Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie jak tam zuzycie pradu?

 

Do tego celu potrzebne mi są:

- 1/2 godziny wolnego czasu

- szeroka. lekka, trwała łopata

- siły na przerzucenie ok. 200 kg śniegu

- kubek wrzątku

 

Z tych 4 rzeczy mam tylko łopatę Made in China i ewent. wrzątek, pozostałych elementów brak.

Postaram się po Świętach.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za grudzień do dnia dzisiejszego średnia dobowa to 27,5 kWh w dni cieplejsze zużywa około 23kWh a mroźne 33kWh. W kominku palone jest bez zmian, tak jak wcześniej opisywałem. temp średnia w domu 22,5. Wentylacja chodzi 24h na 30%. wilgotność około 40%. Ewidentnie widać że przy ciągłych mrozach sprawność WM spada, wpływa na to mała wilgotność. Co mnie denerwuje to temperatury na wybrzeżu, przedwczoraj u nas w dzień -6 a we Wrocławiu +4, kto to widział takie rzeczy:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.11 - 22.12. (włącznie) na CO 980 kWh = 275 zł.

Przepalam w kominku po południu od 18 do 21, ale nie co dzień. I do tego strasznym badziewiem.

Średnio dziennie 44 kWh dla 142 m2. Statystycznie cały grudzień 31 x 44 = 1364 kWh = 382 zł. Choć z drugiej strony znowu cieplej, a wtedy zużywam od 25-35 kWh/dzień, więc średnia może powrócić do 40 kWh.

 

Szacunkowo, bo podlicznika nie mam.

Trochę - z uwagi na opisywane niedociągnięcia PC - jestem w plecy na zużyciu, bo pompa bierze ciepło z domu.

 

PS. Nie dziękujcie, że się tak poświęciłem dla sprawy :)

 

pzdr

Edytowane przez ProStaś
pomyłka pisarska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak..... napewno przez to masz taki mały pobór energii.... widziałem że tam jest haczyk ;)

 

A powiedzie mi elektrycy, czy są takie wkłady elektryczne do piecy (nie chodzi mi do piecy kaflowych) tylko do normalnych piecy na wungiel, które można zamontować i użwać zamiast palenia w piecu??

 

Tak na poważnie, nie wiem czy są, ale jedną z wazniejszych zalet ogrzewania prądem jest sprawność, w takim rozwiązaniu napewno nie bedzie ona rewelacyjna, kolejna sprawa to jesli dom był budowany pod tanie źródło ciepła (czytaj ekogroszek), to czy nie ma obawy że "połyniesz" razem z tym pradem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak..... napewno przez to masz taki mały pobór energii.... widziałem że tam jest haczyk ;)

 

A powiedzie mi elektrycy, czy są takie wkłady elektryczne do piecy (nie chodzi mi do piecy kaflowych) tylko do normalnych piecy na wungiel, które można zamontować i użwać zamiast palenia w piecu??

 

Ad1

Palę dopóki lubie. Za 5 lat pewnie nie bede mógł patrzec na kominek :-)

Ad 2

Są takie wkłady - nazywają się Kospel i montuje sie obok pieca :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2

Są takie wkłady - nazywają się Kospel i montuje sie obok pieca :-) :-)

Witam może ktoś ma jakieś doświadczenie z takim kotłem pędzącym podłogówkę wodną na całym domu?Dom ma być energooszczędny ,dobrze izolowany ,ciepłe okna ,wentylacja z odzyskiem i raczej bez kominka .Jak to się ma do kabli grzejnych ?wady zalety......

Za konstruktywne odpowiedzi dziękuję .pozdrawiam:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj sobie kociol na wegiel tak jak chcesz, a w systemie umiesc bufor, a do bufora grzalki i masz kiedy chcesz kociol na wegiel, a kiedy chcesz, masz ogrzewanie elektryczne i jedno nie wyklucza drugiego, do bufora pozniej w razie potrzeby podlaczasz solary, panele fotowoltaiczne lub silownie wiatrowa i po problemie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisał Tomi78. Bufor też ładnie ustabilizuje pracę pieca - będzie on pracował w najlepszych dla spalania parametrach. Chce Ci sie palić - masz tanio. Nie chce Ci się to właczasz grzałki.. Układ dużo prostszy i niewiele droższy w realizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj sobie kociol na wegiel tak jak chcesz, a w systemie umiesc bufor, a do bufora grzalki i masz kiedy chcesz kociol na wegiel, a kiedy chcesz, masz ogrzewanie elektryczne i jedno nie wyklucza drugiego, do bufora pozniej w razie potrzeby podlaczasz solary, panele fotowoltaiczne lub silownie wiatrowa i po problemie

 

Ja właśnie nie chcę wungla:):)chyba że to do kogoś innego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie chcę wungla:):)chyba że to do kogoś innego:)

 

Tak Cie zrozumielismy, jakbys chcial miec piec na wungiel i wklad kospel, Jesli niechcesz wogole wungla ani kotla, to

1. Kociol elektryczny kospel (lub inny) do zasilania instalacji wodnej,

2. Bufor z grzalkami do zasilania instalacji wodnej

3. Kable grzejne w wylewce, badz inne formy ogrzewania akumulacyjnego

4. Ogrzewanie bezposrednie - konwektory elektryczne, maty grzejne, promienniki podczerwieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...