Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U mnie jak sam zauwazyles kable byly mocowane do wylewki wiec jak u ciebie i jakos obylo sie bez horroru i rowniutko ciekawe dlaczego? Moze dlatego ze nie trzeba sie zastanawiac ile i gdzie poprowadzic rurek do jednego rozdzielacza, myslec czy zrobic, petle/ósemke/ślimaka zeby nie zrobic martwych obszarow grzania tylko wszystko idzie do osobnych puszek w pokoju, i zawsze grzeje rownomiernie

 

Gdy się ma dokładny projekt wykonawczy wodnej podłogówki też nie trzeba się zastanawiac co i gdzie poprowadzić, ile petli i jakie rozdzielacze, a do równego kładzenia

rur nie jest konieczny specjalny systemowy styropian a tylko zwyczajna staranność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
ja PC pw chyba zamontuje do CWU - tak przewiduję ze jak moja banda dzieci dorośnie to będzie jak znalazł :)

Jeśli już teraz tak myślisz to nie zamontujesz kabli i nie zamontujesz PCi do cwu ;)

Ja też podobnie myślałem ale trochę bardziej perspektywicznie,bo Ty narazie żyjesz opowieściami :)

Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:

http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf

lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:

http://www.abatronic.pl/pompy-ciepla/z-wentylacji

Całość będzie grzana prądem w II taryfie.

Wtedy zobaczymy,kto jest nie reformowalny ;)

Na początku zbierz oferty,podsumuj cuzamen do kupy a potem się wypowiadaj bo narazie nie masz zielonego pojęcia o niczym.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy się ma dokładny projekt wykonawczy wodnej podłogówki też nie trzeba się zastanawiac co i gdzie poprowadzić, ile petli i jakie rozdzielacze, a do równego kładzenia

rur nie jest konieczny specjalny systemowy styropian a tylko zwyczajna staranność.

mierzysz swoją miarą ...;)

jak ktoś tego nigdy nie robił to może być problem, instalacja z kablami jest znacznie bardziej przejrzysta i łatwiejsza do wytłumaczenia nawet przez tela ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzysz swoją miarą ...;)

jak ktoś tego nigdy nie robił to może być problem, instalacja z kablami jest znacznie bardziej przejrzysta i łatwiejsza do wytłumaczenia nawet przez tela ...

 

Samo rozkładanie kabli jest prostsze ale podpinanie do sterowników i wykonanie reszty instalacji to praca raczej dla elektryków, wiem co mówię bo sam nim jestem.

Improwizowanie przy podłogówce wodnej i wymyslanie tras, ilości petli dobór rozdzielaczy n a biezaco to tez nie najlepsza droga. Miałem dzisiaj rozmowe z inwstorem na temat instalacji podłogowki, oferty i przeliczenia rozstawów jakie otrzymał od kilku instalatorów sprowadziły się one do wartosci 10 cm dla wszystkich pomieszczeń, nie był zadowolony z takich "obliczen". Oczywiscie o obliczeniach ozc to oni w zyciu nie słyszeli.

Czy moja miara jest taka wygórowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Gdybyś jeszcze przytoczył źródło tych swoich pseudo-statystyk to czułbym się wybrańcem!

Wystarczy poczytać:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?129585-POD%C5%81OG%C3%93WKA-samemu-jak-unikn%C4%85%C4%87-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w

Kable samemu rozłożyło na forum 3 osoby a w temacie powyżej dziesiątki jak nie setki osób.

Wybrańcu,poczytaj i oblicz sobie procent osób na forum samodzielnie rozkładających kable a wodną podłogówkę...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?129585-POD%C5%81OG%C3%93WKA-samemu-jak-unikn%C4%85%C4%87-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w

Kable samemu rozłożyło na forum 3 osoby a w temacie powyżej dziesiątki jak nie setki osób.

Wybrańcu,oblicz sobie procent osób na forum samodzielnie rozkładających kable a wodną podłogówkę...

