Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A czy ktoś podpowie czy przy przeliczaniu rocznego zużycia energii przez cały budynek na zużycie na 1m2 mam wziąć pod uwagę powierzchnie użytkową (do h=1,9) czy po podłodze? Nie ukrywam, że w tym drugim przypadku zużycie na metr wypada korzystniej ;)

 

Pytam bo chciałbym wiedzieć czy planowane przeze mnie ocieplnie jest już wystarczające i roczne zużycie na m2 jest przyzwoite czy może jeszcze docieplać...

Edytowane przez Draken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mic81 - a jak będziesz grzał cwu? Bojler czy Pompa ciepła?

Ja wykańczam w tym roku więc muszę podjąć na dniach wiążące decyzje..

 

Podoba mi się takie podejście.. :D Inaczej to by można było asekurować się we wszystkim i ze wszystkim tylko jakim kosztem? ;)

 

też w tym roku się "wykończę" ;) ale daję bojler a najwyżej jak się nie sprawdzi to zawsze można pompkę podczepić.

Hipka a dlaczego kabli już byś nie założyła 2 raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem bojler i jestem zadowolony. Bojler programowalny więc wielkich strat nie ma.

Najlepszy system to system najprostszy, taki który będziesz ogarniał Ty i twoi bliscy. Mój ojciec zbudował tak genialny system, kondensacyjno-solarowo-podłogowy że go nikt nie ogarnia. Ciepło jak jasna cholera gdy jest więcej jak 2 osoby. Oczywiście system jest tak tani, że nawet faktur nie trzyma i nie może ich pokazać :)

Draken miałem ten sam problem i przeliczyłem wszystkie wydatki uwzględniając koszt kredytu i wyszło mi, że im prostszy i tańszy system to oszczędności są największe - nie mam na myśli oszczędności na materiałach bo te są złudne.

Moim zdaniem decydując się na prąd, ogrzewanie wody do celów grzewczych jest to interes z pośrednikiem, a tych trzeba pomijać.

Wczoraj wyłączyłem ogrzewanie w całym domu i dziś o 18.00 wszędzie ok 21 st C przyszła wiosna na pomorzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też w tym roku się "wykończę" ;) ale daję bojler a najwyżej jak się nie sprawdzi to zawsze można pompkę podczepić.

Hipka a dlaczego kabli już byś nie założyła 2 raz?

 

nie lubię, jak coś mnie w życiu ogranicza - chyba tylko dlatego; nie boję się wzrostu cen energii, bo zawsze złożymy się na nią wszyscy, bo prąd musi mieć każdy. Gaz lub PC - kto chce. Po prostu śpię spokojnie licząc na "efekt skali".

 

w perspektywie lat nastu obaqwiam się jednego - dynamicznie ustalanych godzin taniej taryfy, na co pozwolą owe inteligentne liczniki, którymi nas mamią od jakiegoś czasu (ot choćby dziś w Gazecie Wybiórczej) - wtedy przesadna (Arturo?) akumulacja będzie asterowalna - ale są to tylko moje przypuszczenia, więc można je między bajki włożyć.

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem wczoraj, lecz muszę od października przejść na taryfę G12, oszczędność w moim przypadku to 650zł/rok.

Zużyłem dokładnie 6555 kwh od 20.09.2013 a wprowadziłem się w październiku. Szacowałem, że mniej więcej tyle wyjdzie.

 

Jesli masz opcje to przejdz na G12r w Enerdze, ja mam, b_laik juz tez. Sprawdz cennik wyglada ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubię, jak coś mnie w życiu ogranicza - chyba tylko dlatego; nie boję się wzrostu cen energii, bo zawsze złożymy się na nią wszyscy, bo prąd musi mieć każdy. Gaz lub PC - kto chce. Po prostu śpię spokojnie licząc na "efekt skali".

