Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tego co piszecie, to WM z reku do bani. A ponoć z reku 90% oszczędności. Tak jest we wszystkich folderach reklamowych producentów reku.

tyle że wszyscy podają sprawność temperaturową...;)

jak dobrze pokombinujesz z wydajnościami pomiędzy nawiewem a wywiewem to blisko 100% da się zrobić...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś dalej drąży temat?

bo ja porobiłem sobie symulacje póki co...

teraz mam stawki 1T=0,5331; 2T=0,31

z Duonu wychodzi mi 1T=0,6263; 2T=0,171

zużywam 55% w taniej taryfie, około 8500kwh w sumie, wyszło mi około 200zł/rok taniej dla pakietu taniej się nie da +......

oczywiście - jak nie mają w ofercie taniej taryfy od 13-15 to nie ma tematu....

 

spróbuj wejść na stronę DUON-u :D

Chyba nie zapłacili HOME za hosting :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za info; zerkne w dtrke

 

edit: fajny, ciekawa jest opcja podlaczenia czujnika temp. zewnetrznej

 

czy firma dobra? ekran robi chinczyk, przekaznik czy czyjnik temp nie sa szczytem technologii kosmicznej - spoko, bedzie działac - zwłaszcza, że masz 3 lata gwarancji

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturowi nie chodziło o spierniczenie a o zmianę systemu.

 

Head67 to nie tak, że zamierzam zmieniać coś za dwa lata dla kaprysu. Dziś mam piec Kospela, który mnie kosztował 3 tys brutto. Jeżeli miałbym możliwość przejścia na PCi w cenie 5-8 tys to sprzedam go na Alle... i przy minimalnym nakladzie pracy zmieniam na PCi i mam przynajmniej dwukrotnie mniejsze rachunki. Dziś to nieopłacalne bo PCi jest za droga dla mnie. Jeżeli gaz byłby w cenie jakiej napisałem, rzeczywiście do kosztów inwestycyjnych musiał bym dodać koszt pieca. Choć nikt nie broni mi go zostawić jako alternatywę.

 

A co sie stanie jak bedziesz grzał tym kospelkiem 20 lat,

nikt nie zamierza nic zmieniać ale kablarze to musowo muszą na coś przejść żeby poprawić komuś humor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez wprowadzać koszt pradu itp pierdoły..

 

na yt. jest wiecej info :)

 

Hipka bardziej miałem na myśli kable. bo termostaty mozna zmienic ;)

 

o kablach pisał CI profesor, ze jest jeden czy tam dwoch producentow drutu oporowego na swiecie (skąd on to wie? pewnie powtarza kit, ktory zaslyszal w into) - czyli tylko into, bo devi/elektra to snobizm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje czy to into to jakaś mała firemka?? chyba bałbym sie kupic kabel u nich z 20l gwarancja.... firma sie zwija i tyle z gwarancji... pewnie sie nie znam...

 

:cool::wave:

 

 

tak na marginesie to elektra w przypadku awarii w okresie gwarancji wymienia kable na nowy, tylko.... musisz go do nich dostarczyć :)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jesteśmy w przededniu Świąt Wielkiej Nocy niech serca Wam wypełni miłość i nawet hipka z kshu się utulą w uścisku przebaczenia bo tak iczas i wypada. Życzę Wam Spokojnych Świąt w gronie najbliższych, smacznej białej kiełbasy, białych jajek z białym barankiem i niech to będzie już ostatnia biała rzecz tej białej wiosny.

 

http://www.kuferdekoracji.pl/img/265060/products_large/stroik_wielkanocny_z_jajek-ozdoby_swiateczne-dekoracje_na_wielkanoc1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RM ale ja nie piszę o "jakiejś" alternatywie. Bo jakaś jest zawsze, ostatecznie możesz nawet rozpalić ognisko w salonie to też jest alternatywa. Już widzę przerabianie wentylacji na ogrzewanie, już widzę te łazienki bez wentylacji wyciągowej, bo przecież kanał bedziesz musiał przerobić na nawiewny do ogrzewania. Tylko rurki dają prawdziwą alternatywę a reszta to jak naprawianie zderzaka samochodu po stłuczce sznurkiem. Pewnie że będzie wisiał i może nawet lata ale czy to tak ma wyglądać?

 

Tak apropos kabli:

Mamy kable drugi sezon, z tym ze mieszkamy pierwsza zime, poprzednia była grzana tylko 10-15st C podczas wykonczenia. Licze koszty co miesiac w/g podlicznika, i jedyne na co bym sie zdecydowal aby zmienic to ewentualnie dostawce energii, jesli bym wyliczyl ze bedzie taniej. Jak dotychczas od wrzesnia zuzyłem 5000kWh na cele grzewcze (pierwszy sezon, brak reku, bo wciaz na niego nie zarobiłem, brak kominka, badz innego dodatkowego zródła ciepła), i jesli tak dalej pojdzie to zmieszcze sie w dopuszczalnym budżecie.

