Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Usytuwanie garażu od strony zachodniej jest jak najbardziej ok. Spokojnie mógłbyś grzać prądem o ile bys dobrze zbudował ten projekt.

Myslę że lepiej by było jak by garaż był od wschodu a okna w salonie od zachowu. Zalezy jeszce czy to "czysty" wschód-zachód czy odchylony w kierunku pn-pd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedż.;) tez go oglądałem .

Myślę że łatwiej spartolić coś w instalacji pompy niz w ociepleniu..

SZkicuje mi sie coś takiego:

1 dom bedzie parterowy (taki miał być nie patrzyłem mocno pod katem ogrzewania ) mocno ocieplony dookoła ,walka z mostkami ,okna 3 szyby na profilu si 82 od jezierskiego

(były wyceny nie dopłaca się duzo do standartu innego producenta jak dla mnie ,ciekawe co z w/w firmą;)

2 oczywistość to WM może GWC sprawa na inny czas

3 mocno myślę o odpuszczeniu sobie kominka ,żeby nie było tak że za jakiś czas mi obrzydnie jego obsługa (znam parę przypadków) i zostanie dziura w suficie......a dla tzw bajeru bo jak to bez kominka to może byc bio oglądałem dotykałem jestem na tak.

4 pilnowanie i własne łapki (chcesz dobrze zrób to sam)

5 tu dochodzimy do sedna bo reszta w/w raczej pewna , woda czy kabel? jeśli woda to kospel czy pompa ? wolałbym kospel bo tańszy prostszy .ńie wiem jak ze sterowaniem poszczególnych pomieszczeń w tym przypadku, wiem rozdzielacz z przepływomierzami? .kablem chyba łatwiej ?

6 Zostaje CWU i tu pompa wygrywa nie LIWKO?;);)Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na odwrót. Jak zainstalujesz PC masz prawie 100% pewność niskich rachunków, jak spitolisz ocieplenie masz 100% pewność wyższych rachunków.

 

Naprawdę szukasz dziury w całym, za przeproszeniem trzeba miec klapki na oczach i ekipe z pod budki z piwem żeby to spieprzyć. Nie róbcie z ocieplenia czegoś kosmicznego, Ludzie rozbia hydraulike elektryke itp. co jest duzo bardziej skaplikowane od ułożenia styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to inaczej ocieplić i tak muszę więc to ryzyko muszę podjąć kiedyś .Zdarzyło mi się to kiedyś robić .może popełnię to sam ? Nie pisz że prawie 100 % pomp ciepła działa igła bo jakoś nie wierzę.(czytałem na tym forum od kontaktu z klientem po realizacje) Pompa większa nowość niż styropian a na pewno jednak bardziej skomplikowany twór...nasze firmy tak szybko nie łapią na odpowiednim poziomie.

Widzę w pompach przyszłość tylko tak obiektywnie to jeszcze trochę za drogo i za mało profesjonalnie ..Zgodzi się ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 tu dochodzimy do sedna bo reszta w/w raczej pewna , woda czy kabel? jeśli woda to kospel czy pompa ? wolałbym kospel bo tańszy prostszy .ńie wiem jak ze sterowaniem poszczególnych pomieszczeń w tym przypadku, wiem rozdzielacz z przepływomierzami? .kablem chyba łatwiej ?

6 Zostaje CWU i tu pompa wygrywa nie LIWKO?;);)Pzdr.

Zaletą ogrzewania elektrycznego jest niski koszt inwestycyjny oraz precyzyjne sterowanie. Jesli zamierzamy robić c.o. pędzone piecem elektrycznym to pozbywamy się dwóch najwazniejszych (jedynych) zalet tego rodzaju ogrzewania. Mamy i drogo w inwestycji i drogo w eksploatacji. Wtedy lepiej od razu PC lub inne tanie źródło ciepła.

To jest odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w pompach przyszłość tylko tak obiektywnie to jeszcze trochę za drogo i za mało profesjonalnie ..Zgodzi się ktoś?

Powiem tak w Polsce jest dalej mentalność, że budujacy dom spi na kasie i trzeba ja z niego zedrzeć. Dlatego większość firm (mówie to z całym przekonaniem) zajmujacych sie PCi, to są naciągacze, którzy po łebkach sie przekwalifikowali i wciskają co sie tylko da, a o prawach fizyki i termiki to słyszeli z opowiadań. Oni nie dobierają pomp do projektu domu i zapotrzebowania na ciepło oni je dobieraja do tego ile mozna kasy zedrzeć. I możecie cuda pisac a ja na ten konkretny temat zdania nie zmienię. W słupsku jest kilkanaście jak nie kilkadziesiąt firm co montuje PCI, a raczej hydraulików co poszerzyli działalność, bo to nadal jest dla nich lika rurek do połączenia, a dla przykładu w porównywalnym mieście w Szwecji sa dwie max 3 firmy tym sie zajmujące i tylko tym i mają ku temu wykształcenie. U nas jedna firma zamontuje ci od odkurzacza centralnego po solary kominek i kibel, a dla mnie cos do wszystkiego jest do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi podać definicję taką życiową precyzyjnego sterowania elektryczną podłogówką ala mata grzejna i jak to siema do 2 taryfy?Bo rozumiem że tania inwestycja to kable? w tym przypadku .A jak z trwałością bo to jakoś umknęło...Marcin ile masz wylewki?Natchnąłem Cię z tym zegarem na wodę?;);) Edytowane przez justka&radzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicja precyzyjnego sterowania elektryką jest taka, że wszyscy moi znajomi mają nie więcej jak18-19 stopni w domu. W domach grzanych elektryką to ja z żoną kurtki nie zdejmę w duże mrozy. Niestety taka jest prawda. Grzejący kopciuchami mają zdecydowanie cieplej. Niestety taka jest prawda. A trochę przeżyłem. To jest właśnie życiowa definicja precyzyjnego sterowania elektryką :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi podać definicję taką życiową precyzyjnego sterowania elektryczną podłogówką ala mata grzejna i jak to siema do 2 taryfy?Bo rozumiem że tania inwestycja to kable? w tym przypadku .A jak z trwałością bo to jakoś umknęło...Marcin ile masz wylewki?Natchnąłem Cię z tym zegarem na wodę?;);)

