Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mic81 - a jak będziesz grzał cwu? Bojler czy Pompa ciepła?

Ja wykańczam w tym roku więc muszę podjąć na dniach wiążące decyzje..

Zastanawiałem się nad PC ale jakoś to jednak do mnie nie trafia bo niby dlaczego sprężarka plus kupa rurek itp kosztuje aż tak dużo ??

Zastanawiam się nad czymś takim http://www.e-bhu.pl/prod/68/bojlery-elektryczne/od-150-do-300-litrow/vizengo-bojler-elektryczny-atlantic-300-litrow-1476.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to mamy "tańszy" (dla niektórych) prąd od 2013r,wychodzi mi 10% "tańszy"...

Operator Tauron S.A

[ATTACH=CONFIG]183960[/ATTACH]

 

I nie trzeba być wróżką,że podobnie będzie w przyszłości...

 

szalone podwyżki w 3 miejscu po przecinku , a miało być tak drogo 1zł za kWh. przestań siać defetyzm na tym wątku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie trzeba być wróżką,że podobnie będzie w przyszłości...

 

Czyli nie ma co iść w prund, bo na mojej emeryturze miesięczne ogrzanie domu będzie kosztowało tyle co dobry samochód :p

 

A tak na poważnie, może już było - jaka masz pompe ciepła Arturo? Rozważałem Panasonic Aquarea, ale narazie drogo.. Jak Ci się spisywała w mrozy?

 

 

Trochę sporawy ten Bojler i w sumie drogi. Za niewiele więcej można mieć PC np. Galmet

Ja jeśli zdecyduje się na bojler to jakiś niedrogi (<1000zł), pojemność 120l (dwie osoby, głównie prysznic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operator Tauron S.A

Coś nie tak z tymi stawkami, mam fakturę z Tauronu tar G11 od 09.2012 do 03.2013 wg niej cena prądu netto wynosi 0,2844zł/kWh i nie zmieniła się od stycznia. Dane z tej faktury podałem wcześniej

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-WYST%C4%84P!!!&p=5931337&viewfull=1#post5931337

 

Arturo, chyba spałeś jak to wklejałeś, tabela dotyczy dystrybucji i też się nie zgadza, bo na fakt od stycznia naliczone jest 0,1814zł/kWh netto a nie jak w Twojej tabeli 0,1707.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma co iść w prund, bo na mojej emeryturze miesięczne ogrzanie domu będzie kosztowało tyle co dobry samochód :p

 

A tak na poważnie, może już było - jaka masz pompe ciepła Arturo? Rozważałem Panasonic Aquarea, ale narazie drogo.. Jak Ci się spisywała w mrozy?

 

 

 

Trochę sporawy ten Bojler i w sumie drogi. Za niewiele więcej można mieć PC np. Galmet

Ja jeśli zdecyduje się na bojler to jakiś niedrogi (<1000zł), pojemność 120l (dwie osoby, głównie prysznic)

Każdy może wybrać co mu się podoba i ma do tego pełne prawo, ale kupno pompy za kilkadziesiąt tyś nie uratuję twojej emerytury :) Powiem więcej to jest zakup na klika lat - ten temat do Ciebie wróci jak bumerang. No chyba,że jesteś jednym z tych co to sądzą że za lat 10 wejdą do użytku takie cuda techniki w sposobie ogrzewania, że z kilograma marchewek będzie można grzać co najmniej tydzień. Nie wiem jaki spory chcesz wybudować dom i jaki będzie jego zapotrzebowanie więc trudno doradzać ale czytałem ostatnio taki post w którym było napisane tak : Czy warto zamontować do samochodu który robi rocznie 10 000 km instalację gazową ? - koszty użytkowania spadną i to widocznie ale czy to się opłaca ?. Tak samo jest z domami. "Mały" dom dobrze izolowany nie potrzebuje PC - gdyż koszty jej montażu ni jak nie będą miały sensu ekonomicznego.

Jak już masz tyle kasy to zainwestuj ją na te powiedzmy 10 lat w którąś spółkę z Wigu 20 np KGHM - będziesz miał na prąd na emeryturze :) (lub na piec na marchewki ;))

 

Co do bojlera to 120 L na dwie osoby będzie raczej ok (nie planujesz dzieci ?)ja mam już trójkę dzieci i asekuracyjnie (żeby za lat kilka już nie wymieniać ) planuje kupić 200 lub 300 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mic81 - ja tak ironicznie pisałem o tym drogim prądzie na emeryturze ;)

Osobiście zgadzam się z Tobą i też uważam, że są lepsze narzędzia inwestowania niż zamrażanie pieniędzy w sprzęty 'bo się kiedyś zwróci'

Dla mnie akurat wydanie 20k na pompe = 20k mniej kasy obrotowej w firmie.

 

Dom z poddaszem 108m2 pow. użytkowej + garaż i pom. gosp 28m2 nieogrzewane. Porotherm 25 + styro grafit 20, dach wełna 30, reku z GWC, okna 3 szyby. Dach prosty dwuspadowy.. Duże okna od strony poł-zach

W/g wstępnych obliczeń wychodzi mi 8000kWh na rok, ale mam dziwne wrażenie, że może być mniej - nie wiem jak uwzględnić w obliczeniach zyski z nasłonecznienia

 

Dzieci planuje, a jakże, ale jeszcze troszkę poczekamy :)

Edytowane przez Draken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy "tańszy" (dla niektórych) prąd od 2013r,wychodzi mi 10% "tańszy"...

Operator Tauron S.A

[ATTACH=CONFIG]183960[/ATTACH]

 

I nie trzeba być wróżką,że podobnie będzie w przyszłości...

 

U was może jest podwyżka ale u mnie w tauronie jest dla mnie obniżka i to ok 5 %.

U mnie w G12e jest dużo drożej w dziennej bo mam 0,2145 netto ale i tak nie opłacało by mi się bo u ciebie w rejonie strasznie zdzierają za stawkę opłaty sieciowej 13,43 miesięcznie to rozbój w biały dzień, ja mam 3,94 (przy 3-fazówce odpowiednio 27,39 a u mnie 6,32), zauważ też że masz obniżkę prześciowej z 4,76 na 1,39 a to całkiem dużo.

 

Oczywiście wszystko zależy od zużycia energii. Dla mnie jest obniżka a dla innych zależnie od zużycia.

 

Jaką masz cenę energii bo tabela zawiera tylko dystrybucję.

 

U mnie nocna wychodzi 0,29 brutto (cena energii + cena dystrybucji + stawka jakościowa)

dzienna 0,705 brutto. A średnia z ze zużycia z faktur z wszystkimi opłatami stałymi wychodzi 0,55 zl

Edytowane przez kris1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...