Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ja na dziś mam taki układ, PCI powietrze - powietrze - klima, wentylacja i ogrzewanie w jednym, w dzień grzeję kozą (nie ucieka), w nocy grzeje pompa, średnie dobowe zuzycie przez PCI w grudniu to 10kw. ale zaznaczam że w dzień palę w kozie. Koszty inwestycyjne jeśli patrzeć na klime, wentylacje i ogrzewanie nie wielkie, a komfort spory. A w dzień palę w kozie dla oszczędności :). Każdy ma to co lubi

 

A jaka masz PCI? mozesz konkretnie podac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w dzień palę w kozie dla oszczędności

Jakich oszczędności? Nie jest moim zamiarem negowanie tego co masz i co robisz tylko palenie w kozie też kosztuje. Można drewno samemu nazbierać, można kupić za 100zł a można za 200. Średnio trzeba założyć że 1m3 kosztuje 150zł. Więc pytanie ile tego drewna się spala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, skoro piszesz że spalasz dziennie 3 kawałki drewna to od 1 października spaliłeś ich około 250 sztuk! I ty to nazywasz grzanie prądem???? Piszesz że za CO zapłacisz 1500zł? Ja gdybym tak palił zapłaciłbym grosze! Okłamujesz ludzi tak pisząc i dopiero jak się od ciebie wyciągnie to piszesz o codziennym paleniu w kominku. Człowieku, to nie jest grzanie prądem tylko kominkiem!

Zachowujesz sie jakbys urwał się z choinki, nie wiedziałeś że palę, przecież o tym pisałem nie raz, to jest w moim DB, o tym była dyskusja na forum. Dlatego teraz mam mie to w stopce? Opanuj się i nie nazywaj mnie oszustem! jak jesteś tak skrupulatny to widzialbys ze jak mnie nie ma do palone ciagle nie jest o czym pisalem, poza tym jeszcze kilka dni odpadnie z przyczyn roznych i wyszlo oklo 50, wiec jakies 150 szt. Po drugie palenie w kominku nie powoduje utzrymywanie temp 20-21, jaka z reguly ludzie maja w domu. tylko czasow podniesienie jest z 22 do ponad 23, a to nie jest normalne. Jak wczesniej pisalem o tym byla szeroka dyskusja na forum. Sam w niej brales udzial wiec teraz nie pisz ze nie wiedizlaes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja za rurki dałem 2,5tyś. Więc od mojego wyniku za system trzeba odjąć 7,5 tyś.Czyli cały system wyszedł tak

PC=10tyś

Odwierty=10tyś

kotłownia=coś koło 5tyś

GZ=2,5 tyś

=27,5tyś

Teraz odliczając twoje 9tyś i PC do CWU wyjdzie 13,5 różnicy

No śmiech na sali. Zrobiłbym poziome DZ to by różnica wyszła poniżej 10tyś. Gdzie tu sens???

 

U mnie 9000 kosztował cały syetem ogrzewania, kable+ sterowniki+ dodatki np mocowanie kabli. wiec licz od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc grzejesz prądem a kominkiem dogrzewasz. Śmieszne jest w tym momencie pisanie że grzejesz prądem. To tak jak z ludźmi co mają gaz i żeby było taniej palą w kominku i mówią jak mało gazu im idzie.

Drugi raz się pytam, ile kosztowały kable?

Muszę wliczać PC do CWU albo odjąć 5tyś od mojej. Nie rozumiesz dlaczego?

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów...

Jak tak stoję obok to wychodzi mi na to:

Napisał Liwko w temacie o bufonach myślę prawdę że jedno i drugie wyjdzie podobnie ,niedrogo a co najważniejsze bezobsługowo.:)

Drogi są do tego dwie....

1 prowadzi przez pompę ciepła w miarę standardowym domu (tylko ta pompa to muszą być koszty w okolicy tego co pisze Liwko)

2 dom dużo lepiej ocieplony kable grzejne też może być ok.

Może być tak że te nakłady wyjdą podobnie,kazdy ma inne priorytety, możliwości i przekonania.Fakt Liwko ma łatwiej zCWU .

Ja mam jako opcję zrobienie mixu czyli ciepły dom i podłoga wodna i do tego kospel jako pędzidlo żeby była jasność jedyne...pózniej ew PC

Każdy chwali to co ma i tak zawsze było i będzie.

