Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moja strefa nocna Strefa nocna

 

10 godzin w ciągu doby, w tym:

 

8 kolejnych godzin *spośród 9 godzin nocnej doliny obciążenia systemu elektroenergetycznego trwającego od godziny 22:00 do godziny 7:00,

2 kolejne godziny spośród 4 godzin pomiędzy godziną 13:00 a godziną 17:00.

 

Godziny zegarowe trwania strefy czasowej określa ENEA Operator Sp. z o.o.

Strefa dzienna

 

14 godzin w ciągu doby. Godziny zegarowe trwania strefy czasowej określa ENEA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php

 

Kalkulator pokazuje przy rozłożeniu 80% tania 20% droga - 500 zł oszczędności na rok w Duonie względem Enea. Lipa jakaś. Za 500 zł na rok nie będę się woził z jakimś nie wiadomo jakim dostawcą energii. Do tego taki układ 80/20 mam tylko w najgorszym sezonie grzewczym a w okresach przejściowych plus lato wychodzi zupełnie inaczej i oszczędności topnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak ktoś od samego początku komplikuje cennik, coś zaciemnia, nie wyjaśnia to znaczy, że to bełkot marketingowy nie wart uwagi.

 

Nie ma zadnego belkotu, wejdz na ten adres:

http://www.duon.pl/new/files/3713/5910/6302/cennik_g.png

 

na szybko oszczednosci wyliczysz w ten sposob, ze od ceny brutto kWh w taniej od enea odejmij 7,5 gr i wymnoz razy zuzycie roczne (lub inny okres, prognoza...), analogicznie do kazdej kWh drogiej dodaj 5 gr... ceny przesylowe i godziny taryf zostaja takie same.

 

w praktyce od calkowitego zuzycia w cenach brutto masz jakies -10-15%.... na ulicy nie lezy, al ty nic nie musisz rzezbic, tylko podpisujesz umowe.

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurt - znajdz mi gdzie podają godziny taniej taryfy - w umowie....

u mnie oszczędność jest 5% wyliczona...

 

Ustawa to reguluje, sprzedawca jest uzalezniony od wlasciciela infrastruktury z ktorej korzysta klient koncowy. Czyli schemat godzinowy pozostaje ten sam. Ale trzeba sie upewnic.

 

A ta oferta jest dla akumulujacych w taniej taryfie, pisalem na samym wstepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurt, musisz doliczyć jeszcze opłaty przesyłowe, których w tym cenniku nie ma! Jak ktoś tego nie umieszcza to jest dla mnie oszustem a to jest od 50 do chyba 100 zł za miesiąc. Do tego ta cena jest jakaś promocyjna a umowę musisz podpisać bodajże na dwa lata a jak zrezygnujesz to jakieś kary płacisz. Co z tego, że z cennika jest taniej. Istotna jest kompleksowa umowa a nie cennik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zmiany dostawców lepiej poczekać do chwili pojawienia się umów kompleksowych dla gospodarstw domowych.

Będzie duża konkurencja i bardzo duży ruch w branży.

Ceny spadną, dlatego Duon gwarantuje ''najtańszy'' prąd aż do 2015r.

 

 

Bardzo możliwe bo dlaczego mieli by wiązać się na dwa lata skoro jak piszą prąd ma podrożeć o 40%? Debile? Nie. Raczej spryciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w kompleksowej umowie sprzedaży energi elektrycznej wszystko będzie przejrzyste. Operatorzy energii będą załatwiać między sobą sprawy przesyłu . Całkowity koszt energii elektrycznej w godzinach nocnych nie powinien być wyższy niż 0,20gr/kwh, ponieważ jest to tzw. energia ''odpadowa''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam mi się obiło, że w pewnych godzinach w cywilizowanych krajach to nawet płacą jak używasz tej energii, żeby jakiś kar nie płacić podobno lepiej oddać za darmo a nawet dopłacić za zużywanie. Już nie wspomnę o płaceniu za energię z baterii fotowoltaicznych czy przydomowych elektrowni wiatrowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W pracy rowniez macie 23*C?

W pracy raczej nie chodzę w krótkim rękawku ani w... ;)

pewnie...

Vattenfall, zanim go Tauron przejął, zaoferował gwarancje ceny na 3 lata - oczywiście za dopłatą dodatkową....a ceny minimalnie spadły....

Ja podpisałem umowę na 3 lata z gwarancją ceny i uważam to za bardzo dobre posunięcie :)

Czemu ? Za rok czy dwa odkopię ten post ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dom 8-9cio litrowy?

Pierwszy sezon, takie wyniki?

 

Mieszkam od października. Temperatury u nas minimum 23 stopnie mierzone na termometrach cyfrowych i analogowych coby błąd pomiaru pominąć. W łazienkach 24-25. Jakieś tam uszczerbki w ociepleniu są jeszcze. Na razie mam za sobą 7 tys kWh od początku października. Chciałbym aby w przyszłym roku wyszło maks tyle za cały sezon. Niestety nie pokrywa się to z OZC, które liczyłem sam i miało być 5800 kWh chyba w roku.

