Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mój przykład niestety nie jest taki prosty, żeby go przenieść bezpośrednio. Ale sam piszesz co potwierdza moje obserwacje o prądowcach że nie grzejesz jednego obwodu w domu (pom. gosp+WC) a ja grzeję nawet garaż na dwa samochody na 14-15 stopni. Wszyscy prądowcy dziwnie zaczynają oszczędzać a dla mnie liczy się komfort, że wsiadam do ciepłego samochodu, że mam nieograniczoną ilość CWU w ciągu dnia, że latem moge wlac dwa wiaderka do baseniku dzieciakom i sam się mogę wykąpać nie czekając na druga taryfę. Zresztą żona i dzieciaki to jakieś kaczki:)

A jednak nie dobranoc.

Jesli czytałbys uważnie, to bys wiedział że nie grzeję w łazience wspołnej bo jest ona centralnie w środku domu i ciepło od innych pomieszcen powoduje że jest w niej tak samo ciepło, co juz wczesniej wyszlo z wyliczen OZC że zapotrzebowanie ciepła dla tego pomieszcenia to 80WATT, druga kwestia to pomieszczenie gospodarcze, jest w nim 19,5 stopnia, straty z bojlera i pralka, ale to jest po czesci spizarnia i te 19,5 to i tak za duzo na przechowywanie np. zywnosci swiatecznej. Dlatego nie pisz mi o jakims sztucznym oszczedzaniu bo mijasz sie z prawda. A to że masz w garazu 15 stopni to juz twoja sprawa.

Ja też mam ałe dziecko i codziennie kapie się w wannie, i nie trzeba miec doktorat żeby tak zaprogramowac sterownik bojlera żeby miec 24h ciepla wode grzejac tylko w taniej taryfie. Wiedza nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak sobie myślę że albo u nas w kraju pali sie weglem,gazem i koniec tematu,albo jak ktoś poszedł w kierunku el.to raczej kable...(pomijam teraz PC)gdzies tam na forum ktos pisał cos o kospelu i takim układzie ale wcięło.ciężko spotkać praktyka (komu oni te piece sprzedają???),A może rzeczywiście bez furtki i kabel(to jest wizja nie biorę odpowiedzialności za plagiat.)

Mam opcję bez komina w kotłowni ba nawet bez kominka czyli zero kominów...czy to jeszcze dom? to po całości i bez furtki?!....:):)

ps nic nie piłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale tylko w wekendy. Nie bardzo rozumiem jak można zaprogramować bojler żeby grzał wodę np o 11.00 jak jest już pusty bo żona wlała za dużo dzieciakom do basenu? Jak nagrzać wodę o 21.00 jak moje kaczuszki się wykąpią a ja wrócę do domu i chcę poleżeć w wannie a już rodzinka poleżała i wodę wychlapała? Zaprogramować to można ale siebie do II taryfy, ale to już takie przyjemne nie jest

No chyba że jakiś ogromny bojler, ale to już nic z oszczędnościami nie ma nic wspólnego, bo są dni, że potrzebujemy bardzo mało wody a jest nagrzane mnustwo bo była druga taryfa. Sterowanie to raczej zakłady energetyczne programują a nie my. My tylko musimy się dostosować do godzin lub nie

Edytowane przez piotrmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie spałem.....

Po1 wekendowa to wbrew nazwie nie tylko wekend:)

Po 2 nie każdy ma basen......

Po 3 interesując się elektryką zawitałem do mej elektrowni i poprosiłem o taryfy tak łopatologicznie na papierze...i jest coś takiego jak taryfa ekonomiczna tam jest podział nawet na sezon i poza i godziny się mocno mieszaja naprawde całkiem duzo w ciągu dnia taki troche 2taryfowy dziwoląg ale jest.

Po4 można zagrzać tanio 200 litrów i mieszać do komfortu czyli ok.38 stopmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justka&radzio

Pytasz komu oni te piece sprzedają (kospela) Na pewno nie sprzedają ich ludziom co twierdzą, że rurka wodna droga, kształtki to pieniądze, komin to majątek, wykąpać się jak jest woda z drugiej taryfy bo na I za drogo. Ci ich nie kupują.

Kupują te piece ludzie których na to stać (ogrzewanie wodne) i cenią sobie bezpieczeństwo. Montowane są awaryjnie (u mnie został po 2 latach używania, w pełni sprawny) jako dodatkowe zródło awaryjne. Awaria podstawowego pieca ( gaz, olej op. zwykły kopciuch) wiąże się np. z serwisem, sciągnięciem części które może trwać nawet kilka dni. Przełączasz zawory i masz dalej ciepło. Masz kopciucha jako podstawowy, wyjeżdzasz na wczasy. Jedziesz wtedy kospelem na minimum i masz zabezpieczony dom w mrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt dla Ciebie to napewno nie wystarczy, u mnie kapiel bierze mały i czasami zona ja jestem zwolennikiem deszczownicy (nie deszczówki), nie lubie jak mi skora parcieje od lezenia w wannie, wczesniej miałem wielka wanne i nieograniczona ciepla wode i tez bralem prysznice, ale tu juz wchodzi kwestia gustu a o gustach sie nie dyskutuje. jak widac z innej gliny jestesmy ulepieni, Ty lubisz kapiele , podgrzewanie auta w garazu itp. ja nie, wystraczy mi dlugi pryszni, cieplo w domu i auto w garazu, w ktorym temp jest dodatnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justka&radzio

Pytasz komu oni te piece sprzedają (kospela) Na pewno nie sprzedają ich ludziom co twierdzą, że rurka wodna droga, kształtki to pieniądze, komin to majątek, wykąpać się jak jest woda z drugiej taryfy bo na I za drogo. Ci ich nie kupują.

