Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lobo nie udawaj niedouczonego ;-). Przy spadku cen gazu prąd raczej nie potanieje bo prąd mamy z węgla w tym kraju Jeżeli koszt energii do ogrzewania domu gazem spadłby ze względu na cenę gazu czterokrotnie to nie rozumiesz sensu instalowania pieca gazowego do moich rurek w podłodze czy czego nie kumasz? Ty będziesz grzał kablami za ,032 zł/kWh energii w taniej taryfie a ja na ten przykład będę za 0,08 zł za kWH gazem. Oczywiście na razie to mrzonki bo prędzej nasz kochany rząd ołoży gaz 400% akcyzą niż pozwoli Kowalskiemu zaoszczędzić ALE kto wie ...

 

Bitter, nie martw sie o ceny pradu w 2 taryfie bo ta bedzie zawsze konkurencyjna. CO do 0.08 zl za KWh gazem to recze Ci, ze za KWh to i owszem, ale za dodatki do rachunku zaplacicsz tyle ze ew. obnizki mozesz nie zauwazyc.

 

Ja grzeje gazem, ale co mi z ceny za KWh, jak sa oplaty zmienne, jak musze miec piec, rodzielacze itp.

 

Wiesz ile trzbea wydac na sterowanie i instalacje wodnej podlogowki, zeby miec w kazdym pomieszczeniu inna temp ?

 

Sterowanie przeplywami to mozna wlozyc miedzy bajki. U mnie musialbym w dni slonecznie przy nich grzebac zeby dawaly podobny efekt jak slonca nie ma. Mam "tylko" 4 sypialnie i kazda z nich ma inna charakteryste pod katem zapotrzebowania i warunkow zewnetrznych.

 

Gdybym mial kable (do dzis zaluje ze ich nie mam) to koszt calkowity wyszedl by z ceny kabla i sterownika pokojowego, a przy wodnej podlogowce, jakbym do tych wszystkich wydatkow mial dolozyc sterowanie na pokoj masakra.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Wiesz ile trzbea wydac na sterowanie i instalacje wodnej podlogowki, zeby miec w kazdym pomieszczeniu inna temp ?

 

Sterowanie przeplywami to mozna wlozyc miedzy bajki. U mnie musialbym w dni slonecznie przy nich grzebac zeby dawaly podobny efekt jak slonca nie ma. Mam "tylko" 4 sypialnie i kazda z nich ma inna charakteryste pod katem zapotrzebowania i warunkow zewnetrznych.

 

Gdybym mial kable (do dzis zaluje ze ich nie mam) to koszt calkowity wyszedl by z ceny kabla i sterownika pokojowego, a przy wodnej podlogowce, jakbym do tych wszystkich wydatkow mial dolozyc sterowanie na pokoj masakra.

 

Pozdrawiam

 

psujesz rynek rurkowcom, mister miłoszenko, psujesz rynek... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciesz sam mam rurki, choc cielpo do nich z gazu :p

 

Juz tu kiedys kilku hamowalem co to wysoka cena pradu straszyli, teraz strasza niska cena gazu.

 

Wrocmy tu za 10 lat i zrobmy bilans, zobaczymy ile kotlow do tego czasu jeszcze jakos dyszy lub ile do tej pory ich naprawy kosztowaly.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile trzbea wydac na sterowanie i instalacje wodnej podlogowki, zeby miec w kazdym pomieszczeniu inna temp ?

 

Nic bo już to mam. Tylko wymieniam piec na gazowy i daję rurę spalinową przez ścianę albo na strych i przez dach w specjalnej dachówce - jeden dzień roboty dla amatora.

 

Sterowanie przeplywami to mozna wlozyc miedzy bajki. U mnie musialbym w dni slonecznie przy nich grzebac zeby dawaly podobny efekt jak slonca nie ma. Mam "tylko" 4 sypialnie i kazda z nich ma inna charakteryste pod katem zapotrzebowania i warunkow zewnetrznych.