 

w perspektywie lat nastu obaqwiam się jednego - dynamicznie ustalanych godzin taniej taryfy, na co pozwolą owe inteligentne liczniki, którymi nas mamią od jakiegoś czasu (ot choćby dziś w Gazecie Wybiórczej) - wtedy przesadna (Arturo?) akumulacja będzie asterowalna - ale są to tylko moje przypuszczenia, więc można je między bajki włożyć.

 

to chyba przez twoją wrodzoną zapobiegliwość :) też tak mam i dlatego założyłem rurki( w razie W) i na to dałem kable,a do tego klimatyzator z grzaniem ...he,he

a jeśli chodzi o inne rzeczy przy budowie to czego byś nie zrobiła drugi raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba przez twoją wrodzoną zapobiegliwość :) też tak mam i dlatego założyłem rurki( w razie W) i na to dałem kable,a do tego klimatyzator z grzaniem ...he,he

a jeśli chodzi o inne rzeczy przy budowie to czego byś nie zrobiła drugi raz?

 

zwykłych okien. tylko fixy i najlepiej panoramiczne albo akwariowe, jak zwą takowe niektórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłych okien. tylko fixy

To prawda, niektóre okna w moim domu sa otwierane tylko do mycia, chociaż można je spokojnie umyć z zewnątrz. Najprawdopodobniej gdybym budował drugi dom to większość okien na parterze to byłby fixy, otwierane byłyby te które otwiera się się częściej niż 2 razy w roku.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13-16 22-07 tanie godziny, no i II taryfa taniej niz w G12 i G12w

 

Wg porównywarek enea jest najtańsza w taniej taryfie. Po co komu dłuższe godziny? Dla mnie przy takiej akumulacji jak mam, w największe mrozy wystarcza te 10 godzin.

 

nie lubię, jak coś mnie w życiu ogranicza - chyba tylko dlatego; nie boję się wzrostu cen energii, bo zawsze złożymy się na nią wszyscy, bo prąd musi mieć każdy. Gaz lub PC - kto chce. Po prostu śpię spokojnie licząc na "efekt skali".

 

w perspektywie lat nastu obaqwiam się jednego - dynamicznie ustalanych godzin taniej taryfy, na co pozwolą owe inteligentne liczniki, którymi nas mamią od jakiegoś czasu (ot choćby dziś w Gazecie Wybiórczej) - wtedy przesadna (Arturo?) akumulacja będzie asterowalna - ale są to tylko moje przypuszczenia, więc można je między bajki włożyć.

 

Nie będzie asterowalna bo się doda sterownik do pieca, który będzie wiedział, że akurat jest tania taryfa i będzie naparzał.

 

 

P.S. Hipka co Ty masz z tymi butami? Może jak już to razem ze stopą? Nie żebym miał fetysz ale jakoś zgrabniejj ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg porównywarek enea jest najtańsza w taniej taryfie. Po co komu dłuższe godziny? Dla mnie przy takiej akumulacji jak mam, w największe mrozy wystarcza te 10 godzin..

 

Mi by wystarczyly 4h II taryfy ale faktura za en. El. To nie tylko co i cwu... Kazdy musi dopasowac to taryfe do swoich potrzeb, dla mnie G12r jest lepsza niz inne z energii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie będzie asterowalna bo się doda sterownik do pieca, który będzie wiedział, że akurat jest tania taryfa i będzie naparzał.

 

wtedy dopiero zobaczysz, co znaczy taktowanie pieca albo nie daj Bosh PC;

 

 

Dodam nieskromnie, że ja też mam ;)

 

W naszym rejonie kraju już wymordowano przemysł całkowicie, a infrastruktura została, dlatego próbują się pozbyć tego prądu :) przecież nie odchudzą linii przesyłowych :p

 

P.S. Hipka co Ty masz z tymi butami? Może jak już to razem ze stopą? Nie żebym miał fetysz ale jakoś zgrabniejj ..

 

butki? a ładne? akurat ja mam fetysz :p

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...