Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

silikaty to najlepszy towar

tylko musisz być pewien że odetniesz ten styk skutecznie-z doświadczenia uważam że warto.

ja mam wenętrzne z silikatu a zewn to maxy 24cm

silka to najszlachetniejszy towar - żaden wynalazek

a kierownik - co to za problem dopilnować ocieplen-ano własnie asekurowanie własnej dupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

modena - silikaty jaknajbardziej sa OK; waflos - całkiem fajny wynik , MasterCheat i inni - dot. CWU mam 140l obecnie 2+2 (6 lat i 8 m-cy) przy prysznicu i kapieli w małej wanience dziecka bez 2 zdan wystrarcza, gorzej jest kąpieli dorosłych w wannie - gdybym takie ustrojstwo miał jako główne to pewnie zasobnik byłby większy i może inny sposób grzania; bitter - mam zawór termostatyczny do mieszania CWU i jest OK , CWU tylko raz mi brakło w ciągu dnia tuż przed świętami w grudniu gdzie była rodzina + dużo mycia naczyń (takich z pieczenia etc - nienadających się do zmywarki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waflos ty chyba sobie jaja robisz ze skromnością wynik doskonały

u mnie teraz przy temperaturze 22-23 wdomu[od tygodnia bez kominka ] 7kwh p.p.woda na dobę/

samo co.

 

Dzieki!!! - czyli nie nie jest zły mój wynik/// (tak myslałem) W końcu na przkór prawie wszystkim kładłem styro grafit na scianę 25cm, fundament 20 i wełnę min. 45cm na strop by było tanio grzac prądem....hehe

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz prawo się cieszyć

ale ztymi grubościami to nie przesada?

mi to prawie wszyscy mówią że powyżej 15cm się nie opłaca

 

Malux polikcz ile musisz dopłacić tylko do grubości styropianu (mina sąsiadów bezcenna) zarobotę, klej i siatke zapłacisz tyle samo....

Parę lat temu też zamawiałem styro 15cm i wszyscy sie pukali w czoło - dzisiaj to standandard...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po prysznicu moze pokazac 25/30 a nadl bedzie leciec goraca, tak jak pisze Jasiek, czujnik na dole a woda leci z gory.

Bitter, jesli twoj zawor jest tylko trojdrozny a nie termostatyczny, to jasne ze miesza tylko wzgledem ustawionej proporcji, ktora wyglada na to jest proporcja dla wysokiej temp wody w bojlerze. Wiec oszczednosc jaka zaplanowales z tego rozwiazania tracisz w dogrzewaniu w 1 taryfie

 

No właśnie cholera nie wiem jaki on jest. Mam wrażenie, że woda cieplejsza na początku rano a potem już nie taka gorąca. Muszę termometrem pomierzyć. A może on jest termostatyczny ale nie daje rady jak już woda za zimna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Te silikaty to w końcu dobre są czy nie?:???:

 

Jak kiedyś chciałam budować z porothermu to się wszędzie naczytałam ze najlepsze są silikaty, jak już się przekonałam do silikatów( trochę to trwało) i zaliczkowałam , to się pojawiają opinie że może jednak ten porotherm jest lepszy.:mad::eek:

Normalnie można zwariować :yes:

Mam zamiar odciąć silikaty od fundamentu porothermem z perlitem.

 

( a kierownik budowy z doświadczeniem ostrzegał że te silikaty to "zimne są":yes: )

 

Ja drugi raz bym się zastanowił nad BK. Silikaty mają jeszcze jedną wadę - niosą dźwięki. Tzn za ścianą nic nie słychać ale w pomieszczeniach otwartych działają jak lustro wody w jeziorze. Staniesz na drugim końcu i słyszysz o czym rozmawiają na przeciwległym. Jak do tego dołożysz gres na podłodze i ascetyczne umeblowanie plus brak dywanów i podcięcia w drzwiach na wentylację to niesie. Ja zrobiłem błąd, że posłuchałem żony i nie zamontowałe drzwi pomiędzy częścią dzienną a sypialnianą. Teraz jak idę rano kawę zrobić to podkładam koc pod wycięcie w drzwiach, żeby niemowlaka nie obudzić stuknięciem łyżeczki o blat. Plusem niewątpliwie jest wytrzymałość i akumulacja ale nie wiem na ile te ściany pomagają i na ile wystarczył by sam beton w podłodze do II taryfy - pewnie by nie wystarczył więc nie miałem opcji. Co do odcięcia od fundamentów .. tak dziś bym się zastanowił ale isomury wychodziły mi 5 tys. To cholernie drogo było. Bo policzcie Isomury 5 tys, piec kospela 3 tys, bojler 700 zł ... dokładam parę tysięcy i mam PCI powietrzną czyli tańsze ogrzewanie i tańsze CWU. Choć jak PCI się spieprzy po 10 latach to isomury lepsze ... ach te dylematy

 

Malux polikcz ile musisz dopłacić tylko do grubości styropianu (mina sąsiadów bezcenna) zarobotę, klej i siatke zapłacisz tyle samo....

Parę lat temu też zamawiałem styro 15cm i wszyscy sie pukali w czoło - dzisiaj to standandard...

W moim dzienniku jest wykres który pozwoliłem sobie umieścić raz jeszcze tutaj. Widać dlaczego ocieplenie powyżej pewnej granicy nie ma sensu. Wykres jest stworzony konkretnie dla mojego domu.

 

http://img256.imageshack.us/img256/6404/e03670625af24962bde88eb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drugi raz bym się zastanowił nad BK. Silikaty mają jeszcze jedną wadę - niosą dźwięki. Tzn za ścianą nic nie słychać ale w pomieszczeniach otwartych działają jak lustro wody w jeziorze. Staniesz na drugim końcu i słyszysz o czym rozmawiają na przeciwległym. Jak do tego dołożysz gres na podłodze i ascetyczne umeblowanie plus brak dywanów i podcięcia w drzwiach na wentylację to niesie.

Co do odcięcia od fundamentów .. tak dziś bym się zastanowił ale isomury wychodziły mi 5 tys. [/img]

 

Bitter myślisz że to wina konkretnie silikatów ta akustyka?

Z tego co się orientowałam to na akustykę pomieszczenia ma wpływ wielkość pomieszczenia , wysokość i to co jest na podłodze( gres najgłośniejszy)

Obliczaliśmy to i u mnie wyszło że będzie głośno ( nie lubię jak jest głośno:no:) Bedzie trzeba kombinować z jakimiś materiałami wygłuszającymi na ścianę, tapeta, grube zasłony itp.

Przy BK byłoby jeszcze słychać dodatkowo odgłosy z zewnątrz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy silce może nie tyle jest głośno co niestety ale echo niesie mocno, trzeba bedzie na ściany coś pozawieszać ;)

dotyczy to dużych otwartych powierzchni jak salon + hol + kuchnia - na dole

 

A ja naiwna chciałam silikaty coby cicho było .:D

U mnie tylko " dół " :D

Trzeba będzie jakieś tłumiki na echo zastosować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...