Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja przymierzam się do takiego sterownika Esco TC-510 ( za namową jaśka71 z fm) a kable Thermowal (te mi proponował znajomy z hurtowni elektrycznej, podobno tanie i dobre). Zmniejszyłem moce grzewcze kabli na pomieszczenia, choć nie mam odwagi aby je zmniejszyć aż tak jak mi proponowali ludzie z FM. Najwyżej będą trochę przewymiarowane. Wyszło mi w sumie 9,16 kW na 109 m2.

Sień; 4,42m2, 400W (90,4W/m2) kable co 14cm.

Kuchnia z holem pierwszym; 18,29m2, 1625W (88,8 W/m2) kable co 15cm.

Salon z jadalnią; 33,4m2, tutaj muszą być dwa kable po 1500W (89,8W/m2) kable co 17cm.

Mała łazienka; 2,45m2, 200W (81,6W/m2) kable co 11cm.

Druga łazienka; 5,28m2, 400W (75,7W/m2) kable co 11cm.

Sypialnia pierwsza; 12,36m2, 1100W (88,9Wm2) kable co 17cm.

Sypialnia druga; 12,06m2, 1100W (91,2W/m2) kable co 18cm na całej powierzchni.

Hol drugi; 5,14m2, 400W (77W/m2) kable co 20 cm na całej powierzchni.

Sypialnia trzecia; 11,88m2, 935W (78,7W/m2) kable co 17cm.

Ja też dostałem kilka ciekawych wycen od różnych firm. W sumie jak poczytałem trochę to forum to stwierdziłem że położę sobie sam. Zaoszczędzę ok 3 tyś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakbym siebie czytał, czepialska zaraz pewnie skomentuje.

Ale do rzeczy - jak już zaprojektujesz i zaczniesz coś w ziemi grzebać to się zgłoś po to czego dokładnie potrzebujesz w kosztach samej elektroniki (set zł, może tysiąc z "centralą" alarmową). Jak trochę ogarniasz te tematy to sobie pokonfigurujesz co i jak chcesz no a jak nie to będziesz musiał wszystko ładnie opisać:)

Pozdrawiam Krzysiek;)

 

Krzysio? o jak ladnie:-)

 

dzis odpoczniesz ode mnie, bo dzis jest mecz:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój 1 ~9,5m2 WIS1770 Kabel 88.5m 1770W

korytarz ~8,2m2 WIS1460 Kabel 73m 1460W

pokój 2 ~13,0m2 WIS1200 Kabel 120m 2400W

pokój 3 ~13,0m2 WIS1200 Kabel 120m 2400W

pokój dzienny ~30,2m2 WIS2600 Kabel 260m 5200W

kuchnia ~7,4 m2 WIS1200 Kabel 60m 1200W

wiatrołap ~2,5 m2WIS390 Kabel 19.5m 390W

wc ~1,2m2 WIS180 Kabel 9m 180W

łazienka ~3,6m2 WIS650 Kabel 32.5m 650W

 

Tak to wygladą...

 

 

mein Gott! kilometr kabli! mialbys tyle powierzchni, zeby je ulozyc?

 

ten, co wymieniles, to jest 3x za maly:-)

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to jeszcze nic... dostałem też jedną oferte z wykonaniem na 17tys i jedną na 22tys. netto :bash:

 

aaa z tej warmup to kable o mocy łacznie 15,6kw :o

 

100m2 i 15,6kW? Wow

Ktos chce Cie ładnie ostrzyc, hehehe

Posiedz troche na tym watku a zaoszczedzisz sporo pieniedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Poważnie najtansze?? Dostałem dziś wycene z firmy Warmup na ok 9tys. i mowi Pan że wylewka musi byc ok 13cm :p

9tys.zł z Warmup,no cóż ;)

A miało być tak tanio ;)

Elektryczne wodne trochę przeczy niskiej inwestycji.

W stosunku do powyższej wyceny ?

Proponuję trochę własnego myślenia a nie słuchania ściemy o taniości kabli :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ozc trzeba zrobic zeby wiedziec jakie będzie planowane zapotrzebowanie.ale napewno nie potrzebujesz kabli za 9k tylko max za 4k.

a możesz wrzucic skany - pośmiejemy się :p

wklej tylko powierzchmie pomieszczenia i moc kabla - ciekawe, ile założyli W/m2

A ja myślałem, że mam dużo, a tu proszę 20W/m.b. i czasami ponad 170W/m2 - słuszną linię handlowo-marketingową przyjęła f-ma.

100m2 i 15,6kW? Wow

Ktos chce Cie ładnie ostrzyc, hehehe

Posiedz troche na tym watku a zaoszczedzisz sporo pieniedzy

Proponuję najpierw zapoznać się z poniższym tekstem wiodącego producenta kabli grzewczych,który zapewne nie zna się na rzeczy w przeciwieństwie do niektórych tutaj a potem oceniać zasadność doboru mocy kabli w przypadku chęci korzystania tylko z II taryfy.

elektra.JPG

 

Nie każdemu wystarczy 19 czy 20st.C w domu...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9tys.zł z Warmup,no cóż ;)

A miało być tak tanio ;)

 

W stosunku do powyższej wyceny ?

