Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Pokaz ilu z FM samemu ulozylo kable a ilu rurki, mozesz ujac to nawet %-owo jesli wolisz:-)

Pokaz te drogie instalacje na kablach.

Zycie pokazuje ze teoria troche odbiega od praktyki

Chyba nie wiesz o czym piszesz ?

Wodną podłogówkę samemu ułożyło na forum w porównaniu do samodzielnego ułożenia kabli 99,9% uzytkowników forum :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?129585-POD%C5%81OG%C3%93WKA-samemu-jak-unikn%C4%85%C4%87-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w

Z tym,że wodna podłogówka jest uniwersalna do wszystkiego i dla wszystkich a kable tylko dla 0,01 % wybranych,z których ktoś coś ma ;)

taa...

i samymi rurkami się ogrzejesz ...;)

Policz sobie 600mb rurek+kospel+rozdzielacz+sterownik=?

Arturo ty chyba wszystkich traktujesz z wyższością ,napisz co takiego niezwykle trudnego jest w rozłożeniu kabli?

Chociażby 1000 dziur w betonie Lobo :)

Co takiego trudnego jest w rozłożeniu pętelków rurek ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz o czym piszesz ?

Wodną podłogówkę samemu ułożyło na forum w porównaniu do samodzielnego ułożenia kabli 99,9% uzytkowników :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?129585-POD%C5%81OG%C3%93WKA-samemu-jak-unikn%C4%85%C4%87-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w

 

Przelicz sobie 600mb rurek+kospel=?

całe to FM to bardzo dziwne miejsce...

wszyscy tu robią sami a materiały to prawie darmo ...;)

dostarczę Tobie te 600mb rurki i ten kociołek a ty z tego zmontujesz mi kompletną działającą i dobrze wyregulowaną instalację ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chociażby 1000 dziur w betonie Lobo :)

Co takiego trudnego jest w rozłożeniu pętelków rurek ?

 

ale Lobo robił to jako pionier tej technologi , od tamtego czasu postęp w tej dziedzinie dokonał się niebywały i teraz stosuje się najnowocześniejsze rozwiązania ery kosmicznej czyli trytki na siatce metalowej :cool: zresztą pompiarze i rurkarze dostosowali tą niezwykłą technologię do swoich potrzeb i dlatego dzisiaj możesz się cieszyć ze swojej prostej podłogówki wodnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby 1000 dziur w betonie Lobo :)

Co takiego trudnego jest w rozłożeniu pętelków rurek ?

 

Fm ma sluzyc uczeniu sie na bledach i doswiadczeniu innych, najwazniejsze ze moja praca nie poszla na marne i kolejnym przekazuje ze da sie, ale mozna latwiej. Po doswiadczeniach wielu osob z tego watku, aktualnie temat kabli mamy "rozlozony na czynniki poerwsze" wiec bez problemu mozemy sami napisac kompedium wiedzy dla kolejnych i bedzie to prostrze niz instrukcja skladania szafy z Ikea.

BTW, sam ukladales rurki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

dostarczę Tobie te 600mb rurki i ten kociołek a ty z tego zmontujesz mi kompletną działającą i dobrze wyregulowaną instalację ...;)

Jeśli zapłacisz podobnie jak to się dzieje przy kablach to owszem,wchodzę w to :)

ale Lobo robił to jako pionier tej technologi ,

Co ?? Lobo wymyślił kable grzewcze ? Czy może wymyślił montaż tych kabli ?

BTW, sam ukladales rurki?

Gdybym miał styro pod wylewką to spokojnie sam bym rozwinął 600mb rurki,zajęło by mi to z kolegą do pomocy dwa dni.

Jest to proste jak budowa cepa :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo,sorry, ale przesadziłeś, kto jak kto ale ty nie powinieneś tego pisać. U ciebie "fachowiec" położył rurki w taki sposób jakby robił to pierwszy dzień po wyjściu ze szpitala po amputacji rąk.

U mnie był montaż na listwach i z nieodpowiednich rur na listwy i tak to wyglądało.

Do tych rur gdyby był styro systemowy lub inne rury do listew inaczej by to wygladało.

