Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Muszę Ci przyznać że mocno mnie zainteresowałes,wcześniej czytałem twój dziennik i byłem pod wrażeniem organizacji .Domy mamy podobne Ty masz uzytkowej tak ze 30 m.więcej niż ja więc może ma to sens? Licząc samo ogrzewanie i tanią taryfę powinni\o wyjść(po twoim zużyciu)tak okolo 400 mc:cool:

to sie cieszę, że kogos udało mi sie zainteresować. Wg moich założeń opartych na teorii i dotychczasowym zuzyciu powinienem zamknąć się w 1500 za prąd na CO + drewno do kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli wychodzi,że masz ok.80W/m2,miałeś projekt czy liczyłeś wg wzoru,jaki masz odstęp miedzy kablami ? Jakie masz zapotrzebowanie na ciepło ?

Liczyłem wg wzoru dla każdego pomieszczenia osobno. Z obliczeń wychodziła moc dla pomieszczenia, potem z uwzględnieniem powierzchni pomieszczenia wychodził rozstaw kabli. Więc te 80W/m2 to średnia dla domu, ale dla pomieszczeń jest juz to sprawa indywidualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmusiłeś mnie do szukania w necie. Przyjmuje się, że z 1 litra uzyskuje się ok.6,5 kwh. Biorąc dzisiejszą kosmiczną cenę 2,45 daje nam to ok 0.38 za kilowat, ale przyjmując cenę z lipca to tylko 0,26 gr. za kwh.

 

W muratorze jak wcześniej napisał ceny uwzględniały również sprawnośc systemu, co przy prądzie jest 98-99%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myślę.Jak zacząłem interesować się ogrzewaniem na prąd to mogłem go jeszcze zmienić ale znam zalety parterówki a poza tym poprostu taki miał być.Piszesz 1500 plus drewno ....ciekaw jestem jak duży wpływ ma ten twój kominek;)ja go raczej nie postawię....Wyczytałem że jesteś poza domem...:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak olej i gaz płynny jest droższy od prądu, a w polskiej mentalności jak bys miał trzy identyczne domy jeden na gaz drugi na olej trzeci na prąd to i tak 90% ludzi powie że to na prąd rachunki będa najwieksze. na forum tez spora grupa tak uważa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myślę.Jak zacząłem interesować się ogrzewaniem na prąd to mogłem go jeszcze zmienić ale znam zalety parterówki a poza tym poprostu taki miał być.Piszesz 1500 plus drewno ....ciekaw jestem jak duży wpływ ma ten twój kominek;)ja go raczej nie postawię....Wyczytałem że jesteś poza domem...:(

Ja też jestem tego ciekaw, kominek to jest po pierwsze klimat, po po jego rozpaleniu w domu z 22 robi się ponad 23 i zona jest wniebowzięta. Wtedy ja wentylacje zwiekszam żeby nie wyjśc ze skóry.

ps. służba nie drużba, szef mi ostatnio powiedział "taki zawód, ale jakże ciekawy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie same sterowniki i kabelki jak u Marcina, ale pod 9cm wylewki.

Zdanie moje jest takie. Im mniejsze zapotrzebowanie na cieplo ogolne budynku tym bardziej mozemy ,,poszalec'' z nosnikiem ciepla

nie wyjdzie to drogo. Ale moze wystapic pewien paradoks kiedy to tansz nosnik bedzie drozszy w ogolnym rozliczeniu.

Przy podawaniu sprawnosci poszczegolnych urzadzen grzewczych, podaje sie tylko sprawnosc tegoz urzadzenia ale to nie to samo co sprawnosc calego systemu.

COP dla PCI podaja producenci ale nikt nie podaje sprawnosci calego systemu, nie liczy sie kosztow jakie pochlaniaja pompy obiegowe, sterowniki itd.

Alco w kotlach na pelet lub groszek, czy ktos podaje sprawnosc uwzgledniajaca zuzycie energii przez podajnik, dmuchawe, zapalarke badz sterownik? i dalej sa pompy obiegowe itd jw

 

Przy domach niskoemisyjnych a zwlaszcza takich malych jak moj nic sie nie oplaca, chociaz niegdys sam kombinowalem niepotrzebnie, teraz jestem przekonany do pradu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum każdy pisze że to klimat a w szopie po dach drewna i hajcują ile wlezie....:)nie mówię o tobie..;)i wtedy kotłownia w salonie.A tak a propo ostatnio znalazłem dziennik budowy gdzie chłopak wstawił sobie piec na eko groszek do czystej łazienki koło standardowych sprzetów:jawdrop::jawdrop::jawdrop: Pzdr,:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna sprawa to przyszlosc.

Ja jestem wrecz pewien ze produkcja domowa pradu elektrycznego bedzie na porzadku dziennym za kilka lat, ja mam plan aby za pomoca wiatraka i paneli fotovoltaicznych produkowac CWU, taki maly zasobnik (300litrow) z kilkoma podlaczeniami na grzalki, ekologiczne zrodlo nie dyrydy to wspomoze przd z sieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum każdy pisze że to klimat a w szopie po dach drewna i hajcują ile wlezie....:)nie mówię o tobie..;)i wtedy kotłownia w salonie.A tak a propo ostatnio znalazłem dziennik budowy gdzie chłopak wstawił sobie piec na eko groszek do czystej łazienki koło standardowych sprzetów:jawdrop::jawdrop::jawdrop: Pzdr,:D

W pełni sie zgadzam, ale ja nie mogę palic więcj niż trzy drewna bo wtedy jest juz nie do wytrzymania dla mnie. Ale po sezonie sprawdze ile mi zostalo i wtedy podam. Bo na razie drewno lezy pod plandeka bo nie miałem czasu go ułożyć, a to co leży przy wejściu do domu spokojnie starczy do końca lutego a moze i na marzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...