Proponuję trochę własnego myślenia a nie słuchania ściemy o taniości kabli :)

Pokaz mi ktora instalacja ogrzewania kablami wyszla drogo? Wskaz przyklad usera z FM. Rozrozniasz wyceny od kosztow inwestycji? Pokazac ci wyceny na PCI za 70tys i wodna podlogowke za 150zl/m2? Tez w nie wierzysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję najpierw zapoznać się z poniższym tekstem wiodącego producenta kabli grzewczych,który zapewne nie zna się na rzeczy w przeciwieństwie do niektórych tutaj a potem oceniać zasadność doboru mocy kabli w przypadku chęci korzystania z II taryfy.

[ATTACH=CONFIG]179383[/ATTACH]

 

Kolejny raz potwierdzasz ze twoja wiedza jest czyssto teoretyczna, a podobno jestes taki oczytany. Oni stosuja jeden wzor dla wszystkich domow, twierdze ze te kompedia wiedzy devi i elektry sa gowno warte i z checia skonfrontuje sie z ich przedstawicielem, bo nie raz mialem takie konfrontacje na infolinii. Ich wiedza jest czysto "folderowa" tak samo jak wiekszosci handlarzy pomp ciepla

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój 1 ~9,5m2 WIS1770 Kabel 88.5m 1770W

korytarz ~8,2m2 WIS1460 Kabel 73m 1460W

pokój 2 ~13,0m2 WIS1200 Kabel 120m 2400W

pokój 3 ~13,0m2 WIS1200 Kabel 120m 2400W

pokój dzienny ~30,2m2 WIS2600 Kabel 260m 5200W

kuchnia ~7,4 m2 WIS1200 Kabel 60m 1200W

wiatrołap ~2,5 m2WIS390 Kabel 19.5m 390W

wc ~1,2m2 WIS180 Kabel 9m 180W

łazienka ~3,6m2 WIS650 Kabel 32.5m 650W

 

Tak to wygladą...

a moje tak...

hol 1.2 kw ( 12m2)

kuchnia 1.7 kw (25m2)

sypialnia 2.2 kw (25m2)

pok. dziec.1 1.5 kw (16m2)

pok. dziec.2 1.5 kw (16m2)

łazienka 0.5 kw (6m2)

salon 2.2 kw ( 33m2 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pokaz mi ktora instalacja ogrzewania kablami wyszla drogo? Wskaz przyklad usera z FM. Rozrozniasz wyceny od kosztow inwestycji? Pokazac ci wyceny na PCI za 70tys i wodna podlogowke za 150zl/m2? Tez w nie wierzysz?

Wierzę w takie wyceny przy pompach ciepła bo nie raz takie wyceny komentowałem i krytykowałem ale przy okazji jest popadanie w skrajność typu DZ własnymi rękami wtedy PCi nie wychodzi drogo.

Podobnie jest z kablami czy wodną podłogówką,jak sobie sam zamontujesz będziesz miał tanio ale zrozumcie,podobnie jak pompiarze,że nie każdy jest tak uzdolniony i nie każdy chce sam kopać i układać rur dolnego źródła czy układać i wiercić 1000 dziur w podłodze i montować sterowniki.

Liczy się także a może przede wszystkim gwarancja na usługę,którą się dostaje czego nie ma przy własnym montażu.

Nie będę już przypominał mojej wyceny na kable Elektry z montażem do grzania tylko w II taryfie i dla 22st.C.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Same kable.Jasiek mowi ze to proste jak budowa cepa.. pomoze mi znajomy elektryk.

Z kilkumiesięcznego doświadczenia wiem,że samodzielne ułożenie rurek wodnej podłogówki to także jest proste jak budowa cepa a nawet prostsze a rurki są tańsze niż kable :)

Ja u siebie mam 600mb,pomnóż przez cenę mb rurki i oblicz ;)

Ale jak jasiek mówi to jest święte ;)

Tylko czemu się nie dziwie,że mówi to tylko o kablach ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kilkumiesięcznego doświadczenia wiem,że samodzielne ułożenie rurek wodnej podłogówki to także jest proste jak budowa cepa a rurki są tańsze niż kable :)

 

Pokaz ilu z FM samemu ulozylo kable a ilu rurki, mozesz ujac to nawet %-owo jesli wolisz:-)

Pokaz te drogie instalacje na kablach.

Zycie pokazuje ze teoria troche odbiega od praktyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo ty chyba wszystkich traktujesz z wyższością ,napisz co takiego niezwykle trudnego jest w rozłożeniu kabli? nie traktuj wszystkich jak nieudaczników tylko dlatego że nie kupili jedynie słusznej pompy. coraz dziwniejsze masz te wypowiedzi. jak ci można przetłumaczyć że nie każdy chce pompę i wodną podłogówkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...