Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ok, skoro tak sie upierasz z tymi oknami, to ja wrócę do pytania na które nie miałem odpowiedzi. Dlaczego teraz koszty systemu grzewczego podajesz na 28000 a wczesniej podawałeś jak sie nie mylę 37000? I jak to mozliwe że GZ wyszło u ciebie 3kPLN

Bo wcześniej podawałem koszt całego GZ ze styropianem z ekranem i wylewką ale skoro ty tego nie liczysz to ja liczę tylko rurki i rozdzielacze (3,5) czyli razem 28,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już sam do tego po twoich zdjęciach doszedłem że od północy nie masz żadnych okien tylko drzwi więc pisanie że mamy takie same okna jest moim zdaniem bez sensu. Południowe ok, wschodnie i zachodnie są pomijalne bo tyle zysków co strat za to ja mam ponad 12m2 od północy! I trzecia szyba niewiele tu pomoże, śmiem twierdzić że nawet nisko emisyjne niewiele od północy zmienią. Doprowadzenie mojego projektu do 40W/m2 wiązało by się po prostu z jego przeróbką a to nie wchodziło w grę. Nie trzeba rezygnować z projektu tylko dlatego że będzie droższy w utrzymaniu tylko zainwestować w PC i rachunki będą podobne. Ślepe dążenie do niskich rachunków nie zawsze jest akceptowalne dla każdego jeśli ma to się wiązać z rezygnacją z czegoś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części się zgodzę, ale znasz mnie zawsze mam ale.

ja dom dostosowałem i uwaząm że nie stracił na fukncjonalności, urodzie i klimacie. Ale to moja subiektywana ocena. i wychodzę z założenia że da sie znaleśc lepszy projekt. ja nie raz przez te dwa lata szukania myslałem ze to juz ten jedyny, ale jak go "pomaglowałem" jakis czas to sie okazywało inaczej i nie chodzi tu tylko o kwestie energooszczedności.

tak jak ktoś pare stron temu napisał nasze przekomażanie traci powoli sens, a raczej już straciło. każdy bedzie chcial zmienić inne parametry, a to nie wpłynie na poziom i zwiekszenie wiedzy, a o to mi najbardziej chodzi. Dlatego ja kończę te wyliczenia (no chyba że ktos mnie bardzo sprowokuje:-) )

 

Teraz przechodzę na wątek 3litrowca bo muszę się dokształcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

a ja dalej mam dylemat czy wybrać podłogówke wodną + piec elektryczny (np Kospela) czy też elektryczne bezpośrednio czy to kable czy promienniki.

w sumie to taka podłogówka wodna + piec elektr dużo drożej nie wychodzi. Piecyk 12 kW kosztuje ok 2500 zł, podłogówka powinna zmieścić sie w 10 tys zł na cały dom (130 m2). jakieś sugestie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te dodatki to rozdzielacze bez zbędnych bajerów.

Na 130m dom za rurki Wavina powinno wyjść coś koło 3tyś. Tyle wyszło u mnie na taki sam metraż.

Jak widzisz śmiech na sali.

 

no racja.. a ty jaki masz "napęd" - piec czy pompę ciepła ? czy warto robić podłogówkę z oddzielnymi obwodami na każdy pokój wraz ze sterowaniem temperaturą?

nie wiem czy to poprawnie technicznie piszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tanią polską PC. Co do sterowników to ja je sobie podarowałem bo wystarczy że imbusem przez pierwsze tygodnie grzania doregulujesz temp. dla każdego pomieszczenia i będzie ok. Podłogówka ma tę zaletę jak i wadę że jest mułowata i żeby zmienić w pomieszczeniu temp. o 1oC potrzeba kilku godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja.. a ty jaki masz "napęd" - piec czy pompę ciepła ? .