Kupują te piece ludzie których na to stać (ogrzewanie wodne) i cenią sobie bezpieczeństwo. Montowane są awaryjnie (u mnie został po 2 latach używania, w pełni sprawny) jako dodatkowe zródło awaryjne. Awaria podstawowego pieca ( gaz, olej op. zwykły kopciuch) wiąże się np. z serwisem, sciągnięciem części które może trwać nawet kilka dni. Przełączasz zawory i masz dalej ciepło. Masz kopciucha jako podstawowy, wyjeżdzasz na wczasy. Jedziesz wtedy kospelem na minimum i masz zabezpieczony dom w mrozy

Oj napewno z innej gliny jestesmy...

Po pierwsze lubisz wszystko uogólniać

po drugie wysnacznikiem komfortu dla ciebie jest czy masz piec olejowy gazowy, bo elektryka to juz zero komfortu juz napewno bezpieczeństwa (nie wiem co do konca miales tu na mysli).

Po twoich postach śmie wnioskowac że masz jeszce płot z kamienia i to wloskiego żeby sąsiad zazdrościł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokutuje tu takie zdanie, ze jak energia jest tania jednostkowo to mozna ja marnotrawic na prawo i lewo, bo jak ktos pali weglem i ma 0,11zl/kW to juz ocieplenia nie trzeba i mozna grzac do 30stC i otwierac okna, tylko po co?

W nowoczesnym budownictwie chodzi o to zeby dostarczyc taka ilosc ciepla jaka jest potrzebna i nie wiecej i moge dosc dokladnie sterowac iloscia dostarczanego ciepelka.

 

Pozniej ktos pisze: ja tylko 3 tony wegla spalilem po 700zl/tone czyli 2100 to nieduzo bo 1kW taki tani na weglu. Ale jak ktos inny zużyje 5000kWh pradu w taniej taryfie to niewiadomo jak rozpusta to jest, a to tylko 1500zl, czyli taniej od wungla....

 

A robocizna jako palacz? a koszt instalacjii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, skoro piszesz że spalasz dziennie 3 kawałki drewna to od 1 października spaliłeś ich około 250 sztuk! I ty to nazywasz grzanie prądem???? Piszesz że za CO zapłacisz 1500zł? Ja gdybym tak palił zapłaciłbym grosze! Okłamujesz ludzi tak pisząc i dopiero jak się od ciebie wyciągnie to piszesz o codziennym paleniu w kominku. Człowieku, to nie jest grzanie prądem tylko kominkiem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pisal wyzej ok 9 tys

 

No to ja za rurki dałem 2,5tyś. Więc od mojego wyniku za system trzeba odjąć 7,5 tyś.Czyli cały system wyszedł tak

PC=10tyś

Odwierty=10tyś

kotłownia=coś koło 5tyś

GZ=2,5 tyś

=27,5tyś

Teraz odliczając twoje 9tyś i PC do CWU wyjdzie 13,5 różnicy

No śmiech na sali. Zrobiłbym poziome DZ to by różnica wyszła poniżej 10tyś. Gdzie tu sens???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja za rurki dałem 2,5tyś. Więc od mojego wyniku za system trzeba odjąć 7,5 tyś.Czyli cały system wyszedł tak

PC=10tyś

Odwierty=10tyś

kotłownia=coś koło 5tyś

GZ=2,5 tyś

=27,5tyś

Teraz odliczając twoje 9tyś i PC do CWU wyjdzie 13,5 różnicy

No śmiech na sali. Zrobiłbym poziome DZ to by różnica wyszła poniżej 10tyś. Gdzie tu sens???

 

Moze u innych...

u mnie to troszke inaczej wyglada

Kable 6,5tys PCI do CWU drugie tyle.

PCI to nadal ok 30 tys

Wiec jak dla mnie drogo.

Ale przyznam ze jakbym mial wiecej kasy to kto wie czy pompa by nie byla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na dziś mam taki układ, PCI powietrze - powietrze - klima, wentylacja i ogrzewanie w jednym, w dzień grzeję kozą (nie ucieka), w nocy grzeje pompa, średnie dobowe zuzycie przez PCI w grudniu to 10kw. ale zaznaczam że w dzień palę w kozie. Koszty inwestycyjne jeśli patrzeć na klime, wentylacje i ogrzewanie nie wielkie, a komfort spory. A w dzień palę w kozie dla oszczędności :). Każdy ma to co lubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...