Co by sie stało gdyby padł mi kabel?

Opcja nr 1 : Kamera termowizyjna ustalic miejsce awarii, sciagnac tanie panele ktore mam i naprawic usterke. Badz grubsza sprawa, bruzdownica wyciac rowki i połozyc nowy kabel. Jesli sie by przepalił zimny koniec, czyli połaczenie zasilania z kablem oporowym, to zadbalem zeby byl na styku sciany z podłoga i moge w miare łatwo sie do niego dostac i naprawic. Sterowniki jesli cos to wymienic.

Opcja nr 2: Zawsze moge załozyc piec akumulacyjny, i nadal grzac w taniej taryfie.

 

Kable to najtansza inwestycja w ogrzewanie, w małym dobrze ocieplonym domu koszty sa do zaakceptowania, 100% bezobsługowy a to dla mnie prawie priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waflos i co z tym Duonem? Wiesz coś więcej? Dostałem od nich co nie co na maila...

 

Oferta aktualna nocna 0,20zł brutto dzienna 0,80zł brutto

 

Muszę oddać budynek do użytkowania bo inaczej będę miał taryfę budowlaną. Puki co mam prąd od Teściowej i w II taryfie grzanie po 33gr brutto/kWh.

 

Obecnie w marcu srednia dobowa to 38kWh/dobę więc w Duonie wyszło by 235zł - buforek wodny grzany w II taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucił mi wczoraj kolega Liwko (który się zawziął był, obiecał że już tu nie zajrzy a szkoda) wpis z wątku o powietrznej, gdzie kolega zrobiłz klimy PCI P-W. No co, nie warto mieć rurki w podłodze? Gdybym umiał sam przerobić taką klimę to bym to zrobił. Koszt mojego pieca Kospela a mamy domowym sposobem zrobioną PCI!

 

Witam wszystkich pompiarzy!!

 

Chciałbym przedstawic mój zrealizowany projekt pompy powietrze woda zrobionej z klimatyzatora inverterowego LG S30aw moc jednostki zewnętrznej na grzaniu 9,4 Kw przy 7 st.

 

Komplet klimatyzacji udało mi się kupic za 1200zł na allegro

 

http://obrazki.elektroda.pl/8797758500_1364228157_thumb.jpg

 

Z jednostki wewnętrznej wydłubałem elektronikę sterującą z trzema czujnikami temperatury 1 temperatura wyj za skraplaczem , 2 temp.wejścia gazu na skraplacz

3 temp.powietrza -tutaj musiałem zmienic czujnik z ntc 10kom. na 20 kom. by móc podłączy go do rury zasilania C.O .

By oszuka procesor że silnik dmuchawy wewnę trznej pracuje potrzebny był generator na ne555 o częstotliwości 200hz.

http://obrazki.elektroda.pl/8526171400_1364228960_thumb.jpg

 

Do tego projektu zakupiłem wymiennik płytowy SWEP B25THX30 koszt 1500zł

http://obrazki.elektroda.pl/1211466100_1364229226_thumb.jpg

 

Na koniec załączam filmik:

http://filmy.elektroda.net/92_1364314920.flv

 

I to wszystko

 

Za niecałe 3 tys złotych mam idealnie pracującą pompę ciepła która sama dostosowuje swoją moc do zadanych parametrów

 

23 marca miała chrzest bojowy w kaliszu o 4 nad ranem było -19 st i dzielnie pracowała temp na zasilaniu 37 st co prawda moc wejściowa 2 900w

ale dała rady w domu 21 st.

normalnie przy 0 st na zewnątrz pobiera 1,5 do 1,8 kw temp na zasilaniu 37 -39st

 

Mam domek o pow 120 m2

z czego 70 m2 w podłogówce a 50 m2 w kaloryferach.

 

na razie steruję to wszystko z orginalnego pilota lg ustawiam temp 18 st to na zasilaniu co mam 36-38 st

Ale chcę zastosowac sterownik typu" lan controler" który można skonfigurowac na potrzeby tej aplikacji i wtedy mamy odzczyt wszystkich parametrów w necie

 

Działa suuper!!

 

Pozdrawiam

 

Młynek Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak może paść kabel przy jego średnicy i przepływającym prądzie? Nie mówię o uszkodzeniu zewnętrznym bo tak można wszystko ubić.

 

Są tu tacy co chwalą sobie akumulacyjne ale to nie alternatywa dla prądu. Tylko czy przy najniższych kosztach inwestycji i niewielkim zapotrzebowaniu na ogrzewanie warto szukać?

 

A ja nie szukam alternatyw w postaci akumulacyjnych tylko jest to ewentualna naprawa ewentualnej awarii kabla w posadzce, ja nie mam ochoty zmieniac sposobu ogrzewania, moje wypociny sa jedynie przemysleniami na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...