Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dziwna sprawa u bitera z silikatami może ma wpływ nie odcięcie fundamentów od pierwszej warstwy kurna znowu metlik BK czy silikat

 

Trzeba by przeliczyć, czy ten mój (nie tylko mój) tani zabieg z perlitem wnosi jakieś oszczędności.

Działówki na parterze także stoją na tej mieszance.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jakiej pojemności boiler zastosować w domu grzanym w drugiej strefie. Rodzina 3 osobowa, wanna czasami, prysznic raczej jako główne źródło mycia:) Ja myślałem o 150 l ale moja Kochana Żonka upiera się przy 200l. Co Wy o tym myślicie? Nie chciałbym słyszeć coś w stylu " a nie mówiłam" .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jakiej pojemności boiler zastosować w domu grzanym w drugiej strefie. Rodzina 3 osobowa, wanna czasami, prysznic raczej jako główne źródło mycia:) Ja myślałem o 150 l ale moja Kochana Żonka upiera się przy 200l. Co Wy o tym myślicie? Nie chciałbym słyszeć coś w stylu " a nie mówiłam" .

Ja mam 120L, starcza na kapiel dziecka w wannie + 2x prysznic, grzany do 62*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hipka dlaczego Twoje posty z automatu sa zgłaszane do moderacji??

 

Bo mam już 16 ostrzeżeń od admina (pozdrawiam) a powyżej 15 wyskakuje to z automatu i przed ukazaniem się mojego postu publicznie przechodzi wpierw przez jego ręce

 

ponieważ z góry można założyć, że nic sensownego nie napisze...

 

trzeba czytać pomiędzy wierszami; jak chłop krowie na rowie to nie ze mną :p

 

p.s. przejrzałam na szybko i u Ciebie tez nie za bogato w treść :)

 

tyle tytułem wyjasnień a teraz oddaję głos do studia w Warszawie

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z większym zużyciem na c.o nic nie robisz a mniejsze zużycie na cwu chcesz jeszcze ograniczyć pompą ciepła ?

Gdzie sens logiczny i ekonomiczny ?

Jaki będzie koszt kabli+koszt pompy ciepła do cwu ? Jak to się ma do ceny jednej pompy ciepła do c.o+cwu ?

Przykład:

http://tablica.pl/oferta/wiosenna-promocja-pompa-ciepla-daikin-altherma-o-mocy-5-75-kw-ID2hju1.html#3d8f5c095a;r:;s:

No ale do kabli jej nie podłączysz ;)

proszę czytaj ze zrozumieniem nie będę 10 razy tłumaczył czemu się zastanawiam nad PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw policz straty a potem szukaj czegoś, co wytrzyma masę nacisk tego co na tym spocznie, może szkło piankowe, może isomur, może keramzyt itp.

 

ale o co chodzi? przecież to liczy konstruktor?

u mnie przy płycie fundamentowej 20cm pod spodem jest obliczony eps200 i do tego pod spodem zagęszczony piasek.. czemu ma nie wytrzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o co chodzi? przecież to liczy konstruktor?

u mnie przy płycie fundamentowej 20cm pod spodem jest obliczony eps200 i do tego pod spodem zagęszczony piasek.. czemu ma nie wytrzymać?

 

konstruktor nie slyszal o zadnej z tych rzeczy, ktore wymienil Ci profesor.

slyszal o nich np. HeniO, ale on nie jest konstruktorem i tak w koło, Macieju, tzn, Artstażu…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego powierzchnia całej płyty a co innego pionowych ścian. Co innego jak to wg. konstruktora a co innego wg. "dobrej rady".

Chodzi o to, że są tacy co w ostatniej chwili, podczas budowy, której kierbud nawet nie widział, wprowadzają "udoskonalenia" i zamieniają 15-18cm silikatu na gazobeton na którym później stoi półtora kondygnacji. Niby ma być cieplej a w efekcie gazobeton pęka i trzeba to szybko przykrywać styro a chałupę sprzedawać. Jak znajdę zdjęcia ścian gościa, który zamienił całe ściany z jakiejś ceramiki na tej samej grubości gazobeton to wkleję żebyś zobaczył efekt

 

chętnie zobaczę, a co do meritum to ja mam w projekcie silikaty 25cm, łącznie ze ścianą przez środek domu, zbrojone pod tymi ścianami zbrojeniem z drutów 16mm po obwodzie i przez środek (pod ścianami nośnymi), do tego siatka z prętów 12mm gorą i dołem po całości.. na tych ścianach tez lane i zbrojone. strop betonowy i poddasze nieużytkowe.. nie wymieniam nic w projekcie bo nie po to robiłem indywidualny żeby go zmieniać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...