Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zalozenia:

 

Zapotrzebowanie na ogrzewanie budynku szacuje w najgorszym wypadku 5000kWh na sezon, w nocnej taryfie.

 

Budynek z urzytkowym poddaszem ok 90m2, podpiwniczony zwarta bryla bez balkonow , taras i schody wejsciowe odciete od budynku, na zewnatrz 20cm styropianu k-0,032, w skosach i nad poddaszem, 30cm tego samego styro wklejonego na piankew dwoch warstwach, okna Veka alphaline z szybami K-0,5,rolety zewnetrzne, rekuperacja.

 

Ogrzewanie - kable grzejne Devi w wylewce akumulacyjnej 9cm na obydwóch poziomach, grzanie tylko nocna taryfa, 7 obiegow grzewczych sterowanych osobno łącznie ok 9kW mocy grzewczej.

 

I sie okaze co to za wynalazek ten moj Kurnik :)

 

Planuje rozprowadzenie goracego powietrza ale to jeszcze nie postanowione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, czyli grzać będziesz prądem ?

 

Poprosimy o założenia i to migiem. :)

 

pzdr

 

PS. od 30.11 do 07.12. (jaka była i jest pogoda, wszyscy wiedzą......) zużyłem 396 kWh taniego prądu i 23 kWh drogiego, na wszystko.

Szacuję, że na ogrzewanie poszło 326 kWh = 91 zł. Przez te dni codziennie palę w kominku ok. 4 godzin, ale jak już wcześniej pisałem idzie trochę brykietu i wiaderko resztek po budowie (zakupiłem drewno liściaste, ale jest oczywiście mokre i zamiast się palić, jedynie syczy w kominku). Średnio idzie w grudniu 46 kWh/dzień na ogrzewanie.

 

Podaj na m2 żeby było jaśniej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy waszym zdaniem ogrzewanie elektrycznością ma rację bytu ( finansowo ) w budynku o powierzchni użytkowej 270 m2 ( z garażem i pomieszczeniem nad nim 330m2 ).

Dom z założenia będzie dobrze zaizolowany. I jak w waszej opinii ma się do tego gaz z własnej butli oraz olej.

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dlugo myslalem, nad nosnikiem energi cieplnej do domu, pod kątem rozwoju w przyszlosci.

Doszedlem do wniosku ze prad (czysty) badz we wspolpracy z PCI, ma szanse powodzenia gdy sie rozwina, potanieja urzadzenia do produkcji energii elektrycznej takich jak panele fotowoltaniczne, silownie wiatrowe, ogniwa wodorowe, badz jeszcze jakies nieznane nam wynalazki, i bedziemy mogli sami prad produkowac.... wtedy bedzie tanio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako tako się znam z własnego doświadczenia;)

Cieszy natomiast to że następny dom nie będzie zatruwał życia sąsiadom i że uda się odwieść(mam nadzieję) od gazu z butli i oleju (o zgrozo)

Pzdr

 

Tam gdzie powstaje dom, nie będzie sąsiadów...:) więc nie będzie kogo truć.....

Ceny które mi Pan wysłał są rozumiem za samą pompę ciepła bez odwiertów, orientuje się Pan w przybliżonych kosztach całej kotłowni?

I jak, z Pana doświadczenia, sprawuje się pc ? Jest Pan zadowolony? Jak duży ma Pan dom? I czy pc poradzi sobie w duże mrozy z domem nazwijmy to średnim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos z Was stosowal kable grzejne w wylewce to jakich firm produkt to jest?

 

Ja mam kable firmy DEVI typu DTIP-18, regulatory mam Devireg 550. Co do regulatora, to jak na razie wszystko chodzi tylko na czujniku podłogowym z nastawą 4,5 co wg opisu firmy Devi znaczy że temp posadzki na dole jest 18,5 stopnia, a w domu jest srednio 21,5-22 stopnie. Też tak macie że temperatura posadzki jest taka niska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 5 jest ustawione w łazience bo musi byc bardzo cieplo bo juniora tam kapiemy. jak były wileki mrozy to w sypialni i salonie była nastawa 4,8.

U mnie ponieważ nadal mam prąd budowlany, ogrzewanie jest ustawione non stop na zadaną nastawę więc włącza się kiedy potrzeba. i średnio pracuje 2-2,5h na dobę (wyliczam to ze wskazan liczników podzielonych przez moc znamionową, mam trzy podliczniki 1-fazowe). Zastanawiam się jak to się zmieni jak będę miał w końcu dwie taryfy i będę programował regulatory na tanią taryfę. Ja mam plan że poprostu 22-6 i 13-15 będzie sobie pracowało a kiedy dany kabel w tym przedziale się załączy to już "jego sprawa", taki mam plan, mam nadzieję że do świąt już to załatwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

As you wish, my master :)

 

Dane po 8 dniach od 30.11 do 08.12 włącznie - liczę 8 dób.

Tania taryfa 431, droga 27 kWh. Z tych 431 odejmuję ok. 80 kWh na cele inne niż grzewcze - trochę więcej niż dotychczas, bo od 8 dni stoi PC, więc idzie trochę więcej taniego prądu na CWU, czyli ogrzewanie to: 351 kWh x0,28 zł. = 98 zł.

 

Ogrzewam 140 m.kw., temp. w większości pomieszczeń 21 st. C, czasami spada do 20, a przy największych mrozach do 19 st., ale tylko w salonie, gdzie podnoszę temp. paleniem w kominku.

Dziennie idzie zatem: ok. 44 kWh na 140 m.kw.

W dni z temp. ok. -2, + 1 st. C idzie od 25 do 31 kWh dziennie, przy -14 i zamieci z niebywale silnym wiatrem, odczuwalna temp. to gdzieś ok. -25, -28 st. C, szło ok. 52 kWh dziennie. Tylko taniej taryfy.

 

pzdr

 

Dane od 22.11.2010 - 12.12.2010 - 20 dni.

Ogrzewamy w taniej taryfie. Zużycie wyniosło 1181 kWh, czyli koszt wyniósł 280 PLN.

 

Ogrzewamy 160 m.kw. za pomocą systemu legalett, temp. około 21 stopni. Przy dużych mrozach spada do 18 stopni nawet. Nie mamy kominka.

Średnie zużycie dzienne wychodzi w takim razie około 59 kWh.

Edytowane przez avatar25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane od 22.11.2010 - 12.12.2010 - 20 dni.

Ogrzewamy w taniej taryfie. Zużycie wyniosło 1181 kWh, czyli koszt wyniósł 280 PLN.

 

Ogrzewamy 160 m.kw. za pomocą systemu legalett, temp. około 21 stopni. Przy dużych mrozach spada do 18 stopni nawet. Nie mamy kominka.

Średnie zużycie dzienne wychodzi w takim razie około 59 kWh.

 

Uważam, że te dane są pozytywne, z tego co pamiętam masz dość dużą kubaturę do ogrzania. Ja się dogrzewam kominkiem, stąd nieco lepszy wynik.

 

pzdr

 

PS. U mnie na razie danych o zużyciu nie będzie, ch... bombki strzelił, choinki nie będzie, czyli klapka do licznika zamarzła i nie mogę jej otworzyć.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...