Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Uparte to to...

Na pianę to sobie włosy możesz zrobić a nie ~350kg, ~7m2 suwankę!

 

ps. nie przypominam sobie, żebyśmy się kochali?

 

 

 

Dla mnie ma sens ekonomiczny (wyliczony) oraz architektoniczny i innego sobie nie wyobrażam.

Nie zgodzę się, że rama to tylko 2% to szyba... no chyba, że dla okna 20x20m ale takich nie ma! Np. dla okna 2x2m tylko zewnętrzna rama 10cm szer. to 16% a gdzie reszta?

 

Zostawmy to do następnej zimy z mrozikiem koło -10stC a zrobię termowizję swojego montażu i zwykłego w f-mie to będzie można porównać to i owo:)

 

przy suwance 7m2 % ramy do powierzchni jest jeszcze mniejszy:-)

 

co do kochania: wystarczy, ze powiesz słowo, a cała drżę… co za farmazony sadzisz z tej głowy przykrytej za ciasnym kaskiem:-)

 

ale na serio to przyznaj, że mnie trochę lubisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proponuję najpierw zapoznać się z poniższym tekstem wiodącego producenta kabli grzewczych,który zapewne nie zna się na rzeczy w przeciwieństwie do niektórych tutaj a potem oceniać zasadność doboru mocy kabli w przypadku chęci korzystania tylko z II taryfy.

[ATTACH=CONFIG]179383[/ATTACH]

 

Nie każdemu wystarczy 19 czy 20st.C w domu...

 

Artuś, wklej jeszvze ten wykres z doborem grubosci wlewki w wariancie akumulacyjnym w zaleznosci od zapotrzebowania na cieplo-to dla nowych forumowiczow:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam taki plan... 20cm styropian. folia alu, wylewka 6cm... kable grzejne i wylewka 7cm.. co myslicie?

a po kiego wylewka dwa razy...?

na folie rzuć maty zbrojeniowe, do nich przyczep trytytkami kable i zalewaj, lekko unoś te maty przy robieniu wylewki co by na samym dnie nie leżały...

kable układaj równomiernie na całej powierzchni, nie baw się w jakiś tam strefy brzegowe czy omijanie stałej zabudowy np. w kuchni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000 otworów? Naprawdę? U mnie będzie 40% mniej kabla niż u ciebie to i otworów będzie mniej.Lobo, ile zajęło ci czasu wywiercenie tych otworów?

Lacznie jakies 25h, robilem to od pn do pt, na budowie bywalem do 14-15, tyle ze nie caly czad to ukladanie kabli. Mozliwe ze w moim DB cos wiecej o tym pisalem. Z tego co pamietam dziur bylo kolo 1000-1200, bez udaru, wchodzilo jak w maslo bo wylewka byla swieza, gwozdzia moglem palcem wcisnac. Wiele razy powtarzalem te teraz robilbym mocowanie do zwyklej siatki.

 

pytanie do Lobo: przegrzewasz czy nie przegrzewasz przy tej pogodzie, co za oknem?

Teraz w salonie 23,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak, bo to temperatury raczej nie z tych preferowanych przez Ciebie

Jesli ktos ma okna od pd to w sloneczny dzien, nie ma opcji aby zachowac temp zadana. Aktualnie jestesmy spragnieni slonca i iepla wiec do 24 stopni jest w miare ok alu od maja moze byc gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Lobo robił to jako pionier tej technologi , od tamtego czasu postęp w tej dziedzinie dokonał się niebywały i teraz stosuje się najnowocześniejsze rozwiązania ery kosmicznej czyli trytki na siatce metalowej :cool: zresztą pompiarze i rurkarze dostosowali tą niezwykłą technologię do swoich potrzeb i dlatego dzisiaj możesz się cieszyć ze swojej prostej podłogówki wodnej ;)

Witam, Jak widzę te dyskusje Lobo, Jaśko,Arturo i Qbico to teraz już nie wiem co lepsze, kable czy rurki z wodą i elektryczny kocioł.PC to dla mnie "kupowanie browaru żeby napić się piwa" .Mam zdolności manualne ale nie bardzo czas na układanie kabli rurek ani dziurek. Może jest ktoś kto już montaż ma za sobą i mieszka nie dalej niż 200km od Wrocławia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najeżdżacie na Arturo a dziś wyczytałem, że w USA po rozpoczęciu eksploatacji gazu łupkowego ceny gaz uspadły drastycznie. Dziś są kilkukrotnie tańsze niż w Polsce. Gdyby tak się zdarzyło u nas to te Wasze kabelki będą do niczego a ja sobie zainstaluje piec gazowy.