Po pierwsze jak elektryczna podłogówka to moim zdaniem kable, nie mata, są tańsze. wylewki mam koło 6-7-8cm nad kablami, zalezy od pomieszczenia, bo podkład pod kablami wyszedl różnie. Ja mam sterowanie niecentralne, tzn każde pomieszcenie ma swój kabel i swój sterownik z czujnikiem podłogowym i powietrznym. To właśnie jest niepodważalna przewaga elektryki. każde pomieszczenie działa osobno. Co do drugiej taryfy, to np u mnie jak juz pisałem grzeje średnio 2,5h/dobe więc spoijojnie się w niej zmieszczę (na razie mam budowlany, mam nadzieję że juz nie długo). Ja sterowniki kupiłem droższe devi 550, ale spokojnie mozna kupić tańsze, ja akurat chciałem te.

fakt zmobilizowałeś mnie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicja precyzyjnego sterowania elektryką jest taka, że wszyscy moi znajomi mają nie więcej jak18-19 stopni w domu. W domach grzanych elektryką to ja z żoną kurtki nie zdejmę w duże mrozy. Niestety taka jest prawda. Grzejący kopciuchami mają zdecydowanie cieplej. Niestety taka jest prawda. A trochę przeżyłem. To jest właśnie życiowa definicja precyzyjnego sterowania elektryką :)

heheheh, dobry żart. To jeszcze dużo przed tobą.

u mnie średnia to 22,5, a nigdy nie spadło poniżej 21, chodzę w krótkim rękawku, a jak tylko wezmę się za odkurzanie to i jego ściagam, mam rocznego synka i nie mam zamiaru oszczędzac dla zasady. najwidoczniej takich masz znajomych.

argument na słabym poziomie. w stylo "tata, a marcin powiedział"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim domu z tego co pamiętam moc kabli to coś koło10 kw.sterujesz wygodnie i kazdym pomieszczeniem osobno nie za gruba podłoga szybko się nagrzewa a powiedz jaki czas oddaje ciepło? Włącza sie kiedy spada temperatura sama poniżej zadanego poziomu ?skąd wiesz że akurat 2,5 godziny ?ma to jakies liczydło?

Pisał kiedyś Bobek że u kogos się szybko poprzepalały ....jak z trwałością ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim domu z tego co pamiętam moc kabli to coś koło10 kw.sterujesz wygodnie i kazdym pomieszczeniem osobno nie za gruba podłoga szybko się nagrzewa a powiedz jaki czas oddaje ciepło? Włącza sie kiedy spada temperatura sama poniżej zadanego poziomu ?skąd wiesz że akurat 2,5 godziny ?ma to jakies liczydło?

Pisał kiedyś Bobek że u kogos się szybko poprzepalały ....jak z trwałością ?

Zainstalowane mam 12,8kW, a pracuje 11kW (bez p. gospodarczego i łązienki wewnatrz domu, która jest nagrzewana od innych pomieszczeń i uzywana tylko jako WC)

Długo sie nagrzewa przy pierwszym uruchomieniu a potem długo oddaje ciepło, trudno powiedzieć ile to trwa ale kilka godzin).

Znam pobór energii za dobę, dzielę to przez moc i mam liczbę godzin. t[h]=E[kWh]/P[kW]

Sterowanie mam na czujniku podłogowym, jak widze najlepiej sie to spisuje, tak tez jest zalecane do akumulacyjnego ogrzewania.

Co do trwałości, to na razie wiem tyle że mam 10lat gwarancji, kable mam devi, Nie z allegro, mam nadzieje że to tez ma znaczenie. jest kilka zasad przy układaniu, tzreba sie ich trzymać. wszystko układałem sam. Łopatologia stosowana.

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pod ręką styczniowy murator? u ojca widziałem artykuł o porównaniu kosztów ogrzewania i były przeliczone wszystkie nośniki energii na kWh z uwzględnieniem sprawności i paru innych rzeczy. Z tego co pamiętam gaz ziemny 24gr/kWh, olej opało 39gr/kWh, węgiel i drzewo chyba 17 albo 19 groszy, gaz płynny nie pamietam właśnie ale chyba 29 albo 32grosze.

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Ci przyznać że mocno mnie zainteresowałes,wcześniej czytałem twój dziennik i byłem pod wrażeniem organizacji .Domy mamy podobne Ty masz uzytkowej tak ze 30 m.więcej niż ja więc może ma to sens? Licząc samo ogrzewanie i tanią taryfę powinni\o wyjść(po twoim zużyciu)tak okolo 400 mc:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie to już nie aktualne. Olej op. i propan ostatnio strasznie szybują do góry. Masakra cenowa Wystarczy, że wstawisz ceny zakupu letnie i już wyjdzie przyzwoicie, dzisiejsze to makabra

A masz może znajomych co grzeja olejem albo gazem płynnym? ile u nich musiałoby byc stopni 15, skoro jest jeszce drozej niz prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...