Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ty w jakimś innym kraju żyjesz ...

u mnie jeszcze ok. 25 - 35 kwh/ doba...:bash:

 

Jasiek uspokój się ... czytaj ze zrozumieniem: "Dwa dni temu zakręciłem zawory w części dziennej domu". Moje zużycie dalej gdzieś tam około 20kWh. Gdybym zbudował dom cały od południa to pewnie bym już nie grzał ;-) Niestety północna część domu dalej musi być grzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek uspokój się ... czytaj ze zrozumieniem: "Dwa dni temu zakręciłem zawory w części dziennej domu". Moje zużycie dalej gdzieś tam około 20kWh. Gdybym zbudował dom cały od południa to pewnie bym już nie grzał ;-) Niestety północna część domu dalej musi być grzana.

 

ale po jakiego grzyba kręcisz...?

to tak jak bym część sterowników wyłączał bo ciepło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to gdyby nie Arturo i Hipka to wątek byłby nudny jak flaki z olejem i mnie się podoba, że wsadzają kij w mrowisko ... może dlatego, że jeszcze się do mnie nie dosadzili? ;-)

 

 

a pokaż no, bitterku, fakturkę, jak przyjdzie - poczytamy i coś znajdziemy :)

 

nudno jest, jak jest profesor ale on teraz wentyluje w innym wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcę bo nie mam czujnika w salonie. Zamontuję go na jesieni i siłowniki na trzech pętlach podłogówki w tej części domu. Jakbym nie zakręcił to bym dziś miał 28 stopni ;-) Piszę to za przeproszeniem w majtach i jest cieplutko więc przy 28 bym zszedł na zawał

zamiast kombinować z PC to może zacznij od sterowania i regulacji tego co masz ...:yes:

teraz to masz tak na zasadzie włączę i czekam aż będzie ciepło, a jak już mnie do gaci rozbierze to wyłączam ...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast kombinować z PC to może zacznij od sterowania i regulacji tego co masz ...:yes:

teraz to masz tak na zasadzie włączę i czekam aż będzie ciepło, a jak już mnie do gaci rozbierze to wyłączam ...:cool:

 

Oj jasiek nie przesadzaj. Ja po prostu lubię w gaciach w domu siedzieć. Gdyby nie pozostali mieszkańcy to i nawet bez :D. Ja po prostu w tej chwili wykonuję pracę sterownika i to najlepszego na świecie czyli nie tylko pogodowego ale prognozo-pogodowego. Jak meteo zapowiada słoneczny dzień to wyłączam ogrzewanie. Mam ważniejsze wydatki na karku i czasu brakuje na wszystko więc zostawiłem wykonanie tego na jesień. Zastanawiam się nawet nad sterownikiem światłoczułym :D. Powinienem zamiast czujnika temperatury w salonie zastosować pomiar natężenia światła na dworze ;-) W przypadku słonecznego dnia sterownik powinien zamykać zawory ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu w tej chwili wykonuję pracę sterownika i to najlepszego na świecie czyli nie tylko pogodowego ale prognozo-pogodowego.

he he ...

tak się tobie tylko wydaje ...:yes:

np. przestawianie o 0,5* temperatury w danym pomieszczeniu ( raz więcej a raz mniej, grzebanie ...:cool: ) powoduje prawie dwukrotny wzrost zużycia energii w danym pomieszczeniu , mówimy o reakcji przy układzie nie centralnym a teraz pomyśl sobie co się dzieje przy jednym sterowniku tak trochę na chybił trafił ...

bezwładność i akumulacja w takich sytuacjach tylko przeszkadza ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to:

 

http://serwisy.gazetaprawna.pl/energetyka/artykuly/671502,rekordowo_niskie_ceny_energii_w_europie_z_powodu_spadku_popytu.html#

 

Sam zastanawiam się na grzaniem COP=1. Rozważam kable grzejne albo podłogówkę wodną + kocioł. Pierwsze rozwiązanie, nie ukrywam bardzo mi się podoba. Drugie jest bardziej elastyczne, bo można w przyszłości podłączyć np. kocioł gazowy..