Marcin i Tomi78 powiem wam szczerze że do wczoraj wiedziałem że chcę bezobsługowo ale raczej "wodnie",teraz myślę tez o kablach jak u was.Pzdr.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich oszczędności? Nie jest moim zamiarem negowanie tego co masz i co robisz tylko palenie w kozie też kosztuje. Można drewno samemu nazbierać, można kupić za 100zł a można za 200. Średnio trzeba założyć że 1m3 kosztuje 150zł. Więc pytanie ile tego drewna się spala?

Masz rację, ale jeśli nie liczę pracy własnej to za 500-800zł miałbym ogrzany cały dom, nie podlega raczej dyskusji że palenie w kominku-kozie jest najtańszym ogrzewaniem (nie koniecznie najprzyjemniejszym). A jak się jeszcze ma swoje drzewo .... No i kazdy chyba się ze mną zgodzi że ciepło z kominka jest przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale moim zdaniem ty zdecydowałes się na PCi co grzeje tez CWU, mogłeś wziąć inna bez CWU, ja wybrałem bojler.

5266,68 koszt kabli

 

Bo porównujemy koszty CO a nie CO i CWU. Moja pompa ogrzewa i jedno i drugie ale dla porównania kosztów instalacji CO muszę odjąć koszt PC do CWU.

No i tutaj dochodzimy do tego wniosku że ja wciąż podawałem że podłogówka mnie kosztowała około 10 tyś a okazuje się że ciebie więcej licząc cały koszt ze styro i wylewką. Ja za rurki dałem coś koło 2,5-3tyś. (jak znajdę fakturę to napiszę dokładnie) więc tak licząc cała instalacja PC kosztowała mnie 28tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo porównujemy koszty CO a nie CO i CWU. Moja pompa ogrzewa i jedno i drugie ale dla porównania kosztów instalacji CO muszę odjąć koszt PC do CWU.

No i tutaj dochodzimy do tego wniosku że ja wciąż podawałem że podłogówka mnie kosztowała około 10 tyś a okazuje się że ciebie więcej licząc cały koszt ze styro i wylewką. Ja za rurki dałem coś koło 2,5-3tyś. (jak znajdę fakturę to napiszę dokładnie) więc tak licząc cała instalacja PC kosztowała mnie 28tyś.

Ile bys zapłacił za pCi bez funkcji CWU? bo ja nie dokonca rozumiem dlaczego chcesz odjac 5000. styro i wylewka moim zdaniem koszt mamy taki sam, bo obaj musielismy to zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze na razie teoria, co do kosztow za sezon grzewczy bo to moj pierwszy jak wiesz.

CWU, wczoraj kupilem podlicznik, taki do gniazdka wiec jak wroce to zaczne liczyc.

Drewna zalozmy 150-200, tez nie liczylem tego, co do sztuki.

OK wiec u mnie koszt CO to jak wczesniej pisalem 8992,69zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za CWU średnio płacę 300zł na rok. Gdybym grzał prądem to przy COP licząc nawet 3 zapłaciłbym 900zł.

Tak jak napisałem, pomijając CWU to różnica w inwestycji już nie wychodzi tak duża bo około 10-12tyś. Przy DZ poziomym wyszło by 6-8. I jak to się teraz ma do twoich wyliczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ekogroszek czy gaz to piece raczej produkują CO i CWU,więc OBIEKTYWIE powinniśmy liczyć jedno i drugie..co z tego że tanio ogrzejesz jak popłyniesz na CWU...

 

I dochodzimy do tego że trzeba dokupić PC do CWU żeby było taniej więc inwestycja zwiększa się o 5-6tyś (te z dolnej półki) czyli razem 15 000.

Aha jeszcze jedno, ja cały czas liczę zbiorniki do wody (mam dwa)w tej mojej kotłowni za 5tyś a powinienem je pominąć.

No to policzmy teraz

Twoje 15tyś z PC do CWU.

Moje- 10PC, 10odwierty, kotłownia 2, rurki 3=25tyś.

Różnica 10tyś. Zróbmy poziomy i wyjdzie 6

Drogie te pompy jak cholera;)

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...