Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Krzysiek dzięki za te impulsy. Nie wiem ile mój licznik ma impulsów ale jest na nim napisane i jutro sprawdzę. Zamiast spisywać licznik co godzinę będę sukcesywnie wyłaczał obwody i zobaczę co "ciągnie" najwięcej. Mój TV (sprawdzone watomierzem) ciągnie 300W, hifi onkyo jakieś dodatkowe 150, dekoder 40. Na szczęście tv chodzi może z godzinę na dobę ale radio już non stop w ciągu dnia.

 

Jak policzę co chodzi naraz to:

hi-fi - 150W

reku - 50W

pompa pieca - 60W

dekodery sat z nagrywarką - 80W

router - 20W?

antena radiowa do internetu - 30W?

dwa laptopy, czasem trzy - ??? 100W ??

podgrzewacz do butelek dla niemowlaka - 20W???

lodówka - 100W?

na standby kilka ładowarek do komórek, dwa tv, niania, ledy w kuchni może raptem 10W?

 

No to razem mamy prawie 600W!!! Kurna przez 14 godzin taniej taryfy to się robi już ponad 8kWh. Jak do tego dodam, czajnik, jajecznicę na płycie, suszarkę, prostownicę, oświetlenie tu i tam, czasem zmywarkę i pralkę w drogiej, podgrzewacz przepływowy w kuchni (9kW!), czasem boler pyknie w drogiej jak córka 120 l zużyje na prysznic rano (dżizas jak one to robią???) no i się pewnie te brakujące 6kWh dokula ...

 

Dupa nie da się taniej. Mogę hifi zamienić na "tranzystor" i wyłaczać ręcznie piec (bo Kospel nie przewidział takiej możliwosci, żeby czasowo kurna wyłączać pompę - co za barany), zamykać laptopy i to na tyle oszczędności ... a no mogę też na zimę wyłaczyć lodówkę ;-) .... swoją drogą, że nie ma możliwości podpięcia lodówki pod rurę z zimnym powietrzem z dworu ;-). Choć w sumie lodówka w bilansie energetycznym zimą to tylko na plus bo ciepło z jej radiatora z COP'em jest! Nawet by się oplacało lód z kostkarki wywalać na dwór, żeby chodziła na wysokich obrotach (oczywiście tylko w nocy) ... nie jednak nie bedę wstawał w nocy wywalać ten lód ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bitter, zrób, proszę experyment i pogaś te rzeczy, ktore normalnie gasisz wychodząc z domu do pracy / na wódkę (czyli jajecznica i radio) i zobacz na liczniku, ile pożera cała posesja a na końcu napisz tutaj duzymi literami, bo ten gościu [ATTACH=CONFIG]179144[/ATTACH] jest niereformowalny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Elektryczne wodne trochę przeczy niskiej inwestycji.

A masz już wycenę na kable,że tak pewnie twierdzisz ?

moze poradzicie kuchnie mam otwarta na jadalnie ,jadalnie na salon nie wiem czy nie dac tylko jednego sterownika na 3 strefy .Czy wasze regulatory macie wystawione na działanie słonca

Nie zapomnij,że standartowy regulator ma dopuszczalne obciążenie 3,5kW.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie troche duzo jak na normalne urzadzenia non stop 1000W

 

routery, bramki VoIP, dysk sieciowy ~ 20W

dekoder ~ 30W

TV ~ 120W

Lodówka ~ 110W

inne pochłaniacze wyłączniki schodowe z podświetleniem, wszystkie możliwe urządzenia na standbyu ~ 20W

powinien przy ogladaniu TV z innymi w/w duperelami ciagnac nie wiecej niz 300W = 0,3kWh

 

bitter jaki masz licznik główny tzn ile imp lub obr / kWh ??? (moze kabel zasilający ma jakies doziemienie a zabezpieczenia pomiedzy licznikiem a różnicówka juz w domu tego nie wychwyca)

 

jeśli masz 1500 imp/kWh to tak powinno wygladać "miganie" zależnie od obciążenia

 

 

Mam 500imp/kWh i dziś rano na oko mignęło raz na 12 sekund. Jaka jest tabela dla 500imp/kWh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 500imp/kWh i dziś rano na oko mignęło raz na 12 sekund. Jaka jest tabela dla 500imp/kWh?

 

Ty to masz szczeście ze dzis nie ide do pracy :)

 

