Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Arturo, 5kPLN na pow. PC do CWU + max drugie tyle na kable.

Za tyle nie będziesz miał żadnej PC + podłogówka (nie mówię o cudnych samoróbkach, które nikomu jeszcze się nie udały).

Uczcie się od kszhu,on zrozumiał ;)

Nie będę się spierał ani przekonywał,powiem tyle,ze kable Konrada wyszły 9,5tys.zł i gdyby miał zapodać jeszcze do tego pompę do cwu wyszło by ok.16tys.zł i tylko ok.3000kWh z COP3 a reszta 6000kWh z COP1 i chyba wszystko w temacie ?

Od tego jest kalkulator do czego zachęcam.

A na teraz napiszę,że pompa tylko do cwu nie jest opłacalną inwestycją,w połączeniu z c.o może takową być.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
kszhu- niestety, nie mam gazu. Wiocha zabita dechami. Pozostaję tylko prąd.

Ja mam gaz ziemny przy działce i zrezygnowałem z gazu na rzecz prądu :D

Wyliczyłem że kable (thermoval) będą mnie kosztować 3200 + 1890.83 zł za 9 sterowników TC910:lol2:

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ciekawe czy szczere???

Szczere,szczere bo sam jestem inwestorem i wiem jak to jest "zmoczyć" ;)

Na tutejsze rady trzeba brać wielką poprawkę i samemu podejmować bardzo przemyślaną decyzję a nie kierować się wypowiedzią jednej czy drugiej osoby.

Nikt do końca prawdy nie powie jak u niego faktycznie jest.

dokładnie tyle co moja podłogówka "wodna" i kocioł Elterm :)

Kablarze Cię zaraz zjedzą i wmówią,że to nie prawda,że to nie możliwe ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Combo do CWU i ogrzewania ma sens jak dużo tego ogrzewania potrzeba.

I to jest sedno sprawy ! Jaką mamy pewność,że zużycie na c.o będzie takie jak na papierku ? ŻADNĄ !

Przykład R&K,że papierek to można sobie wsadzić,bitter podobnie,swiki też,ja jeszcze nie wiem,kurt niskie temperatury w domu,kszhu 19st.C w domu.

Nie domówień co do zużycia cwu i c.o jest dużo,Lobo w hotelach i darmowe kWh,j-j podobnie,jasiek jakieś domowe wynalazki,dla R&K bojler 140l to mało (co przewidywałem u siebie)

 

 

6000kWh za c.o to dużo czy mało ? Warto wchodzić w kable czy w wodną podłogówkę z perspektywą na przyszłe podwyżki prądu ?

10000kWh za c.o+cwu to dużo czy mało,warte rozważenia wodnej podłogówki i pompy ciepła czy nie ?

W domu ma się mieszkać komfortowo czy ze względu na duże zużycie energii "energooszczędnie" ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
no to ja jestem raczej komfortowy a nie energooszczędny ...

pomimo że grzeje już osiem sezonów to jeszcze nie dałem rady "spalić" kosztów zakupu pompy ciepła ...

...

jasiek jakieś domowe wynalazki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę niezły bajer!:)

 

A producent o pompie pisze: "W PRZYPADKU ZAPOTRZEBOWANIA NA WIĘKSZĄ ILOŚĆ WODY LUB PRZY SPADKU TEMPERATURY NA ZEWNĄTRZ PONIŻEJ 5'C PRACA POMPY CIEPŁA WSPOMAGANA JEST GRZAŁKĄ ELEKTRYCZNĄ UMIESZCZONĄ WE WNĘTRZU ZASOBNIKA."

 

Nie ma co się zastanawiać nad tymi, które nie dają rady co najmniej od 0stC.

Promocja też tęga - w pierwszym z brzegu sklepie netowym jest za 5590zł.

 

Pooglądaj DeDetrich Kaliko TWH - pompa działa od -5stC i są tylko nieco droższe.

 

Tak wiem zauważyłem, że to żadna promocja. Skusiła mnie cena do tego żeby pomyśleć o pompie. Do tej pory nie myślałem o tym. Dzięki za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000kWh za c.o to dużo czy mało ? Warto wchodzić w kable czy w wodną podłogówkę z perspektywą na przyszłe podwyżki prądu ?

10000kWh za c.o+cwu to dużo czy mało,warte rozważenia wodnej podłogówki i pompy ciepła czy nie ?

W domu ma się mieszkać komfortowo czy ze względu na duże zużycie energii "energooszczędnie" ?

Aleś się czepił tych podwyżek normalnie. Uważasz że jak prąd podrożeje to reszta zostanie na tym samym poziomie cenowym czy też podrożeje ?? Jaką masz gwarancje na tą swoją pompę ? Dożywotnią ?? Jak prąd zdrożeje to kupie sobie parę ogniw fotowoltaicznych i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem Tobie życzę powodzenia ale z dopiskiem,zejdź na ziemię bo bujasz wysoko w obłokach jak przedszkolak ;)

tak wygląda większość domów po drugiej stronie Odry ( ze względu tego że to jest dla mnie tuż za rogiem widuję to niemal na co dzień) ale co tam się ludzie znają Panie Arturze nie ? PC to jest miód malina.

http://img441.imageshack.us/img441/4441/ogniwa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
tak wygląda większość domów po drugiej stronie Odry ( ze względu tego że to jest dla mnie tuż za rogiem widuję to niemal na co dzień) ale co tam się ludzie znają Panie Arturze nie ? PC to jest miód malina.

"Piękny" dach-ówka,jaśkowa ściana domu tyż będzie(jest ?) "piękna" ;)

Nie sądziłem,ze jesteś aż tak wysoko w tych obłokach ;)

Pompa ciepła do cwu nie jest opłacalną inwestycją,wystarczy ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...