]179104[/ATTACH]

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robił ktoś termowizję okien na kotwach lub wysuniętych chodź. deko vs osadzonych klasycznie??? Nie ma różnicy??? Mozna wysunąc okna ka kotwach homemade i samemu zamontować i jeszcze na tym zarobić?? Nie mówicie mi ze montaż na samą piankę to szczyt wiedzy technologicznej.... - bo tak najtaniej....?? A co z nieszczelnościami bardzo ważnymi w przypadku WM i REKU???????????????????????????????????????????????????

 

PS. Ja nie żałuję- mam montaż w warstwie i mam parterówkę 105mkw i zużyłem do dziś tylko 8205kWh prądem w II taryfie. W przyszłym sezonie będzie - 30% bo miałem bardzo duzo wilgoci - wprowadziłem się po 6 miesiącach od wbicia łopaty... ;-D

 

tylko 8205 kWh powiadasz :) asolt liczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Ci powiem tak mam plazme ciagnie średnio godzinowo (jak znasz zasade dzialania plazmy) 130W zmierzone dokladnie z licznikiem posiadajacym czasookresy próbkowania 5 / 15 / 60 min do tego stary poczciwy sprzet technics + 2x mildton (160W moc głosników)

i Ci powiem ze calosc niebierze wiecej jak 200W = 0,2kWh x 10 godzin i masz 2kWh

 

No to Ci powiem, że u mnie w trybie energo-oszczędnym idzie plazma + kino domowe 180+320W. Kino domowe 7 głośników + sub. W trybie disco, albo słuchając muzyki dochodzi do 2000W. Kino domowe duże 2 frontowe głośniki po 300W i 5 mniejszych po 100W i sub nie wiem ile, + amplituner zasilający tym całym ustrojostwem.

Też kiedyś mierzyłem to miernikiem i były wartości od 0,5-2.0kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci powiem, że u mnie w trybie energo-oszczędnym idzie plazma + kino domowe 180+320W. Kino domowe 7 głośników + sub. W trybie disco, albo słuchając muzyki dochodzi do 2000W. Kino domowe duże 2 frontowe głośniki po 300W i 5 mniejszych po 100W i sub nie wiem ile, + amplituner zasilający tym całym ustrojostwem.

Też kiedyś mierzyłem to miernikiem i były wartości od 0,5-2.0kW

 

no to szacun :) jak napisaleś ...... coś za coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ogrzewa dom kablami grzejnymi bez WM ?? jaki jest mniej wiecej koszt takiej instalacji dla domu 110m2 po podłodze... ? Podziekował za info :)

Była tu taka Swiki, dom koło 100m2, bez WM. Koszt materiałów w 5000 sie zmiescisz, chyba ze chcesz jakies drogie sterowniki to z 2000 wiecej. Wszystko zalezy od ilości pomieszczeń i mocy kabli jaka potrzebujesz

 

 

PS. Ja nie żałuję- mam parterówkę 105mkw i zużyłem do dziś tylko 8205kWh. W przyszłym sezonie będzie - 30% bo miałem bardzo duzo wilgoci - wprowadziłem się po 6 miesiącach od wbicia łopaty... ;-D

Do najmniejszych nie nalezy, ale najwazniejsze ze inwestor zadowolony. Na te 30% nie licz, ja tez budowaniem w 6miesiecy, fakt ze w czasie prac mokrych paliwem w kominku zeby szybciej wysuszyc, budowlańcy nie byli zadowoleni bo za ciepło mieli w robocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o wiele za dużo!!!!

U mnie najwiekszym pożeraczem jest dekodert TV - 21W ./ 24h niezależnie czy włączony czy nie - rozwiązaniem jest wyłącznik czasowy ;-D

 

wcale nie za dużo.

 

dekoder jednej z platform cyfrowych: 23 W/h, kino domowe (calosc) 25W/h, komp w standby: 7W/h, router: 7W/h, że o WM nie wspomnę...

 

cos się admin rozpędził w tym cięciu a szkoda :)

 

przecież żyć jak Amisz wolno każdemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że znów ratujesz się betonowym kołem ratunkowym?:)

 

Masz tu, naskrob 250W/h http://zielonemigdaly.pl/2009/03/standby-cichy-pozeracz-energii/

 

[edytowano]

odwrócę kota ogonem i napiszę Ci tak: jak sobie sprawisz 5% z tych urządzeń

->

to:

a) bedziesz jedną nogą w XXI wieku

b) zrozumiesz, skąd się bierze te 250W :)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widzę, że nawet proste dodawanie sprawia problemy - ledwo ponad 60 a gdzie do 250? No tak WM! Tęgie masz pojęcie o temacie ale coś trzeba klepać, nie? Tylko spisz sobie gdzie co piszesz bo totalnie się gubisz:)

 

no przecież nie zrobię Ci zdjęcia anemostatu, bo to już byłby koniec świata :)

 

p.s. centralka alarmowa - ale ile pożera - nie mam pojęcia :) weź kartkę i notuj - jak mi się coś przypomni, to dopowiem - to ile już mamy?

 

p.s. nawiewa teraz +18.1stC przy -8stC na zewnatrz :)

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...