Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie bądź zabawny Marcin. Sama wielkość okien od strony północnej (wejście), wielkie drzwi bez wiatrołapu, drzwi do garażu, do tego okna dachowe sprawiają że by to było bardzo trudne a na pewno bardzo kosztowne.

Z tymi procentami to chyba też przegiąłeś ale to nie ja będę miał do ciebie pretensje bo to inni mogą pójść za twoimi radami i się mocno przejechać. Oby ich było jak najmniej.

Nie wiem czy widziałeś

http://picasaweb.google.com/107207850370140244581/Dom2#

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź zabawny Marcin. Sama wielkość okien od strony północnej (wejście), wielkie drzwi bez wiatrołapu, drzwi do garażu, do tego okna dachowe sprawiają że by to było bardzo trudne a na pewno kosztowne.

Z tymi procentami to chyba też przegiąłeś ale to nie ja będę miał do ciebie pretensje bo to inni mogą pójść za twoimi radami i się mocno przejechać. Oby ich było jak najmniej.

Masz okna z każdej strony świata a spokojnie mógłbys to zmienić rozkład pomieszczeń na to pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż od zachodu.

O to chodzi że ten projekt wybrałem bo mi się po prostu podobał i nie miałem zamiaru zbytnio przy nim grzebać. Z elementów widocznych z zewnątrz wywaliłem tylko 4 okna dachowe bo projektant z nimi przegiął. Całość miała pozostać bez zmian. Dom jest bardzo doświetlony bo ma naprawdę potężne okna i według nas jak i postronnych osób tak jest super. Miałem to zmieniać po to by grzać prądem??? Rozwiązaniem stała się PC i to był strzał w 10 bo projekt bez zmian i rachunki małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wszystko miałoby byc zachowane jak w projekcie, to fakt jest to trudne a nawet bezsensowne działanie.

jesli można by sporo pozmieniać to jest to wykonalne.

 

Tu jednak nasuwa pewien temat, tzn. wybór projektu, często jest on pochopny (nie mówie o Tobie) ale są przypadki kiedy można by wybrać projekt prawie taki sam, ale pozwalający na to że po małych zmoianach mamy domek przystosowany do ogrzewania en. el.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Dom jest bardzo doświetlony bo ma naprawdę potężne okna i według nas jak i postronnych osób tak jest super. .

 

jednocześnie pod zdjęciem okna przesuwnego masz podpis: Nie róbcie tak dużej suwanki! Popełniłem błąd.

 

To co? za bordzo doświetlony jest :-)

 

Usytuwanie garażu od strony zachodniej jest jak najbardziej ok. Spokojnie mógłbyś grzać prądem o ile bys dobrze zbudował ten projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednocześnie pod zdjęciem okna przesuwnego masz podpis: Nie róbcie tak dużej suwanki! Popełniłem błąd.

To co? za bordzo doświetlony jest

 

Jeszcze raz napiszę, nie róbcie tak dużej suwanki

Suwanka jest problemem przy tej wielkości.

 

Spokojnie mógłbyś grzać prądem o ile bys dobrze zbudował ten projekt.

Ale ile by to kosztowało? Na same okna nisko emisyjne musiał bym wydać 10tyś więcej, do tego dużo droższe drzwi, do tego rezygnacja z drzwi w garażu itd, itd.

Może i wyszło podobnie jednak nie ja budowałem ten dom tylko ekipy a co za tym idzie z detalami różnie bywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja .

Marcin, ciekawe spostrzeżenie masz rację dom budowany pod elektrykę ma mniejsze zapotrzebowanie na ciepło niż dom budowany z myślą o pompie (20 grafitu a nie 12zwykłego)Tego aspektu nie brałem jeszcze pod uwagę:yes:a trzeba by to policzyć -dzięki;)

Jest w Łodzi bądz okolicach ktoś chętny do pomocy przy OZC wpadnę z piwem pogadamy policzymy?:hug:

Marcin jeszcze jedna prośba jak masz rozwiązane grzanie CWU ,czytałem twój dziennik ale mi umknęło,jak koszty tego wychodza masz może takie dane jak przy zużyciu kabli?

Nawet jeśli przyjdzie do decyzji i padnie na pompę to i tak pójdę w mocne ocieplenie bo pompa ,dolne żródło,też będzie wtedy mniejsze, tańsze ,czyż nie tak to idzie?.

Pozostaje kwestia żywotności kabli i podłogi wodnej.........

Wylewka akumulacyjna ile ma mieć?.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę, nie róbcie tak dużej suwanki

Ale ile by to kosztowało? Na same okna nisko emisyjne musiał bym wydać 10tyś więcej, do tego dużo droższe drzwi, do tego rezygnacja z drzwi w garażu itd, itd.

Może i wyszło podobnie jednak nie ja budowałem ten dom tylko ekipy a co za tym idzie z detalami różnie bywało.

Ja tez nie bydowałem swojego domu, Nieważne jaki dom budujesz, po pierwsze za coś kierbud dostaje pieniądze, po drugie żadne ogrzewanie nie zwalnia od myslenia i pilnowania budowy, co bys nie budował to twoje pieniądze.

Np. firma M&S miała promocję wkład 3-szybowy za 1zł/m62

Ja mam drzwi do garażu

Drzwi wejściowe mam bardziej ładne niż ciepłe, jak sie okazało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin jeszcze jedna prośba jak masz rozwiązane grzanie CWU ,czytałem twój dziennik ale mi umknęło,

Mam bojler http://2heat.pl/index.php?products=product&prod_id=2429&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-12&utm_content=2429#nclid=1de7c51dabfd07a381f9e9209cf81977

Na razie nie mierzę tego ale może zacznę.

Może zainwestuje w takie coś

http://allegro.pl/licznik-miernik-zuzycia-energii-gniazdko-fv-i1383642430.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...