500 imp/kWh 1 obr 1,0 sek 7200 W

500 imp/kWh 1 obr 1,5 sek 4800 W

500 imp/kWh 1 obr 2,0 sek 3600 W

500 imp/kWh 1 obr 2,5 sek 2880 W

500 imp/kWh 1 obr 3,0 sek 2400 W

500 imp/kWh 1 obr 3,5 sek 2057 W

500 imp/kWh 1 obr 4,0 sek 1800 W

500 imp/kWh 1 obr 4,5 sek 1600 W

500 imp/kWh 1 obr 5,0 sek 1440 W

500 imp/kWh 1 obr 5,5 sek 1309 W

500 imp/kWh 1 obr 6,0 sek 1200 W

500 imp/kWh 1 obr 6,5 sek 1108 W

500 imp/kWh 1 obr 7,0 sek 1029 W

500 imp/kWh 1 obr 7,5 sek 960 W

500 imp/kWh 1 obr 8,0 sek 900 W

500 imp/kWh 1 obr 8,5 sek 847 W

500 imp/kWh 1 obr 9,0 sek 800 W

500 imp/kWh 1 obr 9,5 sek 758 W

500 imp/kWh 1 obr 10,0 sek 720 W

500 imp/kWh 1 obr 12,0 sek 600 W

500 imp/kWh 1 obr 20,0 sek 360 W

500 imp/kWh 1 obr 40,0 sek 180 W

 

wzór masz taki (3600000 * ilość zmierzonych imp) / stałą ipm/kWh podaną na liczniku / czas (sek,setne)

 

(3600000 x 1) / 500 / 12,00 = 600 W

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam ten wzór wymyśliłem ;-) i nawet sobie w excelu zrobiłem formułę ... ale dzięki. Tak mi też wychodziło z pomiarów co godzinę. No to w sobotę będzie badanie jaki obwód mi żre najwięcej. Choć jak napisałem wcześniej, wszystkiego po trochu i nie wierzę, że mogę zaoszczędzić wiele. Tak przy okazji wczoraj zeszło 7,6kWh w drogiej. W niedzielę było dwa razy tyle no ale się piekło, gotowało, bojler trochę pochodził i cyrkulacja (teraz mam wyłączoną)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się prosi, żeby w rozdzielni na obwodach zainstalować proste przekładniki (np. http://www.tme.eu/html/PL/przekladniki-pradowe/ramka_789_PL_pelny.html) i stale kontrolować pobór.

 

pamiętaj o termowizji już po zamontowaniu, bo uzyski ciepła są znaczące;

z tego powodu niektórzy montuja rozdzielnię w wiatrołapie, bo zimową porą te parę W, ktore wydziela rozdzielnia, ogrzewa go skutecznie :)

 

[ATTACH=CONFIG]179208[/ATTACH]

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to jeszcze nic... dostałem też jedną oferte z wykonaniem na 17tys i jedną na 22tys. netto :bash:

 

aaa z tej warmup to kable o mocy łacznie 15,6kw :o

 

 

Skracając czas grzania można znacznie zmniejszyć zużycie energii, ponieważ ciepło odbija się w górę podłogi i nie odpływa w dół, do betonowej podłogi.

 

Podczas testów, okres grzania skrócony został z ponad 2 godzin i pół do zaledwie 20 minut.

 

ale termostacik zacny jest [ATTACH=CONFIG]179300[/ATTACH]

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy moglibyście polecić mi jakis sterownik do ogrzewania? Obawiam się, że nie dam rady przejrzeć 850 stron postów :)

 

Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym, w trakcie projektowania, planuję ogrzewanie elektryczne podłogowe, w łazienkach dodatkowy grzejnik (w sumie z 90m2, jeśli to istotne). Na parterze strefa dzienna i łazienka (osobne sterowanie temperaturą). Na podaszu trzy sypialnie i łazienka, optymalnie temperatura osobno ustawiana w każdym pomieszczeniu. Do tego dwie małe garderoby, ale tam chyba nie będę dawał ogrzewania. W domu większość czasu nikogo nie będzie, więc konieczne jest sterowanie ogrzewaniem przez internet czy komórkę - w programie "nie ma nikogo" ma tylko nie zamarzać, ze trzy dni przed przyjazdem można wysłać komendę do grzania, albo lepiej nastawić temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Planuję rekuperator, GWC i wentylację mechaniczną, więc system powinien wybrać właściwe źródło powietrza do nadmuchu. Instalacja alarmowa będzie, ale jeszcze nie jest wybrana. Pewnie coś z Satela. Jakby się to wszystko dało zintegrować, jeszcze z symulacją obecności na oświetleniu - to cud miód i orzeszki. A jakby jeszcze prognozę sprawdził i dogrzał odpowiednio, to w ogóle czad... Zacząłem się przyglądać homiqom i podobnym, ale to chyba ślepa uliczka - sporo powyżej moich potrzeb, no i budżet ogranicza.

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój 1 ~9,5m2 WIS1770 Kabel 88.5m 1770W

korytarz ~8,2m2 WIS1460 Kabel 73m 1460W

pokój 2 ~13,0m2 WIS1200 Kabel 120m 2400W

pokój 3 ~13,0m2 WIS1200 Kabel 120m 2400W

pokój dzienny ~30,2m2 WIS2600 Kabel 260m 5200W

kuchnia ~7,4 m2 WIS1200 Kabel 60m 1200W

wiatrołap ~2,5 m2WIS390 Kabel 19.5m 390W

wc ~1,2m2 WIS180 Kabel 9m 180W

łazienka ~3,6m2 WIS650 Kabel 32.5m 650W

 

Tak to wygladą...

:eek::eek::eek: a ja mam średno 70W/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...