Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja ciagle nie kumam tego twojego odliczania.

ja wiem że moje cwu bedzie drozze niz twoje. Ale moje CO i CWu to 9700. A jaki jest twoj koszt PCi+DZ+GZ+kotłownia, koszt calosci. potem majac oba koszty moj i twoj bedziemy porownywac koszty eksploatacji oczywiscie CO+CWU.

I nie piszmy co by bylo gdyby bylo inne zrodlo dolne albo PC do CWU. liczmy to co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czekaj ja staram się być obiektywny jestem przed wyborem.

Są różne potrzeby ,zużycia i może wyjść komuś taniej grzać CWU drugą taryfą i tanim bojlerem i za nim się ta pompa zwróci......

Tu wtedy jest też kwestia czy dać tanio i mieć drozej czy na odwrót.:)

To że masz przykladowo tanie grzanie CWU nie oznacza że masz ją lać na potęgę .bo kosztuje ie tylko jej podgrzanie:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zużycie CWU to 2xprysznic (moj normalny, a żona to jak to z kobieta leci i leci, ale znowu bez przesady)+ kapiel małego (jakies 15cm wody w wannie 170cm), a reszte ciezko wyliczyc, tzn mycie rak itp. Uważam że zuzycie CWU jest nie za duze u mnie. Koszt inwestycji b. mały a koszt eksploatacji napewno wiekszy, a jaki to sie okaze jak wroce i ten licznik zamontuje.

Co= prad+kominek. tu tez trzeba by brac pod uwage temp w domu, ja uważam ze u mnie jest ona wysoka, srednia 22,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę że ja na DZ wydałem 10tyś. ale mogłem to zrobić taniej więc przepłaciłem.

Dlatego pisałem że to co faktycznie wydaliśmy, bo ja np. mogłem kupić tańsze sterowniki, a kupiłem praktycznie jedne z droższych. Mogłem kupić kable elektry, albo jeszce tańsze, ale nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ok, jest 28000, jest to mało. Teraz powiedz jaki masz stosunek I/II taryfa?

 

Fakt rozdzielaczy nie policzyłem więc trzeba dodać 500zł, szafek nie mam. Z tym stosunkiem to zacznę podawać od 1 stycznia bo dopiero dwa tygodnie temu uporałem się z programatorem do licznika ale na oko licząc 75-25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz gdzie był ten link do arkusza obliczeń opłacalności PC bo ja tam podałem koszt mojej 38tyś a powinienem mniej?

 

No wlasnie nie pamietam, ale zapisalem plik, i hcce wlasnie wpisac dane, na razie wpisalem 9700 u mnie 28000 u ciebie potrzebuje stosunek taryf i CWU.

Edytowane przez Lobo_M
zamiast 28000 wpisalem 2800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko ile ciplej wody szacujesz ze zuzywasz miesiecznie 2? 3? 4? m^3

 

Nie mam zielonego pojęcia. Ogólnie stosunkowo idzie jej dość dużo ale tylko ze względu na to że grzeje ją do niższych temperatur.

Ja codziennie prysznic, żona prysznic albo wanna, syn raczej wanna ale co drugi dzień. Cyrkulacja 2h dziennie a w weekendy 6h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...