Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po co wyważać otwarte drzwi - tu masz PC do psiej budy (dosłownie), jedynie $599: http://www.climaterightair.com/cr-2550

 

Kshu chodzi o to, że ja chciałbym do tej pompy jeszcze sterowanie pogodowe oraz żeby ta pompa grzała wodę a nie powietrze. Niech sobie ma małą moc ale żeby dawała radę przy minusowych temperaturach. Jak już nie da niech włącza się grzałka. Dużo wymagam bo to wszystko można kupić tylko niestety za cenę3 razy taką jaką ja uważam, że powinna kosztować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszły mnie pewne wątpliwości - chyba za dużo na forum przebywam. Obecnie posiadam (w mieszkaniu) piec dwu-funkcyjny na gaz który od uruchomienia (5 lat) działa na tych samych ustawieniach (no prawi bo raz grzebałem jak budynek przeszedł termomodernizacje). Czytam i czytam i co niektórzy coś ciągle grzebią, przykręcają, dokręcają, zmieniają. A to za ciepła a to za zimno a to za wilgotno a to za sucho.

Dla mnie komfortowa temp to 21,5 stopnia a wilgotność i wentylacja w domu (na temat którą nigdy się nie zastanawiałem a mieszkam w bloku z lat 70 -tych) jest sama z siebie i nie sprawia mi problemów - dopiero ostatnio zacząłem się na nią zastanawiać.

Czy da się zrobić ( przy kablach i WM z rekuperacją ) tak żeby raz odpalić i już nie kombinować za dużo ?? Czy czeka mnie jakaś gehenna z ustawieniami i kombinowaniem ?? Proszę odpowiedzcie szczerze jak to naprawdę jest. ( proszę o odpowiedź praktyków )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zrobić ( przy kablach i WM z rekuperacją ) tak żeby raz odpalić i już nie kombinować za dużo ?? Czy czeka mnie jakaś gehenna z ustawieniami i kombinowaniem ?? Proszę odpowiedzcie szczerze jak to naprawdę jest. ( proszę o odpowiedź praktyków )

ja nic nie grzebię a nawet na lato nie wyłączam ogrzewania, jest na czuwaniu cały rok na okrągło ...

 

na początku wszyscy grzebią bo myślą że coś tym sposobem zaoszczędzą...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie grzebię a nawet na lato nie wyłączam ogrzewania, jest na czuwaniu cały rok na okrągło ...

 

na początku wszyscy grzebią bo myślą że coś tym sposobem zaoszczędzą...:cool:

no własnie chciałbym żeby tak to wyglądało - raz włączyć i ewentualnie co jakiś czas filtry wymienić w reku.

 

A tak na marginesie to muszę kupić jakąś stacje pogody - sprawdzę jaką mam w mieszkaniu wilgotność bo się tu naczytałem że przy WM jest sucho i niekomfortowo w domu. A nie wiem w jakich wartościach wilgotności egzystuję i gdzie jest mój próg komfortu.

I jak to jest z tymi wymianami przy reku - czy to nie przesada wymieniać całą kubaturę na godzinę ?? Czy przy WG tak to się też dzieje bo jakoś mi się nie wydaje a jakoś ludzie żyją ja też i nie mam problemu - z komfortem - z brakiem tlenu do oddychania.

Jak to jest - posiadacze reku - podrzućcie jakieś doświadczenia.

Edytowane przez mic81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wm na 25% wymiany na h. Zwiekszam na 50% wymiany w czasie imprez madowych i swiat

Moc przylacza 13kW

Sterowaniem mozna zaoszczedzic jakies 10-15% bez straty komfortu. Ja od stycznia w 22-24 grzeje tylko lazienke i pokoj syna. Reszta tylko 5-7 13-16. Niezauwazalne bo powoduje to tylko to ze w nocy nie ma 21,5 a np 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wm na 25% wymiany na h. Zwiekszam na 50% wymiany w czasie imprez madowych i swiat

Moc przylacza 13kW

Sterowaniem mozna zaoszczedzic jakies 10-15% bez straty komfortu. Ja od stycznia w 22-24 grzeje tylko lazienke i pokoj syna. Reszta tylko 5-7 13-16. Niezauwazalne bo powoduje to tylko to ze w nocy nie ma 21,5 a np 21

dzięki,

czyli jak mam kubaturę dajmy na to 380 m3 to WM straczy mi taki który w czasie 1 h wymieni do 80 % Dobrze kombinuje ?

Edytowane przez mic81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja i wymiana powietrza to zawsze strata. Czy WM, czy WG, w bilansie wychodzi na to samo. A rekuperacja to przereklamowane G...o za dużą dopłatą do zwykłej WM. Zwykła WM daje komfort, bo można nad nią zapanować, czyli godziny włącz-wyłącz.

WG trzeba o tym pamiętać kiedy uchylić okno i je zamknąć.

To są moje praktyczne doświadczenia z ostatnich 10 lat i kilku domów i mieszkań z tymi różnymi systemami, w których miałem okazje być lokatorem i płacić rachunki.

A te bajki o oszczędności z reku na poziomie 90% to należy potraktować jako mitomania i bajkopisarstwo.

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...