 

A widzisz tu zasiewasz propagandę i ferujesz stereotypy. Być może w Twoim domu tak ale nie w każdym. U mnie część z sypialniami i pom.gosp jest w północnej częsci domu. Do części z tych pomieszczeń słońce w ogóle nie zagląda, Do tych położonych na narożniach pn-wsch i pn-zach zagląda na tyle mało, że nie odczuwa się jego działania prawie wcale. Jedynym przegrzewającym miejscem jest kuchnio-jadalnio-salon czyli trochę ponad 40m2 z wielkimi oknami. Jak pisałem wcześniej jeden prosty sterownik z siłownikami za łączną kwotę 200zł załatwia mi problem. Gdzie tu między bajki coś wkładam? Dodam, że mam w każdym pokoju komfortową temperaturę, w łazienkach podwyższone i kompletnie wszystko wysterowane na przepływomierzach na rozdzielaczu. Co więcej mój hydraulik nie słyszał o OZC a ja bałem się wyliczeń teoretycznych i moich na dodatek i nie zmniejszyłem ilosći rurek tak gdzie to OZC wskazywało. Dalej jednak działa. Jedynym problemem jest wspominana salonownia gdzie mam gres i aby nie przegrzać pomieszczenia przepływ ustawiony jest tak, że ledwo rotametr się podniósł. Dziś dałbym tam rurki rzadziej ale też zastanawiam się czy nie połaczyć ich szeregowo, niestety da to efekt jednej częsci podłogi w salonie cieplejszej a drugiej zimniejszej. Ponieważ mam małe dziecko kulające się po podłodze to nie zrobię tego ale później to czemu nie - tam gdzie kanapa cieplejsza bo się siedzi stale, pod tv niech sobie będzie zimniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie koszty ale na pewno mniej niż PCI ;-) Przyłacze pewnie ze 2 tys, instalacja w domu też 2 tys, piec dobry chyba już za 5 się kupi. Sądzę, że w dyszce można by się zmieścić. Ale jakby było 4 razy taniej to się zwróciw kilka lat. No ale zgadzam się z przedmówcami, że chyba nie w tym kraju ... prędzej sam sobie gaz wyprodukuję ze skoszonej trawy ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ogrzewanie wybieram na lata a tu co niektórzy podchodzą ze teraz sobie pogrzeją gazem a jak drogo to kupie pompe i pogrzeje 2 lata a jak stanieje węgiel to kupie sobie piec na węgiel dobra przy wodnej jest alternatywa ale ja nie mam zamiaru zmieniać typu ogrzewania co parę lat czy jak ktoś teraz ma pompe to zmini odrazu na gaz bo tani to będzie poprostu nie opłacalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie może spierniczyć :) rurka w podlodze też może pęknąć

 

P.S parkujesz tira w salonie że dałeś EPS200?? Czy do płyty fundamentowej taki się daje?

 

Arturowi nie chodziło o spierniczenie a o zmianę systemu.

 

Head67 to nie tak, że zamierzam zmieniać coś za dwa lata dla kaprysu. Dziś mam piec Kospela, który mnie kosztował 3 tys brutto. Jeżeli miałbym możliwość przejścia na PCi w cenie 5-8 tys to sprzedam go na Alle... i przy minimalnym nakladzie pracy zmieniam na PCi i mam przynajmniej dwukrotnie mniejsze rachunki. Dziś to nieopłacalne bo PCi jest za droga dla mnie. Jeżeli gaz byłby w cenie jakiej napisałem, rzeczywiście do kosztów inwestycyjnych musiał bym dodać koszt pieca. Choć nikt nie broni mi go zostawić jako alternatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienna droższa o 4gr (od Energi) co przy moim zużyciu ok 220kWh/mieś daje koszt 8,80br. za to nocna do grzania buforka 20gr br. (średnio 1350kWh/mieś) daje koszt CO + CWU 270zł brutto... ;-D

 

Dzisiaj sprzedawcy energii raczej działają w całym Kraju.

waflos i co z tym Duonem? Wiesz coś więcej? Dostałem od nich co nie co na maila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam montaż rurek i kabli za sobą a za około 2 tygodnie montaż kabli na piętrze.jeśli chodzi o czas to kable układa się "błyskawicznie" :cool: w porównaniu do rurek chociaż nie powiem rurki też idzie dosyć szybko rozłożyć

 

 

 

