Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wilgotność mimo non stop chodzącej wentylacji 55% ale mierzone takim higrometrem przy termometrze. Nie wiem na ile on jest dokładny. Wskazania mu się zmieniają bo na strychu nieogrzewanym pokazywał ponad 90% wiec coś tam mierzy. Dziwi mnie ta duża wilgoć bo często słyszę, że WM przesusza dom a u mnie ponad normę ;-) Może to być to ...

 

Druga sprawa to subiektywne odczucie. Przypomniałem sobie, że w poprzednim domu byłem w stanie wyczuć czy podłoga jest właśnie grzana czy nie. Miałem ogrzewanie gazowe i chodziło non stop. Ale wrażenie miałem, że czasem jak dla eksperymentów je wyłączałem albo coś tam się zadziało, że nie działało to miałem wrażenie, że jakby chłodniej. Tłumaczyłem to sobie, że ma to związek z promieniowaniem. Nie wiem ile w tym logiki i prawdy ale może niektórzy z nas bardziej odczuwają ciepło konwekcyjne a inni promieniowanie? Ja zimą jak świeci słońce mogę chodzić w krótkim rękawku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72, twoje proroctwa są tak samo pewne jak długoterminowa prognoza pogody (z pewnością rok temu założyłeś że w tym roku nie będzie podwyżki cen en. el. i spadek ceny gazu)

Bitter, 55% w pierwszym sezonie grzewczym to i tak nie dużo, za rok będziesz ze łzami w oczach wspominał tą wilgotność, poza tym jak w końcu wygrzejesz przegrody to i odczuwalna temp może się zmienić, Arturo jeszcze nie mieszka ale już wie co będzie jak zamieszka więc jego nie ma co uświadamiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyłem to sobie, że ma to związek z promieniowaniem. Nie wiem ile w tym logiki i prawdy ale może niektórzy z nas bardziej odczuwają ciepło konwekcyjne a inni promieniowanie? Ja zimą jak świeci słońce mogę chodzić w krótkim rękawku ;-)

 

u mnie ziemniaki w pomieszczeniu przeznaczonym na kotłownie tez odczuwaja przez konwekcję :) zaczynają wystawiać noski :)

 

to na pewno to. 1 sezon grzewczy też miałem dużo wyższą wilgotnośc...

 

moze i tak ale chyba przez cała zimę coś zagrzał ten dom? no nie mówcie, że bitter murował z mokrej silki i zapodał na to tynki gipsowe;

 

było trochę mrozów i skoro wentylował wtedy, to powietrze było bardzo suche i w marcu wilgoci technologicznej już być nie powinno;

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką dostałem odpowiedź na moje wątpliwości:

"Godziny obowiązywania stref zależą od operatora sieci dystrybucyjnej (OSD), my musimy się tylko do nich dostosowywać. Deklaracja zakupu ilości energii to sprawa umowna, nie ponosi Pan żadnych konsekwencji za mniejsze lub większe zużycie. To jest informacja tylko dla nas, żebyśmy wiedzieli ile energii mamy zakupywać. Nasza spółka przez pół roku fakturuje klienta na podstawie prognoz, po czym następuje rzeczywiste rozliczenie na podstawie danych pozyskanych z platformy na serwerze operatora. Prognozy są wystawiane na podstawie zadeklarowanego przez klienta wolumenu i załączonej faktury od poprzedniego sprzedawcy/dystrybutora"

 

a kiedy mają być te umowy kompleksowe?

 

Ryzyko podpisania umowy z Duonem jest znikome.... w umowie masz zapis, iz w przypadku sytuacji, gdy cena za kWh u wlasciciela infrastruktury z której korzystasz spadnie ponizej zagwarantowanej do konca 2015 roku stawki Duon-a, to na twoj wniosek obnizaja ci ta stawke do tego samego poziomu.... Ja dodam od siebie, ze cena spot kWh jest duzo nizsza niz to co masz w taryfach zatwierdzanych przez URE... jestes dojony.

 

Reasumujac, nie widze ryzyka z Duonem, wcisneli sie w luke, ktora powstala po uwolnieniu cen energii na rynku hurtowym i odseparowaniu infrastruktury od sprzedazy. To sytuacja analogiczna do casusa PLAY na rynku telekomow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w kompleksowej umowie sprzedaży energi elektrycznej wszystko będzie przejrzyste. Operatorzy energii będą załatwiać między sobą sprawy przesyłu . Całkowity koszt energii elektrycznej w godzinach nocnych nie powinien być wyższy niż 0,20gr/kwh, ponieważ jest to tzw. energia ''odpadowa''

 

Ten poziom cen juz masz dzisiaj Duon + Enea = 0,135 + 0,08 brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy raczej nie chodzę w krótkim rękawku ani w... ;)

 

Ja podpisałem umowę na 3 lata z gwarancją ceny i uważam to za bardzo dobre posunięcie :)

Czemu ? Za rok czy dwa odkopię ten post ;)

 

Popieram, producenci sa zmuszeni do poteznych inwestycji (OZE + redukcja CO2 + nacisk na inwestycje w lupki) i beda doic, z drugiej strony musza oferowac na wolnym rynku nadwyzki (noc) i tam bedzie tanio.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurt, musisz doliczyć jeszcze opłaty przesyłowe, których w tym cenniku nie ma! Jak ktoś tego nie umieszcza to jest dla mnie oszustem a to jest od 50 do chyba 100 zł za miesiąc. Do tego ta cena jest jakaś promocyjna a umowę musisz podpisać bodajże na dwa lata a jak zrezygnujesz to jakieś kary płacisz. Co z tego, że z cennika jest taniej. Istotna jest kompleksowa umowa a nie cennik.