Czy po spadku cen gazu, w kablach również spada moc? Bo nie zrozumiałem. Jak dla mnie mogą spaść ceny gazu węgla itd, super bo sporej grupie społeczeństwa będzie żyło się lepiej. Trzymam za to kciuki, szczerze. Ja mimo tego nadal będę grzał kablami i nie wiem dlaczego miałbym je wymieniać., a osoby budujące nowe domy zrobią to co uważać będą za słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobo nie udawaj niedouczonego ;-). Przy spadku cen gazu prąd raczej nie potanieje bo prąd mamy z węgla w tym kraju Jeżeli koszt energii do ogrzewania domu gazem spadłby ze względu na cenę gazu czterokrotnie to nie rozumiesz sensu instalowania pieca gazowego do moich rurek w podłodze czy czego nie kumasz? Ty będziesz grzał kablami za ,032 zł/kWh energii w taniej taryfie a ja na ten przykład będę za 0,08 zł za kWH gazem. Oczywiście na razie to mrzonki bo prędzej nasz kochany rząd ołoży gaz 400% akcyzą niż pozwoli Kowalskiemu zaoszczędzić ALE kto wie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobo nie udawaj niedouczonego ;-). Przy spadku cen gazu prąd raczej nie potanieje bo prąd mamy z węgla w tym kraju Jeżeli koszt energii do ogrzewania domu gazem spadłby ze względu na cenę gazu czterokrotnie to nie rozumiesz sensu instalowania pieca gazowego do moich rurek w podłodze czy czego nie kumasz? Ty będziesz grzał kablami za ,032 zł/kWh energii w taniej taryfie a ja na ten przykład będę za 0,08 zł za kWH gazem. Oczywiście na razie to mrzonki bo prędzej nasz kochany rząd ołoży gaz 400% akcyzą niż pozwoli Kowalskiemu zaoszczędzić ALE kto wie ...

Tak odpisalem, jak Ty to pisales, tzn. Ze kable będą do niczego, a ja twierdzę ze nadal będą grzały.

Nim ten gaz wydobędą, nim te ceny spadną to lata miną...

Zapewniam Cię że en. el. Również jest wytwarzana z gazu, czego przykladów wiele możesz znaleźć w Szwecji i Niemczech, w Niemczech aktualnie kilka jest w planach/budowie. Więc jeśli faktycznie te ceny gazu spadną to uwierz mi że ta 'kosmiczna' technoligia równiez zawita do naszego kraju. Po drugie kilkukrotny spadek cen jednego z surowcow pociagnie za sobą reszte-prawa rynku.

A nawet jesli nawet bede placil te 30-40gr/kWh to nie zbiednieje. Malo tego będę wniebowzięty ze jeden z kolejnych 'betonów' w tym kraju jakim jest PGNiG dostanie po dupie. Niestety ale po 24 latach 'demokracji' w Polsce, nadal komuna siedzi w strategicznych miejscach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jak widzę te dyskusje Lobo, Jaśko,Arturo i Qbico to teraz już nie wiem co lepsze, kable czy rurki z wodą i elektryczny kocioł.PC to dla mnie "kupowanie browaru żeby napić się piwa" .Mam zdolności manualne ale nie bardzo czas na układanie kabli rurek ani dziurek. Może jest ktoś kto już montaż ma za sobą i mieszka nie dalej niż 200km od Wrocławia ?

 

ja mam montaż rurek i kabli za sobą a za około 2 tygodnie montaż kabli na piętrze.jeśli chodzi o czas to kable układa się "błyskawicznie" :cool: w porównaniu do rurek chociaż nie powiem rurki też idzie dosyć szybko rozłożyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...