Jak ktoś mnie pyta czy napije się kawy czy herbaty to odpowiadam troszkę kawy, troszkę herbaty. Czy u Ciebie też jest troszkę rurek i troszkę kabli ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w firmie mam duzy piec gazowy i nagrzewanie madmuchowe - działa bardzo dobrze

tak sobie myśle , bo wiele osob pisze że przy kablach nie ma zadnej alternatywy

 

wywalam reku - bo jest g... warte (choc pewnie daloby sie nawet te układy pożenić) - mala przeróbka WM i nawiewam cieple powietrze przez WM .... wszystko tez na gaz ... i w czym problem ?? jakas alternatywa jest ... ZAWSZE JEST ... nie ma co gdybać ... jeśli będzie taka potrzeba , o ile wogole bedzie , to bedziemy sie martwic za 5,10,15,20 lat ... ciekawe czy piece i rurki i PC jeszcze będą działały :p

 

w czym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mnie pyta czy napije się kawy czy herbaty to odpowiadam troszkę kawy, troszkę herbaty. Czy u Ciebie też jest troszkę rurek i troszkę kabli ? Pozdrawiam

 

hehe dobre :) na całym parterze rozłożyłem rurki właśnie z tych powodów o których wcześniej zostało wspomniane.może kiedyś pompy będą za darmo ;) to sobie podłączę albo gaz stanieje to sobie podłączę itd... a na tej warstwie pierwszej normalnie rozłożyłem kable i podłączyłem . tak więc mam 2 w 1 chociaż z przekonania pozostaję przy kablach to jednak stwierdziłem że przy takim niskim koszcie jak u mnie nie zaszkodzi położyć rurki-koszt rurek 400,siatki 240 i trytki coś koło 60zł.rozłożyłem sam z pomocą rodzinki i nie żałuję bo przynajmniej nie będzie mnie Arturo straszyć że nie mam podłogówki wodnej :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w firmie mam duzy piec gazowy i nagrzewanie madmuchowe - działa bardzo dobrze

tak sobie myśle , bo wiele osob pisze że przy kablach nie ma zadnej alternatywy

 

wywalam reku - bo jest g... warte (choc pewnie daloby sie nawet te układy pożenić) - mala przeróbka WM i nawiewam cieple powietrze przez WM .... wszystko tez na gaz ... i w czym problem ?? jakas alternatywa jest ... ZAWSZE JEST ... nie ma co gdybać ... jeśli będzie taka potrzeba , o ile wogole bedzie , to bedziemy sie martwic za 5,10,15,20 lat ... ciekawe czy piece i rurki i PC jeszcze będą działały :p

 

w czym

 

RM ale ja nie piszę o "jakiejś" alternatywie. Bo jakaś jest zawsze, ostatecznie możesz nawet rozpalić ognisko w salonie to też jest alternatywa. Już widzę przerabianie wentylacji na ogrzewanie, już widzę te łazienki bez wentylacji wyciągowej, bo przecież kanał bedziesz musiał przerobić na nawiewny do ogrzewania. Tylko rurki dają prawdziwą alternatywę a reszta to jak naprawianie zderzaka samochodu po stłuczce sznurkiem. Pewnie że będzie wisiał i może nawet lata ale czy to tak ma wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... już widzę te łazienki bez wentylacji wyciągowej, bo przecież kanał bedziesz musiał przerobić na nawiewny do ogrzewania. Tylko rurki dają prawdziwą alternatywę a reszta to jak naprawianie zderzaka samochodu po stłuczce sznurkiem. Pewnie że będzie wisiał i może nawet lata ale czy to tak ma wyglądać?

 

oczywiscie ze nie! wystarczy to przerobic sensownie z cos na wzor WGM nawiew w 1 centralnym miejscy wyciagi w pozostalych pomieszczeniach i dzialac bedzie jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze nie! wystarczy to przerobic sensownie z cos na wzor WGM nawiew w 1 centralnym miejscy wyciagi w pozostalych pomieszczeniach i dzialac bedzie jak nalezy

 

ja zaraz po świętach zaczynam przerabiać swoją WM na centralny nawiew z nagrzewnicą wodną po drodze a do niej mogę sobie podpiąć co dusza zapragnie ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...