No co to za pytanie?Kazdy kto choć trochę tu siedzi dobrze wie że Liwko to forumowy orędownik i uznany użytkownik pompy ciepła;)

A tak na powaznie to też sobie wymyśliłem jakiś czas temu wodną podłogówkę i kospel z ewentualnościa PC.Ostatnio za sprawą panów od kabli grzejnych devi wziąłem tą opcję pod uwagę.Wiem że ma być bezobsługowo a czym to się okaże .Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja.. a ty jaki masz "napęd" - piec czy pompę ciepła ? .

No co to za pytanie?Kazdy kto choć trochę tu siedzi dobrze wie że Liwko to forumowy orędownik i uznany użytkownik pompy ciepła;)

A tak na powaznie to też sobie wymyśliłem jakiś czas temu wodną podłogówkę i kospel z ewentualnościa PC.Ostatnio za sprawą panów od kabli grzejnych devi wziąłem tą opcję pod uwagę.Wiem że ma być bezobsługowo a czym to się okaże .Pzdr.

 

Poczytaliscie sobie o Devi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kablach wyliczenie kosztów jest proste, bo mamy kabel + mocowanie. Przy wodnej elementów jest więcej a niżeli tylko wpomniana rura

Cena obejmuje wykonanie oraz nastepujace materiały:

- rura PEX np. 17 lub 16 x 2mm,

- szafki do rozdzielaczy,

- rozdzielacze,

- klipsy,

- uchwyty rur zasilajacych,

- otulina,

- złaczki rozdzielaczy,

- zawory srub. 1”

- peszel, pianka montażowa,

 

To jest jedna z wycen jakie ja miałem, na wodna podłogówkę, nie jest w niej uwzgledniona wylewka styropianu. to jest cześć tej wyceny. nawet uwzględniając że to firma że robocizna to 50% kosztów to nadal jest spora róznica do często podawanej kwotu 3000zł

"Koszt wykonania ogrzewania podłogowego wynosi 100zł/m2 netto.

A. Cena obejmuje wykonanie oraz nastepujace materiały:

- folia aluminiowa,

- rura PEX 17 lub 16 x 2mm,

- szafki do rozdzielaczy,

- rozdzielacze,

- klipsy,

- listwy,

- uchwyty rur zasilajacych,

- otulina,

- złaczki rozdzielaczy,

- zawory srub. 1”

- peszel, pianka montaowa,

Podłoga, bez wzgledu na rodzaj ogrzewania (podłogówka czy grzejniki), musi posiadac

izolacje cieplna i przeciwwilgociowa, dlatego kupna styropianu 9-10cm FS-20, siatki

zbrojeniowej, folii budowlanej oraz wykonania wylewki 7 cm dokonuje inwestor .

B. Inwestor dostarcza:

- folie budowlana 0,2mm

- styropian FS-20 gr.min. 9-10cm na parterze, min. 5-6cm pietro poddasze

- wzmocnienie wylewki,

- wylewke 7cm + materiały do wylewki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd.

Koszt wykonania instalacji ogrzewania podłogowego:

cz. mieszkalna 100 zł/m2 x 157,97 m2 = 15797,00 zł netto

w garau zł/m2 x m2 = 0,00 zł netto

projekt = 500,00 zł netto

SUMA: 16297,00 zł netto

stawka VAT: 7% SUMA: 17437,79 zł brutto

+ zasilenia rozdzielaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd.

Koszt wykonania instalacji ogrzewania podłogowego:

cz. mieszkalna 100 zł/m2 x 157,97 m2 = 15797,00 zł netto

w garau zł/m2 x m2 = 0,00 zł netto

projekt = 500,00 zł netto

SUMA: 16297,00 zł netto

stawka VAT: 7% SUMA: 17437,79 zł brutto

+ zasilenia rozdzielaczy

 

no to chyba w sumie koszty będą podobne w stosunku do podłogówki elektrycznej - tam również trzeba zapłacić za montaż, jesli samemu sie tego nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...