Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Groszek to dopiero niewypal do domow energooszczednych wiecej bys wypalil na podtrzymaniu niz na ogrzewaniei klopotliwa obsluga, LPG w rozliczeniu sprawnosci wychodzi drozej od pradu a jeszcze do tego instalacja droga, o PCI powietrznej tez myslalem ale ostatecznie nie kombinyjac bedzie kabelek

 

z LPG sprawa nie jest tka prosta. cena prądu jest stabilna, LPG niestety nie. Dzwoniłem w maju do dystrybutora LPG, 1 litr gazu lany do własnej butli kosztował wtedy 1,4 netto czyli 1,7 brutto. wtedy 1kWh wychodzi po 26 groszy -> czyli taniej niż druga taryfa i cena 24godz/dobe bez zmartwienia, czy mogę grzać czy aby nie jestem w 1 taryfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ile mnie to kosztowało? Sam nie wiem:) Serio

Piec miałowy jest od zawsze bo być musi. Ciągnie zakład. Wymiennik do domu zakładał mój pracownik który jest hydraulikiem z zawodu (wyuczonym z papierami!!!) na stałej pensji. Palić też nigdy nie paliłem więc w pewnym sensie jest on dla mnie bezobsługowym i nie śmierdzącym zródłem ciepła. Zdecydowanie najtańszym.

Dom najczęściej idzie na piecu gazowym. Bez problemu wyciągam 0,26 zł za kwh z propanu. Nie mam II taryfy prądu bo jej poprostu nie potrzebuję. Prąd również mam tańszy przez to w ciągu dnia. U mnie cały czas w ciągu dnia ktoś jest w domu. Mam ciepło przez całą dobę w stałej cenie i CWU w nieograniczonej ilości również w stałej cenie i przez całą dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mnie to kosztowało? Sam nie wiem:) Serio

Piec miałowy jest od zawsze bo być musi. Ciągnie zakład. Wymiennik do domu zakładał mój pracownik który jest hydraulikiem z zawodu (wyuczonym z papierami!!!) na stałej pensji. Palić też nigdy nie paliłem więc w pewnym sensie jest on dla mnie bezobsługowym i nie śmierdzącym zródłem ciepła. Zdecydowanie najtańszym.

Dom najczęściej idzie na piecu gazowym. Bez problemu wyciągam 0,26 zł za kwh z propanu. Nie mam II taryfy prądu bo jej poprostu nie potrzebuję. Prąd również mam tańszy przez to w ciągu dnia. U mnie cały czas w ciągu dnia ktoś jest w domu. Mam ciepło przez całą dobę w stałej cenie i CWU w nieograniczonej ilości również w stałej cenie i przez całą dobę.

 

Ok jak juz na to wydales to za pozno, ale dla nas ktorzy dopiero planuja CO ma znaczenie iel nas ta inwestycja wyniesie i ile zaplacimy za jej używanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z LPG sprawa nie jest tka prosta. cena prądu jest stabilna, LPG niestety nie. Dzwoniłem w maju do dystrybutora LPG, 1 litr gazu lany do własnej butli kosztował wtedy 1,4 netto czyli 1,7 brutto. wtedy 1kWh wychodzi po 26 groszy -> czyli taniej niż druga taryfa i cena 24godz/dobe bez zmartwienia, czy mogę grzać czy aby nie jestem w 1 taryfie

 

Liczyłeś jakie są koszty inwestycyjne przy LPG? Różnica jest 4gr na kWh, a cena LPG rośnie szybciej niż prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mnie to kosztowało? Sam nie wiem:) Serio

Piec miałowy jest od zawsze bo być musi. Ciągnie zakład. Wymiennik do domu zakładał mój pracownik który jest hydraulikiem z zawodu (wyuczonym z papierami!!!) na stałej pensji. Palić też nigdy nie paliłem więc w pewnym sensie jest on dla mnie bezobsługowym i nie śmierdzącym zródłem ciepła. Zdecydowanie najtańszym.

Dom najczęściej idzie na piecu gazowym. Bez problemu wyciągam 0,26 zł za kwh z propanu. Nie mam II taryfy prądu bo jej poprostu nie potrzebuję. Prąd również mam tańszy przez to w ciągu dnia. U mnie cały czas w ciągu dnia ktoś jest w domu. Mam ciepło przez całą dobę w stałej cenie i CWU w nieograniczonej ilości również w stałej cenie i przez całą dobę.

Dom z działalnością , jest pracownik -palacz czyli inaczej niż my ale też bezobsługowo..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi78. Ale jednym z założeń jest żeby sobie nie zamykać furtki. Z wodnym możesz zrobić prawie wszystko

 

Ale jakim kosztem? Jesli ty sie nie liczysz z tym, bo jak widzę historycznie grzałeś juz prawie wszystkim, to inna sprawa. ale to ile ty kasy wrzuciłeś w te wszystkie piece itp, to mi starczy do konca zycia na grzanie prądem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przykład niestety nie jest taki prosty, żeby go przenieść bezpośrednio. Ale sam piszesz co potwierdza moje obserwacje o prądowcach że nie grzejesz jednego obwodu w domu (pom. gosp+WC) a ja grzeję nawet garaż na dwa samochody na 14-15 stopni. Wszyscy prądowcy dziwnie zaczynają oszczędzać a dla mnie liczy się komfort, że wsiadam do ciepłego samochodu, że mam nieograniczoną ilość CWU w ciągu dnia, że latem moge wlac dwa wiaderka do baseniku dzieciakom i sam się mogę wykąpać nie czekając na druga taryfę. Zresztą żona i dzieciaki to jakieś kaczki:) Edytowane przez piotrmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przykład niestety nie jest taki prosty, żeby go przenieść bezpośrednio. Ale sam piszesz co potwierdza moje obserwacje o prądowcach że nie grzejesz jednego obwodu w domu (pom. gosp+WC) a ja grzeję nawet garaż na dwa samochody na 14-15 stopni. Wszyscy prądowcy dziwnie zaczynają oszczędzać a dla mnie liczy się komfort, że wsiadam do ciepłego samochodu, że mam nieograniczoną ilość CWU w ciągu dnia, że latem moge wlac dwa wiaderka do baseniku dzieciakom i sam się mogę wykompać nie czekając na druga taryfę

 

Ale o to wlasnie chodzi, najtansza energia jest to energia zaoszczedzona. To mozemy wybudowac szalas i wstawic piec na mial 50kW i bedzie cieplo, a oszczednoc na budowie nieoceniona :) A mial przeciez taki tani....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dom jest inny. Wy dopiero zaczynacie mieszkać a ja już 10 lat mieszkam. Zdążyłem już mały remont w środku zrobić:) Jak ja ocieplałem 12 ciętą na zamówienie (były tylko 5 i 10 styropianu) to murarze pukali się po głowach, że 5 wystarczy. O oknach trzy szybowych to nawet nikt nie słyszał. Z wełny na poddaszu zostały mi strzępy. To tak na marginesie jak ktoś wierzy w "wieczne" ocieplenie. W przyszłym roku zamierzam poprawiać całą wełnę, tylko najpierw muszę odstrzelić kunę. Nie mogę sobie z nią poradzić. Zrobiła mi sito z ocieplenia na połowie dachu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...