Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ooopsss

Sorry, nie wiem skąd mi się wzięło 570 zł., gdzieś nie doczytałem.

Stąd dodatkowe 10 % (hipotetycznie) to dodatkowe 44 zł..........

 

A co do opłat za prąd, ja co miesiąc (nie patrząc na miesięczne zużycie) wpłacam sobie 300 zł.

Dokładnie 29 grudnia minie pełen rok, od kiedy zacząłem prąd wykorzystywać (także do dogrzania domu, gdy był on wykańczany).

Według moich wyliczeń mam jeszcze około 250 zł. , więc jak grudzień nie będzie traumatyczny, to powinno wystarczyć.

 

Wówczas 3600 zł/rok; ok. 26 zł./m2/rok

 

pzdr

 

Musialbyś jeszcze dorzucić coś na swój kominek

A tak z ciekawości- jaki Ci średnio wychodzi COP razem z cwu jesteś w stanie stwierdzić?

Kiedyś była taka ladna strona Wieśka z używaną PCi i tam fajnie wsio pokazywalo ale gdzieś mi ona wsiąkła.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

krolikos: Przy obliczeniach zawsze bierz wartość dla twojej strefy klimatycznej. Czyli około -20 stopni. Zawsze lepiej założyć najgorsze.

 

W zasadzie to nie robiłem żadnych obliczeń, to są wnioski z forumowych wypowiedzi,

Założenia są dla -5, jak będzie -10 czy -20 to można dołożyć grzania w normalnej taryfie lub rozpalić w kominku

Dla okresu zimowego mieszkam w III strefie klimatycznej, podłoże raczej suche, dom będzie jak najniżej osadzony, a od wschodu mam las więc w sumie całkiem dobre warunki

 

Pzdr

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie teoretycznie ma sens...ale jeśli w praktyce nie wyjdzie to co zrobisz dalej ?

 

Ja zakładam,że moja II taryfa przy wodnej podłogówce i cwu z bojlera wyjdzie w praktyce...jeśli nie to mam alternatywę w postaci PCi a Ty ? Zaryzykujesz ?

Do odważnych Świat należy ;)

 

Hmm założyć i ja mogę, a nawet zaryzykować ;)

W sumie to myślałem aby w wylewce poprowadzić same rurki (pex-y) z kotłowni (pom. gosp) do każdego pokoju tak jak się daje pod kaloryfery, dla następnego pokolenia które będzie PCi ogrzewało :) , lub gdyby prąd za 15 lat z elektrowni jądrowych był b.drogi, a w chinach skończył się węgiel ;) , mógłbym to sam ułożyć, jeden solidny dzień roboty a koszt rurek niewielki myślę że max 300zł

 

Pzdr

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

Ciekawa rzecz. Na cele nie związane z ogrzewaniem idzie Ci 17,4 kWh/dzień.

 

Jak wyliczasz kwotę ogrzewania ? Masz osobny podlicznik, czy odejmujesz z globalnego wyniku dzienne zużycie z okresu letniego ?

 

To dużo czy mało? Cały dzień chodzi oczywiście lodówka z zamrażarką i wentylacja. CWU jest z boilera elektrycznego. Gotujemy na płycie indukcyjnej. Wszystko jest na prądzie.

Mam założony dodatkowy licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdę na upierdliwca, trudno.

Pogrubienie moje.

 

912 kWh na CO jest zatem za niecały miesiąc.

 

Nie wiem czemu sądziłem, że za 2 miesiące.....

 

Prawie tak jak mówisz. Pisałem za dwa miesiące bo tak dostaje rachunki za prąd.

Dokładnie według wskazań było zużyte:

Do dnia 22.10.2010 - 236 kWh

Od 22.10.2010 do 22.11.2010 - 676 kWh

Edytowane przez avatar25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawgar ma mniejszy dom niż avatar25

Rozruch (jak sam napisał w sensie pierwszego tygodnia grzania, a nie pierwszego sezonu grzewczego) szacuje na 24 x 8 kW x7 = 1344 kWh.

Nie jestem specem od Legalett, ale któryś z Was bardzo się myli.

 

Przyznam, że nie rozumiem co masz na myśli. Proszę sprecyzuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Ale ja już uruchamiałem dwa lata temu. Teraz normalnie użytkuje. Pawgar ma na myśli pierwsze uruchomienie kiedy jeszcze system trzeba wysuszyć, po budowie itd. A wynik mam taki też dlatego, że miałem zyski od słońca, małe, ale były. No i tak jak widziałeś pawgar mówił o 7 dniach grzania 24 godziny. Ja w tym roku zacząłem grzać od 3 godzin na dobę. Edytowane przez avatar25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie kalendarzowo, to jednak, przyszła zima.

Na zewn. od 3 dni non - stop (u mnie w polu) temp. poniżej zera. Od -2 do -6 st. C.

W garażu od 8,5 do 10 st. C. Chyba załączył się "grzejnik" ziemny. I muszę uszczelnić bramę garażową na styku z podłogą, bo dmie tamtędy.

PC działa.

 

Zobaczymy przy nadchodzących mrozach.

 

pzdr

 

Te 8stC to juz graniczna temp. dla powietrznej PCI do CWU, grzalka sie zalacza czy jeszcze tylko pompa chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę Was o pomoc. Zainstalowałem własnie piec elektryczny Kospel 18kw, w domu podłogówka dół i góra ok 150mk. Jak długo powinien chodzić ten piec przy pierwszym uruchomieniu? Nie instalowałem jeszcze żadnej elektroniki, dopiero zamierzam w tym tygodniu. W domu jest ok. 20 stopni. Piec należy przy pierwszym rozruchu ustawić na maksymalna temperaturę czy raczej mniejszą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...