Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie dramatyzuj, kotły elektryczne to koszt rzędu 2-5 tys (zależy od mocy i wyposażenia takie powyżej 3 tys. mają wbudowaną pompę i naczynie przeponowe). robota z rurką mniej więcej taka sama jak z kablem. wylewki czy tynk robisz tak na kablach jak i na rurkach. dodatkowo dochodzi raptem rozdzielacz.

Żałuje że nie spotkałem Cię wcześniej zleciłbym ci wykonanie tego u mnie nawet bym Ci 1000 premii dorzucił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.firmowa czyli jedyna właściwa to tak 2.5 metr ...........

gdzieś czytałem że metr z robotą to około 100 chyba że samemu ew rodzina ,znajomi,pan zenek spod budki od piwa......plus rozdzielacz i np kospel a on nie ma w środku pompki i innych pierdól?

 

takich argumentów nie lubię. jak położenie rurki to kosztuje a mata elektryczna to układa się sama ? wystarczy przynieść ze sklepu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8992,47 to jest całkowity koszt mojego ogrzewania i 674 CWU dla niedowiarków mam faktury, i tak uważam że ogrzewanie nie wyszło najtaniej. Myslę że ty (desmear) za tyle to bys nawet podłogówki nie zrobił

 

u mnie troszke mniej, ale wlasnie tyle to kosztuje, a rurkowcy podobno taniej potrafia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich argumentów nie lubię. jak położenie rurki to kosztuje a mata elektryczna to układa się sama ? wystarczy przynieść ze sklepu ?

 

Tyle że w wodnym ułożenie rurek to nie wszystko, dochodzi jeszcze rozdzielnica i cała reszta do pieca, a w kablach grzejnych ułożenie kabli to wszystko, więc nawet jak sam tego nie zrobisz to robocizna bedzie tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich argumentów nie lubię. jak położenie rurki to kosztuje a mata elektryczna to układa się sama ? wystarczy przynieść ze sklepu ?

 

Napisałem wyrażnie CHYBA ŻE SAMEMU EWENTUALNIE.................Czuję się na siłach położyc jedno i drugie ,pewnie podłaczenie kabli jest prostsze niz nawet prostego pieca typu kospel Osobiście nie biorę pod uwagę tutaj robocizny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jaki masz system grzewczy?

 

Dół cały w podłogówce wodnej, góra w zasadzie same sypialnie i łazienka w grzejnikach wodnych. Zasilałem to przez pierwsze dwa lata piecem elektrycznym który jest do dzisiaj sprawny i wpięty w instalację, potem był olej opałowy który wywaliłem jak zaczęły gwałtownie rosnąc ceny. Była okazja, bo żona zalała cały palnik i sterowanie wodą podczas mycia kotłowni i piec umarł . Na dzisiaj podstawowym ogrzewaniem jest piec na propan który grzeje również CWU. Mam też możliwość palenia miałem przez wymiennik ciepła z kotłowni oddalonej ok. 70-80 metrów od domu. Ale miałem grzeję sporadycznie jak mi ktoś napali w miałówce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się. wodny będzie droższy, bo te rurki trzeba poskręcać. tylko czy aż o tyle jak próbujecie sugerować ?

Tu nie chodzi o poskręcanie, jesli robiłeś rozeznanie w temacie to wiedziałbys że koszt rurek jest tylko składową wydatków na materiał. Więc pierw sprawdź zrób zestawienie materiałów i je przeslij porównasz je z moimi kosztami materiałów a potem dalej bedziemy dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół cały w podłogówce wodnej, góra w zasadzie same sypialnie i łazienka w grzejnikach wodnych. Zasilałem to przez pierwsze dwa lata piecem elektrycznym który jest do dzisiaj sprawny i wpięty w instalację, potem był olej opałowy który wywaliłem jak zaczęły gwałtownie rosnąc ceny. Była okazja, bo żona zalała cały palnik i sterowanie wodą podczas mycia kotłowni i piec umarł . Na dzisiaj podstawowym ogrzewaniem jest piec na propan który grzeje również CWU. Mam też możliwość palenia miałem przez wymiennik ciepła z kotłowni oddalonej ok. 70-80 metrów od domu. Ale miałem grzeję sporadycznie jak mi ktoś napali w miałówce:)

To jeszcze napisz ile Cie to wszystko kosztowało?

Druga sprawa choćbys miał 110% sprawność pieca i 90% sprawność całego układu to i tak kWh wyjdzie cię drożej więc o co ta cała dyskusja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół cały w podłogówce wodnej, góra w zasadzie same sypialnie i łazienka w grzejnikach wodnych. Zasilałem to przez pierwsze dwa lata piecem elektrycznym który jest do dzisiaj sprawny i wpięty w instalację, potem był olej opałowy który wywaliłem jak zaczęły gwałtownie rosnąc ceny. Była okazja, bo żona zalała cały palnik i sterowanie wodą podczas mycia kotłowni i piec umarł . Na dzisiaj podstawowym ogrzewaniem jest piec na propan który grzeje również CWU. Mam też możliwość palenia miałem przez wymiennik ciepła z kotłowni oddalonej ok. 70-80 metrów od domu. Ale miałem grzeję sporadycznie jak mi ktoś napali w miałówce:)

 

oooo to dopiero tania inwestycja, PCI by taniej wyszla bez tego kombinowania. Ile straciles pieniazkow na te wszystkie kotly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, niema co forsowac naszych rozwiazan, kazdy zrobi jak chce....

 

Tomi, nie o forsowanie rozwiązań chodzi, bo nie zależy mi że moje ma być na wierzchu.

Problem polega na tym, że mam już stan surowy zamknąłem i mam parę miesięcy na dokonanie wyboru.

 

Wiem jedno, groszków mieć nie będę, bo nie mam na to miejsca. Co do reszty sprawa jest otwarta, rozważam prąd, LPG a i o powietrznej pompie ciepła też myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Wiem jedno, groszków mieć nie będę, bo nie mam na to miejsca. Co do reszty sprawa jest otwarta, rozważam prąd, LPG a i o powietrznej pompie ciepła też myślałem.

 

Groszek to dopiero niewypal do domow energooszczednych wiecej bys wypalil na podtrzymaniu niz na ogrzewaniei klopotliwa obsluga, LPG w rozliczeniu sprawnosci wychodzi drozej od pradu a jeszcze do tego instalacja droga, o PCI powietrznej tez myslalem ale ostatecznie nie kombinyjac bedzie kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...