 

 

Przespij sie z tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może silikat stoi na betonie i stąd uczucie zimna

u bittera jest bardziej wyczuwalna róznica niż w 100litrowcu

 

U Bittera jest "systemowa" ucieczka ciepla.... obawiam sie, ze silikaty na sciany zewnetrzne to powazny blad w sztuce.... w tym miejscu akumulacja jest niepozadana, bo caly czas masz transmisje na zewnatrz (duza delta T), silikaty tylko na dzialowki (ja tak mam), a na zewnatrz BK o jak najmniejszej pojemnosci cieplnej.

 

Bitter ja ci pisalem w zeszlym roku, ze przekombinowales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt - ostatnie pytanie - czyli jak teraz mam 1T=0,3927 (sama energia) a w Duonie jest cena 1T=0,4859

(sama energia, obie brutto) to mogę się od razu domagać obniżenia do mojej niższej? :D

 

cytuje:

W przypadku gdy w okresie do 31.12.2015 roku ceny energii (zł/kWh), o których mowa w zawartej z DUON umowie sprzedaży energii elektrycznej w ramach oferty promocyjnej będą wyższe we wszystkich strefach od tych oferowanych przez dotychczasowego sprzedawcę energii klienta w standardowym cenniku bądź taryfie dotychczasowego sprzedawcy, DUON, na wniosek klienta, obniży swoje ceny energii (zł/kWh) do poziomu oferowanego przez dotychczasowego sprzedawcę. Obniżone ceny energii elektrycznej rozpoczną obowiązywanie od początku okresu rozliczeniowego następującego po okresie, w którym Odbiorca złożył wniosek, o którym mowa w zdaniu poprzednim.

 

 

To jest biznes oparty o taryfe nocna...

 

ps. ten zapis nie jest w umowie jak pisalem, tylko w regulaminie, czyli latwo bedzie mozna sie wycofac, ale poki co jest.

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Bittera jest "systemowa" ucieczka ciepla.... obawiam sie, ze silikaty na sciany zewnetrzne to powazny blad w sztuce.... w tym miejscu akumulacja jest niepozadana, bo caly czas masz transmisje na zewnatrz (duza delta T), silikaty tylko na dzialowki (ja tak mam), a na zewnatrz BK o jak najmniejszej pojemnosci cieplnej.

 

Bitter ja ci pisalem w zeszlym roku, ze przekombinowales.

 

to ja dopytam czemu tak sadzisz?

wlasnie czekam na kredyt żeby ruszać z budową i planuję właśnie silikaty 25cm na płycie i 20 cm styropianu? silikat owszem trudno się nagrzewa ale chyba akumulację ma lepszą niż poroterm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajesz bardzo mało na CWU więc tym bardziej chcesz kupić browar, żeby napić się piwa. W ciągu 10 lat w przybliżeniu wydasz na CWU 4 tys zł. PCi do CWU kupisz za 7 tys. Przez te 10 lat zaoszczędzisz na wodzie minimum połowę, może 2/3 energii czyli 2-3 tys zł. Czyli wydasz na prąd do CWU powiedzmy w wersji optymistycznej 1 tys plus na pompę 7 tys czyli razem 8 tys. Po tym czasie pompa się zepsuje i kupisz nową gdzie tu sens wydawania 8 tys na 10 lat zamiast 4???? Po to, żeby się pochwalić że mam PCI? Dopiero jak Twoje zużycie wody wzrośnie dwukrotnie zakup PCI da Ci ten sam koszt w ciągu 10 lat.

 

Widzę, ze kolega nie doczytał albo czytał bardzo pobieżnie.

cyt - (głupio tak sam siebie cytować) "

..... ostatnio mi w dzieciach obrodziło :) i pojawiły się bliźniaki. (razem już trójka) .... Ni w ząb nie wiem jak liczyć co to moje towarzystwo mi zużyje wody w przyszłości. Mam podstawy domniemać że wody będzie szło dlatego wolę od razu zapodać coś konkretnego aby później nie robić w domu rewolucji. Dlatego też mimo braku żywej gotówki swoje rozważania skierowałem na PC.........

"

PC mi do chwalenia nie potrzebne. Początkowo miałem kupić bojler na prąd i z głowy ale to był plan przed bliźniakami - jak pójdą po mamie to wody będzie potrzebne dużooooooo. Skoro tak to chyba tylko PC do CWU się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana z bloczków silikatowych jest dobrym akumulatorem i przewodnikiem ciepła, co przekłada się na skuteczniejsze odbieranie ciepła ze środowiska o wyższej temperaturze(36,6*C)poprzez promieniowanie, a tym samym zmniejszenie odczuwalnego komfortu cieplnego!!!

 

silikatowa czarna dziura, która wysysa Twoje 36,6stC :-)

 

może HeniU podrzuci jakąś myśl, co jest źrodlem takiej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co to znaczy "odbieranie ciepła przez promieniowanie"? Jak coś promieniuje to promieniuje i już. Bez względu na to czy to promieniowanie jakieś inne ciało przyjmie czy też nie. Jakby nie przyjmowało to ten co ma 36,6stC by się zagotował?:)

 

Cegła pełna, silikat, beton lity itp. mają dużą gęstość, potrafią pochłonąć dużo energii (i oddać jak potrzeba), nie są izolatorami więc lepiej na nich się nie kłaść ani nie opierać:)

Ściana o temperaturze 20stC nigdy nie ogrzeje żywego człowieka! w zależności od rodzaju materiału może mniej lub bardziej chłodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...