Ale.. jeśli ceny energii utrzymają się na takim poziomie jak teraz (albo będą rosnąć wraz z inflacją) to pewnie ta zamiana na kocioł gazowy nigdy nie nastąpi.. Może nie będzie tak źle z tymi cenami prądu? Co sądzicie o przyszłości cen prądu w PL??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

musisz poczekać do 13, bo forumowicze odpalają komputery dopiero w drugiej taryfie.

 

ja naładowałam lapka w nocy, więc teraz moge pisać, niemniej nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz poczekać do 13, bo forumowicze odpalają komputery dopiero w drugiej taryfie.

 

ja naładowałam lapka w nocy, więc teraz moge pisać, niemniej nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie:)

 

Na to pytanie to nikt nie zna odpowiedzi. Kol. draken powinien raczej poszukać odpowiedzi na forach wróżbiarskich.

Polska to nie Europa zach. u nas nic nie da sie przewidzieć i prognozować. Tam tanieje, u nas drozeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie tak źle z tymi cenami prądu? Co sądzicie o przyszłości cen prądu w PL??

 

Widzisz, na forum najbardziej popularna jest wróżbologia, najlepszy jest w tym Arturo, który sobie ubzdurał jakieś 1 PLN / kwh, już kompletnie nie pamięta skąd i dlaczego, ale i tak chodzi i powtarza te dyrdymały. Ale nie licząc chłopków - roztropków, temat jest gospodarczo ważny nie tylko dla posiadaczy kablii, więc są w sieci analizy poważnych ludzi, na których można się oprzeć. Oczywiście to tylko prognozy, ale lepsze to niż wróż Maciej. Poszukaj i poczytaj o przełożeniu unijnej polityki co2 na ceny prądu (w ujęciu nominalnym), wyznacz sobie scenariusze pesymistyczny, realistyczny i optymistyczny i będziesz miał jakieś widełki, w których można się poruszać. A jak nie znajdziesz to później ja znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie to nikt nie zna odpowiedzi. Kol. draken powinien raczej poszukać odpowiedzi na forach wróżbiarskich.

Polska to nie Europa zach. u nas nic nie da sie przewidzieć i prognozować. Tam tanieje, u nas drozeje.

 

To zapytam inaczej..

Czy znając obecny stan i tendencję cen prądu w PL zaryzykowalibyście kable grzejne pozbawiając się tym samym możliwości zmiany źródła ogrzewania w przyszłości ? :)

 

I drugie, troche offtopicowe pytanie (proszę o wyrozumiałość :D) - czy w razie armagedonu prądowego da się wykorzystać system WM do grzania nadmuchowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytam inaczej..

Czy znając obecny stan i tendencję cen prądu w PL zaryzykowalibyście kable grzejne pozbawiając się tym samym możliwości zmiany źródła ogrzewania w przyszłości ? :)

 

nie

 

I drugie, troche offtopicowe pytanie (proszę o wyrozumiałość :D) - czy w razie armagedonu prądowego da się wykorzystać system WM do grzania nadmuchowego?

 

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie licząc chłopków - roztropków, temat jest gospodarczo ważny nie tylko dla posiadaczy kablii, więc są w sieci analizy poważnych ludzi, na których można się oprzeć.

 

vide: professorre w tym wątku; przepracował temat dogłębnie, dlatego w ścianie betonowo - kartonowej ma kabel oraz rurkę na skropliny

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W ujeciu kilkumiesiecznym jest niewielki spadek, ale wg twojej tabeli od 2006 nastapił wzrost cen o ponad 55%.

Na duże albo jakiekolwiek spadki nie liczyłbym gdy się uwzgledni konieczność instalacji liczników inteligentnych bo tak kaze unia,

są i bedą limity CO2 bo tak kaze unia, trzeba zwiekszac udział enegii odnawialnej, istnieje koniecznosc budowy nowych bloków energetycznych i modernizacji sieci przesyłowych. Długo by wymieniać ale naiwnością jest myslenie ze sie to nie odbije na cenach energii.

To ze w Niemczech ceny spadły to fakt, ale po planowych wyłaczeniach elektrowni atomowych moze byc deficyt i ceny wzrosną.

Nie mozna bezposrednio porównywac systemów energetycznych Polski Niemiec i Francji, w kazdym z tych krajów sa inne uwarunkowania a najmniej logiki i perspektywicznego myslenia jest niestety u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...