Montaż rur do płyty a do styropianu do dwie różne bajki,do styro to bajka dla dzieci czyli przyjemny a do płyty bajka dla dorosłych czyli horror ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zrobiły się kolejne strony tłumaczenia Arturo jakie to wszystko jest proste a Arturo dalej nie wierzy.no nie może uwierzyć że nie ma żadnej pompki,sprężarki,zaworka,rurki,uszczelki,sterownika do sterownika,obudowy i paru jeszcze bardzo potrzebnych rzeczy żeby grzało tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapłacisz podobnie jak to się dzieje przy kablach to owszem,wchodzę w to :)

 

Co ?? Lobo wymyślił kable grzewcze ? Czy może wymyślił montaż tych kabli ?

 

Gdybym miał styro pod wylewką to spokojnie sam bym rozwinął 600mb rurki,zajęło by mi to z kolegą do pomocy dwa dni.

Jest to proste jak budowa cepa :)

Widze ze w kwestii totalnej edycji postow w twoim wykonaniu nic sie nie zmienilo, kochasz to robic po tym jak ludzie odpowiedza na twoje posty...

 

Ja kable ulozylem sam i dlatego z reka na sercu ludzi moge zapewnic ze to banal, jesli mieli rysowanie szlaczkow w podstwowce, a ty rurek sam nie zrobiles wiec nie pisz ze to proste, no chyba ze jest tylkoz toba cos nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był montaż na listwach i z nieodpowiednich rur na listwy i tak to wyglądało.

Do tych rur gdyby był styro systemowy lub inne rury do listew inaczej by to wygladało.

Montaż rur do płyty a do styropianu do dwie różne bajki,do styro to bajka dla dzieci czyli przyjemny a do płyty do horror ;)

jednym słowem...

pełna "druciarnia" na materiałach z "łapanki "...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Widze ze w kwestii totalnej edycji postow w twoim wykonaniu nic sie nie zmienilo, kochasz to robic po tym jak ludzie odpowiedza na twoje posty...

 

Ja kable ulozylem sam i dlatego z reka na sercu ludzi moge zapewnic ze to banal, jesli mieli rysowanie szlaczkow w podstwowce, a ty rurek sam nie zrobiles wiec nie pisz ze to proste, no chyba ze jest tylkoz toba cos nie tak...

Byłem na kilku montażach wodnej podłogówki,pomagałem rozkładać rurki na kilku budowach i wiem o czym piszę.

Rozłożenie rurek wodnej podłogówki na styropianie jest proste jak budowa cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był montaż na listwach i z nieodpowiednich rur na listwy i tak to wyglądało.

Do tych rur gdyby był styro systemowy lub inne rury do listew inaczej by to wygladało.

Montaż rur do płyty a do styropianu do dwie różne bajki,do styro to bajka dla dzieci czyli przyjemny a do płyty bajka dla dorosłych czyli horror ;)

 

U mnie jak sam zauwazyles kable byly mocowane do wylewki wiec jak u ciebie i jakos obylo sie bez horroru i rowniutko ciekawe dlaczego? Moze dlatego ze nie trzeba sie zastanawiac ile i gdzie poprowadzic rurek do jednego rozdzielacza, myslec czy zrobic, petle/ósemke/ślimaka zeby nie zrobic martwych obszarow grzania tylko wszystko idzie do osobnych puszek w pokoju, i zawsze grzeje rownomiernie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ja pompke to moge sobie kupic najwyzej do roweru..

A kto ci każe kupować pompkę ? Grzej prądem ale grzanie prądem nie oznacza tylko grzania kablami,są inne,bardziej cywilizowane sposoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Artur jaka jest różnica w kładzeniu rury do podłogówki a kabli grzewczych?

Jedno i drugie robi się łatwo..

Ale szczerze mówiąc rozwijanie rury bez rozwijaka to przepieprzo.... sprawa szczególnie jak piszesz że w 2 osoby.

SAM_0377.jpg

 

Kable można położyć samemu bez rozwijak i innych pomysłów :)

A dodatkowo jak zlecisz firmie to zrobią ci dobór do pomieszczeń, dotną i zarobią a ty musisz tylko to rozwinąć.:)

Edytowane przez miki121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja PC pw chyba zamontuje do CWU - tak przewiduję ze jak moja banda dzieci dorośnie to będzie jak znalazł :)

a tak na marginesie to się niektórym dziwie że jeszcze się nie znudziło polemizowanie z Arturo - kolega jest niereformowalny w swojej tematyce i nie sądzę żeby nawet najbardziej prawdziwe i rzetelne opinie na temat kabli do niego trafiły Kable to zło ostateczne PC to miód i poziomki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...