Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dlaczego koszt instalacji PC podałeś 39tyś? Dlaczego roczne koszty energii PC to 14300kWh???

Powinieneś wpisać tak 9tyś instalacja + 9tyś dodatkowe ocieplenie (ty masz więcej posadzki i ścian, ja mam 4 okna dachowe, resztę okien pomińmy)=18tyś

PC10+DZ10+kotłownia5+GZ z rozdzielaczami3,5=28,5

Tak policz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego koszt instalacji PC podałeś 39tyś? Dlaczego roczne koszty energii PC to 14300kWh???

Powinieneś wpisać tak 9tyś instalacja + 9tyś dodatkowe ocieplenie (ty masz więcej posadzki i ścian, ja mam 4 okna dachowe, resztę okien pomińmy)=18tyś

PC10+DZ10+kotłownia5+GZ z rozdzielaczami3,5=28,5

Tak policz

Masz dwa przypadki jeden to wyliczenia dla twojego domu a drugi dla mojego domu. dlatego w drugim masz 39000.

14300 bo dla PCI masz zapotrzebowanie 78kWh, potem masz uwzględniony COP.

Teraz nie wpisuje 9+cos tam tylko całkowite koszty dla obu przypadków

http://lh5.ggpht.com/_s4gu-iIsLjo/TRdr4aGghyI/AAAAAAAAImA/fkNyVVVlUxg/roznica3.jpg

dlatego w przypadku mojego domu koszty ocieplen zostaly zwiekszone procentowo stosunkiem powierzchni podłóg ścian itd. Dlatego u mnie w drugim przypadku nie masz 23300 tylko lekko ponad28000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 9 tyś różnicy. Ok, to teraz licząc w moim przypadku samą CWU zwrot nastąpiłby po około 15 latach a CWU to jest tylko 20% rocznej pracy pompy.

 

Liczyłem dwa przypadki w obydwu raz jest lepiej ocieplony dom +kable+bojler, a druga wersja zwykle ocieplenie+PCi (CO+CWU), nawet nie uwzględniłem kosztów konserwacji PCI które napewno w ciagu 20lat bedą i nie wiem czy dla domu 150m^2 i 78kWh twoja pompa by wystarczyla czy trzeba by kupic model wyzszy, wiec tego tez nie uwzględniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no ok, tylko teraz widać że te koszty PC wcale nie muszą być tak wysokie jak się wszędzie podaje bo skoro chciałbyś mieć w tej samej cenie CWU to jeszcze od tych 9tyś trzeba odjąć 5-6 na PC do CWU, więc różnica wyszła by grosze. Nie prawda?

 

Ale nie chce bo to sie moim zdaniem nie oplaca, dlatego nic nie zmieniajac porownałem dwie opcje, jedna że ktoś chce miec wszystko z PCi jak u Ciebie, a druga że koszty inwestycji male, kable+bojler jak u mnie. O to chyba byla dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz jeszce PCi za w miare ludzkie pieniądze, pomysl jaki mają czas zwrotu, a raczej nie mają, Ci którym PCi wyszła za ponad 50tyś albo i lepiej

 

Zgadza się i z tym próbuję tu na forum walczyć. Ja twierdzę że jak dobrze zrobione DZ i GZ to byle pompa to pociągnie. Są lepsze i są gorsze ale różnica w cenie w większości przypadków na nic specjalnego się nie przekłada. Dajmy na to że mam tą gorszą, nie musi tak być ale załóżmy i płacę roczne rachunki wyższe o 500zł od tej z górnej półki która kosztuje 20tyś więcej. Gdzie tu sens?

Ogólnie w moim przypadku jak by nie liczyć to był dobry wybór, podobnie i w twoim, ale jak ktoś zauważył nie ma dwóch równych domów i w każdym inne potrzeby. Najważniejsze że są to systemy bezobsługowe i w pewnych sytuacjach najtańsze w eksploatacji. Tego się trzymajmy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podaj co wkleiles.

Jeżeli tego nie rozbijesz na dwa przypadki towynik jest wypaczony, bo skoro wpisujesz dwie kwoty inwestycji to musisz wpisać też dwa ich rezulaty, bo ja moim kosztem zejdę do 45( a nawet do mysle ze 35, co pokazaly ostatnie dni), a ty swoim kosztem uzyskales 78 no i ty masz 75/25 a ja mam 100 II taryfy. dlatego te wynik 3 lata to jest fikcja.

spojrz na te dwa zdjecia z pliku zmodyfikowanego, tam zobaczysz o co chodzi.

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale zdaję sobie sprawę że takie liczenie to kreatywna matematyka ale te 20-30 lat to taka sama.

W drugim przypadku gdy wkleiłem zapotrzebowanie 40 i 100% taniej wychodzi 9 lat.

Nakłady 18000 do 28500

 

źle to robisz, zrob prirt screen obu wyliczen to ci pokaze blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, już to właśnie wychwyciłem. Najpierw wpisuję moje zapotrzebowanie 78W/m2 i twoje koszty 9tyś a moje 28,5 i wychodzi 11 lat, następnie doliczam drugie 9tyś by zmniejszyć zapotrzebowanie do 40 i wychodzi 9 lat. Tyle tylko że ja nie miałbym żadnych szans by to było tylko 9 tyś by do tej granicy zejść. Ile by mnie to kosztowało? Nie wiem ale na pewno dużo więcej więc czas zwrotu się jeszcze skróci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ciekawego właśnie w tym momencie widać to to że w pewnym momencie dokładanie ocieplenia przy PC nie ma już sensu. I tak jest w rzeczywistości. Dla PC wystarczy standardowe ocieplenie i nic więcej. Teoria ProStasia "ocieplać, ocieplać, ocieplać i grzać czym się chce" bije w łeb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze jeszcze raz. to jest porownanie dwoch domow:

1. stopień izolacji jak u ciebie, co daje 78kWh, koszt jej uzyskania, 72/25, PCi

2. ten sam dom lepiej zaizolowany, 40kWh, 100% II taryfa, kable+bojler

Tu masz koszty inwestycji dla twojego domu

http://lh5.ggpht.com/_s4gu-iIsLjo/TRdr4aGghyI/AAAAAAAAImA/fkNyVVVlUxg/roznica3.jpg

To są wyliczenia, jeśli ni zmodyfikujesz pliku, to bedziesz mial fałszywe wyniki

http://lh5.ggpht.com/_s4gu-iIsLjo/TRdzlPpBRII/AAAAAAAAImY/2rtpTBmePjQ/pradwsp.jpg

 

Teraz powiedz z czym się nie zgadzasz i dlaczego?

 

edycja:

jak widzisz nawet nie zmienilem dla kabli z 45 na40kWh, przy 40kWh brakuje lat w pliku

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...