 

Tak sobie myślę o tej temperaturze. Jak przypominam sobie poprzedni dom to przy 21-22 stopnie było mi ciepło. Teraz musi być min 23. Zastanawia mnie jedno. Tam też miałem podłogówkę, gorsze okna, ale ściany z porothermu. Tak sobie myślę, czy to nie to jest przyczyną. Silikat ma temperaturę niższą niż powietrze. Kiedyś przykładałem termometr do ściany i wychodziło nie pamiętam dokładnie ale chyba coś ok 20 stopni. Takie ściany promieniują ciepłem/zimnem i może to jest przyczyna? Porotherm był "ciepły", do tego betonowy strop a nad nim pokoje z grzejnikami ... hmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam mi się obiło, że w pewnych godzinach w cywilizowanych krajach to nawet płacą jak używasz tej energii, żeby jakiś kar nie płacić podobno lepiej oddać za darmo a nawet dopłacić za zużywanie. Już nie wspomnę o płaceniu za energię z baterii fotowoltaicznych czy przydomowych elektrowni wiatrowych.

Było w Faktach albo w Wiadomościach. Zamiast płacić kary za wyłączanie wiatraków puszczają prąd z dopłatami dla gospodarstw domowych. Ale to tylko w krajach dla ludzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam od października. Temperatury u nas minimum 23 stopnie mierzone na termometrach cyfrowych i analogowych coby błąd pomiaru pominąć. W łazienkach 24-25. Jakieś tam uszczerbki w ociepleniu są jeszcze. Na razie mam za sobą 7 tys kWh od początku października. Chciałbym aby w przyszłym roku wyszło maks tyle za cały sezon. Niestety nie pokrywa się to z OZC, które liczyłem sam i miało być 5800 kWh chyba w roku.

 

Tak sobie myślę o tej temperaturze. Jak przypominam sobie poprzedni dom to przy 21-22 stopnie było mi ciepło. Teraz musi być min 23. Zastanawia mnie jedno. Tam też miałem podłogówkę, gorsze okna, ale ściany z porothermu. Tak sobie myślę, czy to nie to jest przyczyną. Silikat ma temperaturę niższą niż powietrze. Kiedyś przykładałem termometr do ściany i wychodziło nie pamiętam dokładnie ale chyba coś ok 20 stopni. Takie ściany promieniują ciepłem/zimnem i może to jest przyczyna? Porotherm był "ciepły", do tego betonowy strop a nad nim pokoje z grzejnikami ... hmmmm

jeżeli masz w domu ponad 23* a ściany ok.20* to zawsze będziesz miał uczucie chłodu...

a tak swoja drogą jakoś mi to kompletnie nie pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę o tej temperaturze. Jak przypominam sobie poprzedni dom to przy 21-22 stopnie było mi ciepło. Teraz musi być min 23. Zastanawia mnie jedno. Tam też miałem podłogówkę, gorsze okna, ale ściany z porothermu. Tak sobie myślę, czy to nie to jest przyczyną. Silikat ma temperaturę niższą niż powietrze. Kiedyś przykładałem termometr do ściany i wychodziło nie pamiętam dokładnie ale chyba coś ok 20 stopni. Takie ściany promieniują ciepłem/zimnem i może to jest przyczyna? Porotherm był "ciepły", do tego betonowy strop a nad nim pokoje z grzejnikami ... hmmmm

 

Czyżby silikaty miały negatywny wpływ na "odczucie" i "trzymanie"ciepła?

R&K także ma dom z silikatów?

To pierwszy sezon. Może kolejny będzie lepszy (według relacji innych)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę o tej temperaturze. Jak przypominam sobie poprzedni dom to przy 21-22 stopnie było mi ciepło. Teraz musi być min 23. Zastanawia mnie jedno. Tam też miałem podłogówkę, gorsze okna, ale ściany z porothermu. Tak sobie myślę, czy to nie to jest przyczyną. Silikat ma temperaturę niższą niż powietrze. Kiedyś przykładałem termometr do ściany i wychodziło nie pamiętam dokładnie ale chyba coś ok 20 stopni. Takie ściany promieniują ciepłem/zimnem i może to jest przyczyna? Porotherm był "ciepły", do tego betonowy strop a nad nim pokoje z grzejnikami ... hmmmm

 

siostra ma porotherm.

przy 21stC w pokoju ściany mają 19,8stC przy 15cm styro.

co znaczy, że silka jest zimna? moim zdaniem nie powinna byc chłodniejsza - chyba, ze dawkujesz ciepło sinusoidą - czyli w dorgiej jest 19stC a a taniej 25stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siostra ma porotherm.

przy 21stC w pokoju ściany mają 19,8stC przy 15cm styro.

co znaczy, że silka jest zimna? moim zdaniem nie powinna byc chłodniejsza - chyba, ze dawkujesz ciepło sinusoidą - czyli w dorgiej jest 19stC a a taniej 25stC

 

Silikat jest lepszym przewodnikiem ciepła tz zimna :(

Może wypowiedzą się inni z domami silikatowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...