 

Arturo ty masz jedno dziecko ja mam dwoje, statystycznie mamy po póltora dziecka. Taka jest statystyka. Ilości instalujących samodzielnie kable i wodna podłogówke trzeba odnieść do całkowitej ilości osób posiadajacych te dwa rodzaje ogrzewania. Wtedy to ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo ty masz jedno dziecko ja mam dwoje, statystycznie mamy po póltora dziecka. Taka jest statystyka. Ilości instalujących samodzielnie kable i wodna podłogówke trzeba odnieść do całkowitej ilości osób posiadajacych te dwa rodzaje ogrzewania. Wtedy to ma sens

Odpowiedziałem tylko Lobo:

Pokaz ilu z FM samemu ulozylo kable a ilu rurki, mozesz ujac to nawet %-owo jesli wolisz:-)

O wiele więcej forumowiczów ułożyło wodną podłogówkę niż ułożyło kable.

A grzanie prądem to grzanie prądem,czy to będą kable,czy wodna podłogówka to wszystko jedno i tak tyle samo energii będzie trzeba dostarczyć do domu z COP1.

Tutaj wychodzi uniwersalność wodnej podłogówki,że niezależnie jakie będzie źródło ciepła to zawsze nagrzeje nam dom :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Lobo robił to jako pionier tej technologi , od tamtego czasu postęp w tej dziedzinie dokonał się niebywały i teraz stosuje się najnowocześniejsze rozwiązania ery kosmicznej czyli trytki na siatce metalowej :cool: zresztą pompiarze i rurkarze dostosowali tą niezwykłą technologię do swoich potrzeb i dlatego dzisiaj możesz się cieszyć ze swojej prostej podłogówki wodnej ;)

Tu się mylisz ;). Dokładnie taką metodę zastosowałem w styczniu 2008 r. na swojej budowie przy montażu wodnej podłogówki współpracującej z pompą ciepła.

Lobo swoją instalację z 3000 otworów robił 2,5 roku później - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?147909-Dziennik-Budowy&p=4250930&viewfull=1#post4250930 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się mylisz ;). Dokładnie taką metodę zastosowałem w styczniu 2008 r. na swojej budowie przy montażu wodnej podłogówki współpracującej z pompą ciepła.

Lobo swoją instalację z 3000 otworów robił 2,5 roku później - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?147909-Dziennik-Budowy&p=4250930&viewfull=1#post4250930 .

 

o to szacun dla prawdziwego prekursora :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinanie i reszta instalacji to coś jak podłączenie żyrandola, no ew. gniazdka. Wiem, że zgodnie z prawem powinien robić to elektryk z uprawnieniami ale proszę Cię - każdy kto nie ma 2 lewych rąk to zrobi.

 

O ile sie nie myle to kol. kkas12 z działu elektrycznego jest autorem wątku na forum elektrody "z matołkiem przez fora". Jest tam przedstawiona radosna twórczośc nie fachowców w dziedzinie instalacji elektrycznych. Ale jak to w Polsce jest, kazdy sie zna na wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się chwalił jeszcze innym sposobem montażu kabli - w bruzdach wyfrezowanych w podkładzie betonowym ;).

 

tak, to jest zdecydowanie polecana metoda, zwłaszcza, ze się nie kurzy prawie wcale :)

 

O ile sie nie myle to kol. kkas12 z działu elektrycznego jest autorem wątku na forum elektrody "z matołkiem przez fora". Jest tam przedstawiona radosna twórczośc nie fachowców w dziedzinie instalacji elektrycznych. Ale jak to w Polsce jest, kazdy sie zna na wszystkim.

 

oj nie lubisz, jak Ci się robotę podbiera - coooo? :) nikt nie lubi :)

 

widzisz, naród coraz bardziej wyedukowany - głównie przez google - ale zawsze :p; jak ktoś czta uwaznie i odsiewa ziarno od plew, to wyczyta całkiem sporo :)

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie lubisz, jak Ci się robotę podbiera - coooo? :) nikt nie lubi :)

 

widzisz, naród coraz bardziej wyedukowany - głównie przez google - ale zawsze :p; jak ktoś czta uwaznie i odsiewa ziarno od plew, to wyczyta całkiem sporo :)

 

Nie jest to moja dziedzina i jest mi to obojętne czy ktoś sam wykonuje instalacje czy jednak fachowcy z uprawnieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...